Kotek sika przez sen

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 21, 2021 15:32 Kotek sika przez sen

Dzień dobry, mam nadzieję że piszę w dobrym miejscu, to mój drugi post na forum.
Przygarnęłam ok. rocznego - wg weterynarza - kocurka jakieś 1,5 miesiąca temu. Kotek nauczony korzystania z kuwety, lgnący do ludzi, właściciel się nie odnalazł więc kotek został ze mną. Miał dramatycznego świerzba w uszach i był mocno zarobaczony, uszy są już zdrowe, odrobaczany był dwukrotnie, obecnie wygląda na to, że jest po problemie, sądzac po kupach i ogólnej kondycji kota (z osowiałego stał się wesoły i zaczepny, jakby odzyskał koci charakter), nie ma już strupków w oczach, ogólnie kotek :).

Wczoraj został wykastrowany, odkąd jest u mnie znaczył sporadycznie w mieszkaniu plus niestety kilkukrotnie wysiusial się na moje łóżko... wiem że problem znaczenia może nie minąć od razu po kastracji, jestem na to przygotowana , natomiast zauważyłam inny problem. Kot od początku spał praktycznie w jednym miejscu, na prześcieradle na małym i (jak dla mnie niewygodnym) krześle. Ma dwa legowiska na które nie raczył nawet spojrzeć. Ale nie w tym problem.. prześcieradło na którym śpi jest ciągle zasikane, co chwilę muszę je zmieniać i prać bo czuć je bardzo mocno - przy czym nie wymieniałam prześcieradła jakoś obsesyjnie, bo tłumaczyłam sobie to tym, że kot potrzebuje czuć w tym miejscu swój zapach, że tak się uspokaja...Dzisiaj kotek zdrzemnął się na ławie, spał głęboko dość długo a kiedy wstał została plama moczu, plama na jakieś 5cm, mocno woniejąca.. skojarzyłam fakty i teraz myślę, że kot po prostu posikuje się przez sen.. jutro będę u weta na kontroli, zapytam o ten problem, ale ponieważ zmartwiło mnie to mocno i nie wytrzymam do jutra, chciałam zapytać tutaj, czy ktokolwiek na forum spotkał się z podobną sytuacją... poza tym kot załatwia się bardzo ładnie do kuwety i nie ma problemu z sikaniem poza znaczeniem, takim typowym i sikaniem na moje łóżko... czy to może być problem behawioralny? Będę próbowała pobrać mu mocz do badania, zastanawiam się po prostu co robić, jeśli okaże się że z moczem wszystko w porządku.. no i czy jest szansa że jeśli minie znaczenie to minie również to posikiwanie się i sikanie na łóżko...

lena8

 
Posty: 7
Od: Czw lis 28, 2013 19:42

Post » Śro kwi 21, 2021 15:45 Re: Kotek sika przez sen

Dodam jeszcze, że właśnie pomyślałam, że kot nie tyle sikał w moje łóżko, co na nim spał i się posikiwał... nigdy go nie przyłapałam w typowej pozie na moim łóżku, zawsze odkrywałam fakt po nieobecności w domu..

lena8

 
Posty: 7
Od: Czw lis 28, 2013 19:42

Post » Śro kwi 21, 2021 15:55 Re: Kotek sika przez sen

Jak badania moczu i krwi będą ok
To zrób usg rtg
Może wszystko się uspokoi
Ale nie wiesz czy kot nie był uderzony
Czy nie na jakiegoś nowotworu i pęcherz jest spastyczny

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro kwi 21, 2021 16:31 Re: Kotek sika przez sen

Dziękuję bardzo za odpowiedź, jutro ruszę temat z weterynarzem.. bardzo się martwię. Co dziwne, to nie może zdarzać się za każdym razem, tak myślę, bo raczej bym zauważyła wcześniej, ale przypomniałam sobie też sytuację, kiedy kotek zasnął na moich plecach i została po nim na mnie plamka moczu. Wtedy jakoś mnie to nie zmartwiło, raczej myślałam że to pojedynczy wypadek poza tym kot załatwia się do kuwety bez problemu.. wczoraj po kastracji też spał na mnie i o ile zaraz po zabiegu posikał się mocno na podłogę, za drugim razem poszedł do kuwety, to jak później spał na mnie to nie popuścił ani kropli. Mam nadzieję że to nic poważnego typu nowotwór czy uszkodzenie mózgu :strach:

lena8

 
Posty: 7
Od: Czw lis 28, 2013 19:42

Post » Śro kwi 21, 2021 16:35 Re: Kotek sika przez sen

Dokładnie - trzeba zrobić badania moczu i usg.
I to tak w miarę szybko.
Jeśli kot nie miał badań krwi po adopcji - to też bym je zrobiła, profil diagnostyczny.

Gdy kocurek idzie sikać do kuwety to wchodzi, chwilę pogrzebie i sika silnym strumieniem, potem kończy, zakopie lub nie i wychodzi spokojnie z kuwety?

Blue

 
Posty: 23414
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro kwi 21, 2021 16:40 Re: Kotek sika przez sen

Z sikaniem do kuwety dotąd nie było problemu, wchodzi raczej raźnie, sika spokojnie, nie miauczy, nie okazuje dyskomfortu, zakopuje i wychodzi..

lena8

 
Posty: 7
Od: Czw lis 28, 2013 19:42

Post » Śro kwi 21, 2021 18:06 Re: Kotek sika przez sen

Dziękuję Wam za odpowiedzi, jutro poruszę problem u weterynarza

lena8

 
Posty: 7
Od: Czw lis 28, 2013 19:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, Wojtek i 179 gości