Kot morderca ptaszków

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 25, 2021 10:31 Kot morderca ptaszków

Cześć,
co mam zrobić z kotką która po wypuszczeniu z domu w ciągu 15 minut już ma upolowanego ptaszka, dbam o ptaki karmie je całą zimę, a ta franca upodobała sobie ptaki i co chwile jakiegoś morduje :( .
Czy są na to jakieś sposoby bo kot na pewno głodny nie chodzi, myślę nad obrożą z dzwonkiem czy ona by zdała egzamin?

Wojtek01

Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Od: Śro sty 03, 2018 13:07

Post » Nie kwi 25, 2021 11:03 Re: Kot morderca ptaszków

Jest proste rozwiązanie - nie wypuszczać.
Mieszkasz w domku czy w bloku/kamienicy?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 25, 2021 11:19 Re: Kot morderca ptaszków

W domu, kot na wolności od małego, poza tym nie jestem zwolennikiem więzienia takich zwierząt jak koty.
Czytam na temat obroży z dzwonkiem ale piszą, że koty to zdejmują.

Wojtek01

Avatar użytkownika
 
Posty: 30
Od: Śro sty 03, 2018 13:07

Post » Nie kwi 25, 2021 11:25 Re: Kot morderca ptaszków

Obroza z dzwonkiem może kota tylko niepotrzebnie stresować, najlepiej nie wypuszczaj, albo wypuszczaj pod nadzorem
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4808
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie kwi 25, 2021 12:26 Re: Kot morderca ptaszków

Wojtek01 pisze:W domu, kot na wolności od małego, poza tym nie jestem zwolennikiem więzienia takich zwierząt jak koty.
Czytam na temat obroży z dzwonkiem ale piszą, że koty to zdejmują.


A jesteś zwolennikiem tego by wypasiony, domowy kot mordował dla czystej zabawy ptaki w całej okolicy? Nie ma to absolutnie nic wspólnego z naturą, to zwyczajna eksterminacja niestety.
W dodatku w czasie wychowywania młodych zagryziony jeden ptak oznacza często śmierć kilku.
Niestety :(
Są koty które uwielbiają polowanie na ptaki, a jeśli są w tym dodatkowo biegłe potrafią totalnie przetrzebić populację drobnych ptaków w okolicy :( I są to śmierci zupełnie, totalnie bez sensu. Niczym się nie różnią od sytuacji gdyby ktoś siedział w oknie i strzelał do nich z wiatrówki czy wysypywał zatrute ziarno. Karmisz ptaki zimą, przyzwyczajasz do tego miejsca - a wiosną dusi je jednego za drugim Twój kot.

Szukasz rozwiązania, to bardzo na plus dla Ciebie. Ale.. Co Ci możemy doradzić poza nie wypuszczaniem kota samopas?
Sprytny kot bez problemu będzie polował w obroży z dzwoneczkiem, nauczy się tak skradać by go nie było słychać. Za to wychodzenie w obroży to ryzyko że gdzieś na niej zawiśnie a samo dzwonienie przy normalnym poruszaniu jest dla kotów stresujące.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie kwi 25, 2021 12:39 Re: Kot morderca ptaszków

Jeden sezon nie wypuszczaj kota, po okresie lęgowym zaprzestań dokarmiania w pobliżu domu, a na szybach przylep czarne papierowe sylwetki ptasich drapieżników. (https://allegro.pl/oferta/zestaw-naklej ... gJwhfD_BwE)

Alternatywą jest woliera, np. taka przenośna, więc kot może być w różnych częściach ogrodu.
https://www.amazon.pl/Hi-Suyi-przeno%C5 ... 8798&psc=1
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14680
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie kwi 25, 2021 21:53 Re: Kot morderca ptaszków

Naprawdę sądzisz, że kot z tego nie wyjdzie pod spodem?
Ale oczywiście woliera to dobry pomysł.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie kwi 25, 2021 22:34 Re: Kot morderca ptaszków

Blue pisze:
Wojtek01 pisze:W domu, kot na wolności od małego, poza tym nie jestem zwolennikiem więzienia takich zwierząt jak koty.
Czytam na temat obroży z dzwonkiem ale piszą, że koty to zdejmują.


A jesteś zwolennikiem tego by wypasiony, domowy kot mordował dla czystej zabawy ptaki w całej okolicy? Nie ma to absolutnie nic wspólnego z naturą, to zwyczajna eksterminacja niestety.
W dodatku w czasie wychowywania młodych zagryziony jeden ptak oznacza często śmierć kilku.
Niestety :(
Są koty które uwielbiają polowanie na ptaki, a jeśli są w tym dodatkowo biegłe potrafią totalnie przetrzebić populację drobnych ptaków w okolicy :( I są to śmierci zupełnie, totalnie bez sensu. Niczym się nie różnią od sytuacji gdyby ktoś siedział w oknie i strzelał do nich z wiatrówki czy wysypywał zatrute ziarno. Karmisz ptaki zimą, przyzwyczajasz do tego miejsca - a wiosną dusi je jednego za drugim Twój kot.

Szukasz rozwiązania, to bardzo na plus dla Ciebie. Ale.. Co Ci możemy doradzić poza nie wypuszczaniem kota samopas?
Sprytny kot bez problemu będzie polował w obroży z dzwoneczkiem, nauczy się tak skradać by go nie było słychać. Za to wychodzenie w obroży to ryzyko że gdzieś na niej zawiśnie a samo dzwonienie przy normalnym poruszaniu jest dla kotów stresujące.

Podpisuję się pod tym w zupełności.
Dodam tylko, że wśród wielu różnych zdobyczy (które - jak wspomniała Blue - nie mają nic wspólnego z naturą) może trafić się ptak pod ochroną oraz nietoperz. A że nietoperz w trakcie hibernacji jest niesłychanie łatwą zdobyczą dla kota, to nawet nie zdążysz zauważyć, że Twój kot upolował nietoperza.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon kwi 26, 2021 12:25 Re: Kot morderca ptaszków

Gretta pisze:Naprawdę sądzisz, że kot z tego nie wyjdzie pod spodem?
Ale oczywiście woliera to dobry pomysł.


Przecież ta podlinkowana woliera ma podłogę. Jest zamkniętą całością.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14680
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon kwi 26, 2021 13:02 Re: Kot morderca ptaszków

Przy moim domu mieszkaja wolnozyjace (wykastrowane) koty w zwiazku z czym musialam zaprzestac karmienia ptakow, zeby nie byly latwym celem.
Nie mam pojecia co Ci poradzic innego niz to co juz napisano powyzej.
Moze dzwonki na drzewa w ogrodzie, zeby odstraszaly ptaki? Tylko ze jak nie w ogrodzie to gdzie indziej upoluje... :(
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Śro kwi 28, 2021 18:53 Re: Kot morderca ptaszków

Wojtek01 pisze:W domu, kot na wolności od małego, poza tym nie jestem zwolennikiem więzienia takich zwierząt jak koty.
Czytam na temat obroży z dzwonkiem ale piszą, że koty to zdejmują.


Poczytaj, co naprawdę oznacza wypuszczanie kotów na całym świecie:
https://www.facebook.com/wimieniutychco ... 8453794196
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14225
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, gjakubowska i 149 gości