Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 28, 2021 20:35 Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Hej,mam pytanko o convenie. Jak dlugo utrzymuje sie w organizmie czytam,ze po jednym zadtrzyku 14 dni.Jednak moja znajoma twierdzi,ze gdzies wyczytala,ze ok 2 miesiecy,pokroic by sie dala za to,ze tak jest.Teraz mam mala zagwostke,bo chcialam mojej Hrabi zrobic po swietach morfologie,ale jesli to sie rzeczywiscie tak dlugo utrzymuje to nie ma sensu.Wogole to stwierdzils,ze jestem nieodpowiedzialna,ze dalam koci wstrzyknac ten antybiotyk,a ja nie mialam pojecia co jej lekarz po operacji zapodal.Wyczytalam ,z wypisu ,ze convenie dostala.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie mar 28, 2021 21:03 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Myszorek pisze:Hej,mam pytanko o convenie. Jak dlugo utrzymuje sie w organizmie czytam,ze po jednym zadtrzyku 14 dni.Jednak moja znajoma twierdzi,ze gdzies wyczytala,ze ok 2 miesiecy,pokroic by sie dala za to,ze tak jest.Teraz mam mala zagwostke,bo chcialam mojej Hrabi zrobic po swietach morfologie,ale jesli to sie rzeczywiscie tak dlugo utrzymuje to nie ma sensu.Wogole to stwierdzils,ze jestem nieodpowiedzialna,ze dalam koci wstrzyknac ten antybiotyk,a ja nie mialam pojecia co jej lekarz po operacji zapodal.Wyczytalam ,z wypisu ,ze convenie dostala.

Antybiotyk działa 14 dni potem, jeśli jest potrzeba kontynuacji, należy wstrzyknąć nową dawkę. Gdyby utrzymywała się 2 miechy to by nie było potrzeby jej ponownego podawania.
Stosuję convenię w niektórych przypadkach i nie miałam problemów. Jak z każdym preparatem należy się liczyć ze skutkami ubocznymi ale to zależy od osobniczych właściwości kota. Przy kotach szczególnie wrażliwych na ablucje lekarskie jest to dobre rozwiązanie. Pomyśl, masz kota po operacji i ganiasz z nim co dzień na zapodanie antybiotyku. Gdzie spokój jest potrzebny.
Jak po każdym antybiotyku trzeba zrobić morfologię (jesli nie ma pilnych wskazań na już) 14 dni po jego skończonym zapodaniu.
Jeśli kota przeszłą operację i chcesz sprawdzić nery np i inne parametry to one nie koniecznie teraz wyjdą prawidłowe. Narkoza ma długo falowe działanie i jej uboczne skutki są widoczne później.
Nie denerwuj się. To normalne działanie. I zwykły antybiotyk.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 28, 2021 21:11 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Dziekuje uspokoilas mnie ,co do badan chce zrobic glownie morfologie podstawowa ,no i nerki tez,czyli te parametry nerkowe,po jakim czasie robic zeby wiedziec,czy narkoza nie zaszkodzila?Zaszcza,ze to juz druga operacja,pierwsza to sterylizacja.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie mar 28, 2021 21:20 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Myszorek pisze:Dziekuje uspokoilas mnie ,co do badan chce zrobic glownie morfologie podstawowa ,no i nerki tez,czyli te parametry nerkowe,po jakim czasie robic zeby wiedziec,czy narkoza nie zaszkodzila?Zaszcza,ze to juz druga operacja,pierwsza to sterylizacja.

Poczekaj aż wszystko się zagoi. Aż antybiotyk przestanie działać. i dwa tygodnie "po" wszystkim zrób badania. Choć, to moje zdanie, nie muszą być miarodajne. Powtarzam po 2-3 miesiącach.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55370
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 28, 2021 21:54 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Problem z tym antybiotykiem jest taki, ze ma on przedluzone dzialanie (1-2 tyg) i nie jest szybko usuwany z organizmu tak jak tradycyjne leki. Utrzymuje sie w organizmie jeszcze przez wiele tygodni po podaniu i w razie wystapienia powiklan - nie jest mozliwe zaprzestanie przyjmowania tak jak w przypadku zwyklych lekow bo convenia juz w tym organizmie jest. Ale jesli nie wystapily powiklania to jest ok i nie ma sie o co martwic.

viewtopic.php?f=1&t=195953
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie mar 28, 2021 21:59 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Kotka jest juz 9 dzien po przyjeciu,bardziej chodzilo mi o to kiedy zrobic badania krwi,a gdzie znalazlas taka informacje,ze kilka tygodni sie utrzymuje w organizmie,bo przekopalam internet i nie znalazlam takich wiadomisci
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie mar 28, 2021 22:07 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Nie trzeba przekopywac. Wystarczy zajrzec do ulotki convenii:
https://www.conveniafacts.com/top-questions.aspx
How long does CONVENIA last or stay in the system of a dog or cat?

As with any medication, it takes some time for the body to completely eliminate a drug. A drug’s half-life is the time it takes to eliminate half of the drug from the body. The half-life of CONVENIA is 6.9 days in cats and 5.5 days in dogs.3 After this time, the drug continues to decline in concentration and could exist in small amounts for up to 65 days.3
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie mar 28, 2021 22:27 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Pibon,ja jak szukalam wyskakiwala mi polska wersja,gdzie nie bylo tych ,69 dni.Wolalabym miec wybor jednak czy wybierac dlugodzialajacy czy podawanie codzienne.Mam nadzieje,ze bedzie ok.Tym bardziej,ze teraz na miau.pl ,znalaam watek convenia zabija i troche sie denerwuje.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Pon mar 29, 2021 18:11 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Rany julek, nie 69 dni, tylko 6,9 dnia. I te 6,9 dnia to okres PÓŁTRWANIA. :)
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23806
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon mar 29, 2021 18:16 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

ana, chodzi o ostatnie zdanie i sladowe ilosc i przez 65 dni.
Myszorek, z tego, co ja wiem convenia moze dac grozne sakutki uboczne, ale ujawniaja sie od razu. Jak przez 9 dni nic się nie stało, to imho mozesz byc spokojna
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7117
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon mar 29, 2021 22:21 Re: Convenia,jak dlugo utrzymuje sie w organizmie

Może zadam glupie pytanie,antybiotyk ma dlugotrwale dzialanie,czy jest mozliwosc,ze poznym wieczorem to dzialanie lekko slabnie?czy cale 24 ,godz jest takie same.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4812
Od: Czw sie 08, 2019 8:34




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jolabuk5, magnificent tree, ryniek i 524 gości