(7).. zycie to skarb - na krawędzi... zmiana.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 18, 2021 8:33 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Marzenia11 pisze:Blue, a w takim razie jaka sucha karme polecasz? Ktora uwzgledni alergie Notki na rzeczy wymienjone kilka postow wcześniej?


Podstawowe pytanie - może o tym pisałaś gdzieś wyżej ale nie kojarzę - czy to MUSI być sucha karma?
Bo w ogromnej większości mają o wiele za wysoki poziom węglowodanów. Są dodawane w takiej ilości nie dla zdrowia kotów tylko dlatego że proces technologiczny tego wymaga - by poprawić strukturę chrupek. Koty potrzebuję od 3 do 5 % węglowodanów w stosunku do reszty składników, suche karmy mają ich od 10 % wzwyż, do naprawdę kosmicznych ilości.
Do tego odwadniają koty, dodatkowo zaburzając metabolizm.
Ogólnie suchych karm nie polecam.
Ale poszukałam trochę i wśród karm firmy którą podajesz znalazłam coś takiego:
https://swiat-pupila.pl/suche-karmy-dla-kota/2470-wildcat-etosha-drob-i-ziola-3kg-4260262768032.html
lub
https://swiat-pupila.pl/wildcat/2372-wildcat-karoo-krolik-i-drob-500g-4260262769022.html?cd=10279753861&ad=102623127316&kd=&gclid=CjwKCAjwos-HBhB3EiwAe4xM9yJL2KyD_b1uFVlvUheC88H1FncaFhNt2HYTlo_CjPQONNQftxuu-xoC4_IQAvD_BwE
Czyli mają w tej firmie bardzo dużą rozbieżność składników.
Wczytaj się w skład tego co Ty dajesz.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lip 18, 2021 8:41 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Blue pisze:
Marzenia11 pisze:Blue, a w takim razie jaka sucha karme polecasz? Ktora uwzgledni alergie Notki na rzeczy wymienjone kilka postow wcześniej?


Podstawowe pytanie - może o tym pisałaś gdzieś wyżej ale nie kojarzę - czy to MUSI być sucha karma?
Bo w ogromnej większości mają o wiele za wysoki poziom węglowodanów. Są dodawane w takiej ilości nie dla zdrowia kotów tylko dlatego że proces technologiczny tego wymaga - by poprawić strukturę chrupek. Koty potrzebuję od 3 do 5 % węglowodanów w stosunku do reszty składników, suche karmy mają ich od 10 % wzwyż, do naprawdę kosmicznych ilości.
Do tego odwadniają koty, dodatkowo zaburzając metabolizm.
Ogólnie suchych karm nie polecam.
Ale poszukałam trochę i wśród karm firmy którą podajesz znalazłam coś takiego:
https://swiat-pupila.pl/suche-karmy-dla-kota/2470-wildcat-etosha-drob-i-ziola-3kg-4260262768032.html
lub
https://swiat-pupila.pl/wildcat/2372-wildcat-karoo-krolik-i-drob-500g-4260262769022.html?cd=10279753861&ad=102623127316&kd=&gclid=CjwKCAjwos-HBhB3EiwAe4xM9yJL2KyD_b1uFVlvUheC88H1FncaFhNt2HYTlo_CjPQONNQftxuu-xoC4_IQAvD_BwE
Czyli mają w tej firmie bardzo dużą rozbieżność składników.
Wczytaj się w skład tego co Ty dajesz.

No niestety te karmy odpadaja ze wzgledu na drob i uczulenie Notki.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie lip 18, 2021 9:00 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

A nie ma opcji podawania tylko mokrego?
Może gdzieś pisałaś o tym, ale nie pamiętam.
Tu o wiele łatwiej dobrać karmę nisko węglowodanową i z dopuszczalnym pod kątem alergii składem.
Jakie jej te trójglicerydy wyszły?
Bo jeśli faktycznie bardzo wysokie a ona była na czczo odpowiednio długo- to pomijając upewnienie się czy nie ma jakichś problemów typu przewlekłe lekkie stany zapalne etc - to warto by bardzo zwrócić uwagę na to co ona je, czy czegoś jej w diecie nie brakuje a czegoś nie jest o wiele za dużo.
Jeśli wyjątkowo objadała się wysokowęglowodanową karmą przez kilka dni przed badaniem - to warto by badanie powtórzyć na prawidłowym żywieniu.
Ważne jest też to co pisałam wcześniej - u alergików szczególnie, wysoki poziom węglowodanów jest bardzo prozapalny.

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lip 18, 2021 9:18 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Mylisz Nutkę (trojglicerydy) z Notka (alergia) :mrgreen:
Jedza indyka. Sucha karma jest opcja na mohe cotygodniowe wyjazdy, gdy nie mam do nich opieki, a nie ma jak zostawic wmiskach miesa na dwa dni.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie lip 18, 2021 10:25 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Nie mylę - jako że obie jedzą tą suchą karmę (tak zrozumiałam) i obie mają ewentualnie przypadłości w których szczególnie wskazany jest niski poziom węglowodanów, a karma musi w składzie uwzględniać alergię Notki - więc piszę całokształtowo. Chyba że zaś coś źle zrozumiałam? Jeśli tak, to proszę o sprostowanie :)

Jeśli one jedzą w ciągu tygodnia głównie mokrą karmę a w weekend dla odmiany objadają się po uszy tylko suchą bo mają jej dużo i na zapas - to tym bardziej warto te trójglicerydy sprawdzić na spokojne - bo w takim systemie karmienia sucha karma zwykle bardzo długo zalega w żołądku.

Problemem w ocenie tego ile węglowodanów jest w karmie jest to że nie ma obowiązku podawania akurat tego parametru na opakowaniu. To dopiero ciekawostka. Wszystko inne muszą podawać, białko, tłuszcz etc.
I trzeba sobie zazwyczaj samemu wyliczać ich ilość.

Moje koty nie jedzą suchej karmy, miesięcznie na moje 8 schodzi jakieś pół kilo które dostają do zabawki, żeby sobie je wydłubywały w ramach aktywizacji ;)
Więc nie mam doświadczeń wielkich.
Jest kilka karm niskowęglowodanowych - ale zaś mają kurczaki zwykle w składzie. Nie do końca kojarzę co może jeść Notka - bo jak rozumiem nie odpadają tylko bulion z kurczaka, ryż i słód?

Przeglądając trochę składy suchych karm obecnie na rynku znalazłam coś takiego: https://kotamy.com/Coyote-Cat-7-karma-dla-kotow-siedem-mies-2kg-p15482/?ref=ceneo.pl&utm_source=ceneo&utm_medium=referral
Sama skorzystałam, to będą dostawały teraz do zabawki ;)

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lip 18, 2021 19:36 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Marzenia11 pisze:Milo otworzyc oczy i miec taaaki widok... :1luvu:
Obrazek

Ciociu Jolu ratuj i spróbuj odwrócić moją śliczną Notkę. Szajbusek

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lip 18, 2021 19:42 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Blue jestem ciekawa Twojej a może raczej Twoich kotów opinii. Popatrzę też na karmę, którą jedzą teraz dziewczyny Marzeni. Suche je tylko Szajbusek, ale może Kropka też by się skusiła na takie małe co nieco, mogłaby chrupac, gdy jestem w pracy. Tak samo czekam na info odnośnie Smoczej Karmy.

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lip 18, 2021 20:42 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Jam nie Jola, ale proszę:

Obrazek
Obrazek

andorka

 
Posty: 13126
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie lip 18, 2021 21:31 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Andorka też jesteś fajna ciocia. Dziękuję :1luvu: . Szajbusek

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie lip 18, 2021 21:39 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Andorka a jak sie przekreca zdjecia?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie lip 18, 2021 21:46 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

O, andorka mnie zastąpiła, dziękuję :D
Ja odwracam w photoshopie. Trzeba ściągnąć zdjęcie do komputera, otworzyć w photoshopie, obrócić, zapisać zmiany i zmienione zdjęcie jeszcze raz wrzucić w fotosik. W innych programach graficznych chyba też można to zrobić. Chociaż kiedyś próbowałam w paint i nie udało się - to znaczy można było obracać, ale po zapisaniu i umieszczeniu w fotosiku nic się nie zmieniało.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 18, 2021 22:09 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Ja zapisuję w kompie, otwieram w przeglądarce podstawowej windowsowej, odwracam w odpowiednią stronę i zamykam. Zapisuje się samo.
Wtedy to wrzucam na serwer zewnętrzny i linkuję na forum.

Ale uprzejmie proszę nie pytać mnie jak to się robi w telefonie, bo mnie telefon służy do gadania, a do takich sztuczek mam normalny komputer
Obrazek

andorka

 
Posty: 13126
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Nie lip 18, 2021 22:47 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Kiedyś tak próbowałam, ale potem w fotosiku wychodziło źle. Odwrócenie w photoshopuie jest jakieś takie bardziej trwałe :wink: Ale spróbuję, może teraz działa lepiej.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 18, 2021 22:56 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Moze z suchych Orijen 6 fish? Jest to droga karma, ale ma na poczatku w skladzie same ryby i brak badziewia typu jakies maczki czy skrobie wiec pewno ma i stosunkowo nizszy udzial weglowodanow. Za to mniej jej koty zjedza.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4244
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lip 18, 2021 23:29 Re: (7).. zycie to skarb...glupia pancia.

Wypróbowałam. Jest tak:
1. kiedy otwierasz w przeglądarce to zdjęcie jest OK. Wrzucasz w fotosiku - obrócone.
2. ponownie otwierasz w przeglądarce - jest OK. Mimo to obracasz o tyle, ile wynika z wyglądu w fotosiku (o 90 st, albo o 180 st).
3. takie zdjęcie ładujesz do fotosika - i jest odwrócone, tylko jeszcze bardziej. Ale w przeglądarce pozostaje odwrócone trochę.
4. obróciłam ponownie w przeglądarce. I - sukces! tym razem w fotosiku jest OK! Ale to trochę loteria. Nie, ja prawidłowo potrafię obrócić tylko w photoshopie.
Przy okazji prób odwróciłam kilka fotek Milenki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kotcsg i 262 gości