Rozwolnienie u kota i antybiotyk.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 03, 2021 21:24 Rozwolnienie u kota i antybiotyk.

Pytanie, bo mam pewne watpliwości co robić dalej.

Tak się złożyło, ze moje koty dobrały się do sałaty w nocy, nie zjadły jej dużo ale było i rzygańsko i ostre rozwolnienie. Miało to miejsce dwa dni temu, niby sie to troche uspokoiło ale jednak rozwolnienie zostało. Mąż był dziś u weta, myślałam że przepisze coś na "uspokojenie" jelit i tyle, a tu pani wet zapodała całej trójcy antybiotyk! Czy ktoś jest mnie w stanie oświecić w jakim celu na problemy z jelitami podaje się antybiotyk? Bo jak na moje antybiotyk raczej nie poprawia pracy jelit, czy ja o czymś nie wiem? Są jeszcze jakieś dwie tabletki, tez podobno antybiotyk do podania im do pyszczka i teraz nie wiem czy to podawać, czy nie podawać - powiem szczerze, że mnie kompletnie zszokowało, że na problemy z brzuchem poszedł antybiotyk. Wole się spytać tutaj moze się czegoś nowego nauczę. Podany lek w zastrzyku to Biotyl.

Jak macie jakieś sposoby na rozwolnienie u kota (jeden kot jest alergikiem wiec nie wszystko mogę podać) to też będę wdzięczna za rady.

Dualishe

 
Posty: 103
Od: Pon sie 15, 2016 22:08

Post » Śro mar 03, 2021 21:49 Re: Rozwolnienie u kota i antybiotyk.

Zazwyczaj weci dają antybiotyk, żeby nie było nadkażeń bakteryjnych. Ludzie na zatrucie też dostają. A poza tym wymień, co konkretnie wet zapisał. Warto poczytać
viewtopic.php?p=11810508
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 04, 2021 1:18 Re: Rozwolnienie u kota i antybiotyk.

Biotylu w tabletkach nie ma, a wątpię, żeby lekarz wdrożył dwa antybiotyki - więc tabletki to raczej coś innego.
Przy kilkudniowej biegunce dość często wdraża się antybiotyk, bo dochodzi wtórnie do rozregulowania flory jelitowej nawet tej występującej fizjologicznie w jelitach. Oczywiście postępowanie jest różne w zależności od doświadczeń lekarza, ale nie jest to generalnie postępowanie nadzwyczajne

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Vi i 307 gości