Przepisanie czipa

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro mar 03, 2021 20:50 Przepisanie czipa

Mam problem z przepisaniem kociaków na siebie.
Koty zostały zaczipowane w prywatnym schronisku w Żychlinie.Od początku miałam z tym schroniskiem problemy(kto czytał to wie o co chodzi).Pisałam do nich już trzy razy prośbę o przepisanie kociaków na mnie,odpisali tylko tyle ,że jak przepiszą to otrzymam sms .Nie wiem ile czasu trwa takie przepisanie ,znalazłam koty w ogólnym spisie SAFE ale cały czas sa na Żychlin i tylko oni maja dostęp do danych które tam sa. Weterynarz powiedział ,ze sama mogę przepisać koty na siebie na ich stronie ale to jest odpłatne i trochę trwa.Łatwiej będzie żebym napisała tam z skąd brałam koty,bo to nie będzie nic kosztować i krócej będzie trwało,co też uczyniłam.Ta prośba twa już miesiąc a ja nie wiem co o tym sądzić i mam już tego dość.Czy rzeczywiście kliknięcie na zmianę danych możne tak długo trwać ? Jak mogę to zrobić sama ?Zapłacę ile będzie potrzeba ale nie może być dwóch właścicieli kotów ,bo oni cały czas maja ich zapisanych na siebie :evil:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 03, 2021 22:12 Re: Przepisanie czipa

Schronisko może nie chcieć przepisać kotów na Ciebie, bo w ten sposób ma nad nimi w pewnym stopniu kontrolę - gdyby Ci np. uciekły i trafiły do schroniska, to wrócą do Żychlina.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 03, 2021 22:23 Re: Przepisanie czipa

Ale one są u mnie już ponad 6 miesięcy. Odpowiedzieli mi ,że to zrobią i dostanę sms a to było prawie miesiąc temu .Nie wiem co mam o tym myśleć i wole aby tam nigdy nie wróciły,nawet na chwilę.Poza tym boje sie ,że jak z nimi jest tak słaby kontakt to ciekawe kiedy by mnie powiadomili ,że kociaki są u nich. Twu ,twu oby nigdy nie było takiej potrzeby.

Edit
Założenie przeze mnie konta na SAFE ANIMALS kosztuje 50 zł jeszcze do przełknięcia tylko czy mogę samodzielnie przepisać te czipy u kotów na siebie jak są już zapisane na Żychlin ?

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 03, 2021 22:33 Re: Przepisanie czipa

Napisz jeszcze raz, że nie dostałaś sms-a i się martwisz, czy wszystko poszło ok.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13129
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro mar 03, 2021 22:33 Re: Przepisanie czipa

Zadzwoń do nich i zapytaj jak długo to jeszcze potrwa. Może zwyczajnie mają za dużo spraw na głowie albo problem z organizacją.
"Poza tym boje sie ,że jak z nimi jest tak słaby kontakt to ciekawe kiedy by mnie powiadomili ,że kociaki są u nich." Nigdy.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 03, 2021 22:38 Re: Przepisanie czipa

Jarka pisze:Zadzwoń do nich i zapytaj jak długo to jeszcze potrwa

Ja już nawet pisałam do nich na FB i messenger :evil: To nawet nie jest schronisko i widzę ,ze na FB maja czas wklejać nowinki a nie maja czasu kliknąć dwa razy i zmienić dane.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro mar 03, 2021 22:44 Re: Przepisanie czipa

Może nie chcą.
Zadzwoń.
Fundacja Pomocy Zwierzętom Kłębek KRS: 0000449181

Jarka

Avatar użytkownika
 
Posty: 10929
Od: Czw kwi 10, 2008 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro mar 03, 2021 23:29 Re: Przepisanie czipa

Jeśli masz umowę adopcyjną i książeczki zdrowia, zrób zdjęcia i wyślij maila do safe-animal z prośbą o przepisanie zwierząt.
Teoretycznie konto w safe-animal nie powinno być konieczne do przepisania danych, ale z pewnością sporo ułatwi. Między innymi komunikację z bazą. Ostatnio na wiadomości wysyłane ze zwykłego maila nie odpowiedzieli, ale jak napisałam przez wiadomości w bazie, informację miałam następnego dnia.
Ty sama nie masz możliwości zmienić danych w czipie. Nie wiem, co wet opowiada. Ale weci często mają dziwne informacje odnośnie bazy danych.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 04, 2021 6:46 Re: Przepisanie czipa

Zrozumialam, ze sama tzn zglosic to we wlasnym zakresie, a nie przez to "schronisko". I Alinkaka te opcje odsuwa, jak tez zrozumialam, bo jest dodatkowo platna
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7116
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw mar 04, 2021 7:41 Re: Przepisanie czipa

maczkowa pisze:Zrozumialam, ze sama tzn zglosic to we wlasnym zakresie, a nie przez to "schronisko". I Alinkaka te opcje odsuwa, jak tez zrozumialam, bo jest dodatkowo platna

Nie powinno być płatne.
Jakiś czas temu ktoś pisał (teraz nie znajdę, może wieczorem), że nawet nie musiał wysyłać zdjęcia umowy, żeby przepisać zwierzaka. Kontakt z bazą, zapewnienie, że adoptował, i tyle. Bo tak naprawdę umowa ustna również jest obowiązująca. I nie ma też obowiązku zakładania książeczek. Więc baza nie wymaga żadnych dowodów.
Nie przypominam sobie opłaty w tej historii, ale musiałabym potem sprawdzić.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 04, 2021 12:08 Re: Przepisanie czipa

Stomachari pisze:Jeśli masz umowę adopcyjną i książeczki zdrowia, zrób zdjęcia i wyślij maila do safe-animal z prośbą o przepisanie zwierząt.

Zrób jak radzi Stomachari.
Sama nie przepiszesz czipa w bazie (nawet za opłatą itp.),jeśli czip nie jest "Twój". Twój to znaczy,jeśli od początku nie był zarejestrowany na Ciebie (a nie był,tylko na schronisko). Mam wiele wyadoptowanych kotów i psów z czipami i u każdego mojego tymczasa zmieniam dane przez SafeAnimal (robię to po adopcji- ale musi być książeczka zdrowia i np.aktualne szczepienie na wściekliznę u psa i mail do SafeAnimal). Sama mogę zmienić u moich zwierząt zdjęcie i swój adres/telefon. A tu chodzi o przepisanie na kompletnie inną osobę. Musi to zrobić SafeAnimal. I robią to dość sprawnie.Wystarczy mail,poniżej masz dane w linku. Przepisanie jest darmowe. Założenie swojego konta (kiedyś jak ja zakładałam było płatne ok.30zł,aktualnie nie wiem).

https://www.safe-animal.eu/kontakt

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Czw mar 04, 2021 22:24 Re: Przepisanie czipa

maczkowa pisze:Zrozumialam, ze sama tzn zglosic to we wlasnym zakresie, a nie przez to "schronisko". I Alinkaka te opcje odsuwa, jak tez zrozumialam, bo jest dodatkowo platna

Tak mi powiedział weterynarz bo chciałam koty przepisać u niego. Założenie konta na Safe kosztuje 50zł i nie jest to problem,problemem jest biurokracja i jednostronny kontakt z miejscem skąd wzięte sa koty.Im przepisanie zajęłoby 5 minut a mnie dużo więcej.

Mam umowę adopcyjna i książeczki zdrowia,znalazłam czipy moich kotów na Safe.
Czy mam założyć konto i napisać do Safe aby przepisali koty na mnie i niepotrzebny mi do tego Żychlin?
Czy napisać bez zakładania konta.Pogubiłam się w tym :oops:

EDIT
Zadzwonię jutro na infolinię,mama nadzieje ,ze szybciej się tam dodzwonię i dogadam niż z Żychlinę

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 05, 2021 4:47 Re: Przepisanie czipa

alinkaka pisze:Czy mam założyć konto i napisać do Safe aby przepisali koty na mnie i niepotrzebny mi do tego Żychlin?
Czy napisać bez zakładania konta.Pogubiłam się w tym :oops:

Łatwiej Ci będzie, jak założysz konto. Ale nie powinno ono być konieczne.

Jeśli już dane zostaną zmienione i jeśli założysz konto, możesz poprosić w safe-animal, żeby dołączyli oba czipy do Twojego konta. Bo zmiana danych nie jest tożsama z dopisaniem do konta. To dwie różne rzeczy. Ale to już POTEM.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie mar 07, 2021 1:22 Re: Przepisanie czipa

Stomachari pisze:
alinkaka pisze:Czy mam założyć konto i napisać do Safe aby przepisali koty na mnie i niepotrzebny mi do tego Żychlin?
Czy napisać bez zakładania konta.Pogubiłam się w tym :oops:

Łatwiej Ci będzie, jak założysz konto. Ale nie powinno ono być konieczne.

Jeśli już dane zostaną zmienione i jeśli założysz konto, możesz poprosić w safe-animal, żeby dołączyli oba czipy do Twojego konta. Bo zmiana danych nie jest tożsama z dopisaniem do konta. To dwie różne rzeczy. Ale to już POTEM.


Musiałam założyć konto.Tylko Żychlin mógł zmienić dane, ale niestety nie mogę się ich o to doprosić.Muszę jeszcze dosłać do Safe skan umowy adopcyjnej i książeczek zdrowia a oni już przepiszą kociaki na mnie.Tak mi powiedzieli na infolinii.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar i 552 gości