(7).. zycie to skarb - na krawędzi... zmiana.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 05, 2022 19:42 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Hej, hej, :-)
Zdroweczka cały ocean :1luvu:

ps. Kiedyś pisałaś chyba,że ze stresu, mogła podnieść się znacznie kreatynina we krwi , tak >?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw paź 06, 2022 10:33 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Jeszcze pisałaś ,ze lotensin na ciśnienie ,tez podnosi kres we krwi

Jak podawałam benakor ,to było inaczej
Faktycznie ten lotensin tak może powodować i silny stres ?

Jak u Was ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob paź 08, 2022 7:46 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

gatiko pisze:Hej, hej, :-)
Zdroweczka cały ocean :1luvu:

ps. Kiedyś pisałaś chyba,że ze stresu, mogła podnieść się znacznie kreatynina we krwi , tak >?

Tak, kiedyś tak pisałam, nie jest to moja wiedza tylko nabyta na forum. Milenka też od zawsze ma wyższą niż normy kreatyninę, trochę tak ma, no ale to co jest teraz już wskazuje na niewydolność nerek, tylko nie wiadomo , czy od trzustki, czy po prostu pnn...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 7:47 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

gatiko pisze:Jeszcze pisałaś ,ze lotensin na ciśnienie ,tez podnosi kres we krwi

Jak podawałam benakor ,to było inaczej
Faktycznie ten lotensin tak może powodować i silny stres ?

Jak u Was ?

Hmmmm, tego nie pamiętam.. nigdy nie stosowałam u swoich kotów leków na nadciśnienie więc nie wiem skąd bym mogła mieć taką wiedzę...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 10:44 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Milenka bierze 3 tydzień metronidazol, w poniedziałek koniec. Ustały burczenia i przelewanie w jelitkach, ale jak tylko nie zje enzymów, albo nie wiem (właśnie) od czego to zależy (karma?) to burczy, przelewa się aż słychać w innym pomieszczeniu. Tak było we wtorek, poza tym późnym wieczorem zwymiotowała na pół łóżka jedzeniem. Miamor tacki poszły w odstawkę. Więcej ciut je, wróciła do swoich chrupek, ale waga stoi w miejscu - co zresztą może i dobrze, ze przynajmniej przestała chudnąć. Dostaje wit b12m trzy dawki już ma za sobą i kroplówki mniej więcej dwa razy w tygodniu.
Jakoś się turlamy.
NIestety Nocia na tym cierpi, bo testuje jedzenie, które będzie im wszystkim smakowało i niestety niektóre rzeczy ją uczulają.. Na razie chyba najlepiej smakuje Milenie feringa w saszetkach i saszetki animondy carny adult , więc ograniczym,y jedzenie do feringi, tej animondki, intestinala i jeszcze popatrzę na mac i moze grau..
Takie balansowanie, mam wrażenie, że nie ma takiej dającej spokój stabilizacji no ale cierpliwie czekam na poprawę jelitek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 10:58 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25466
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 08, 2022 13:32 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Marzenia11 pisze:
gatiko pisze:Jeszcze pisałaś ,ze lotensin na ciśnienie ,tez podnosi kres we krwi

Jak podawałam benakor ,to było inaczej
Faktycznie ten lotensin tak może powodować i silny stres ?

Jak u Was ?

Hmmmm, tego nie pamiętam.. nigdy nie stosowałam u swoich kotów leków na nadciśnienie więc nie wiem skąd bym mogła mieć taką wiedzę...

Znalazłam na Twoich wpisach , dlatego na nowym wątku ( tutaj), przyszłam zapytać.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob paź 08, 2022 15:57 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

gatiko pisze:
Marzenia11 pisze:
gatiko pisze:Jeszcze pisałaś ,ze lotensin na ciśnienie ,tez podnosi kres we krwi

Jak podawałam benakor ,to było inaczej
Faktycznie ten lotensin tak może powodować i silny stres ?

Jak u Was ?

Hmmmm, tego nie pamiętam.. nigdy nie stosowałam u swoich kotów leków na nadciśnienie więc nie wiem skąd bym mogła mieć taką wiedzę...

Znalazłam na Twoich wpisach , dlatego na nowym wątku ( tutaj), przyszłam zapytać.

Skoro znalazłaś to pewnie tak jest, ale by trzeba było poczytać kontekst tych moich wpisów.. ja tego nie pamiętam, nie mam doświadczenia z tymi lekami, więc trudno mi coś powiedzieć. A przede wszystkim nie jestem wetem.
Pewnie szybciej dostaniesz odpowiedź na forum dla nerkowców.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 16:19 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Marzenia, a może Milence dobrze zrobiłoby wprowadzenie na trochę odrobiny prokinetyku? Takie rzyganie 'na pół łóżka' czy ciągle bulgotanie w jelitkach i infekcje beztlenowcami może też być od tego, że za długo wszystko siedzi w jednym miejscu.
Kciuki za całokształt.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob paź 08, 2022 16:39 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

megan72 pisze:Marzenia, a może Milence dobrze zrobiłoby wprowadzenie na trochę odrobiny prokinetyku? Takie rzyganie 'na pół łóżka' czy ciągle bulgotanie w jelitkach i infekcje beztlenowcami może też być od tego, że za długo wszystko siedzi w jednym miejscu.
Kciuki za całokształt.

czyli np czego?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 17:46 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

To zależy, na którym odcinku problem się zaczyna, a na którym to konsekwencje. Dobry wet umiejący w USG ogarnie. I na początek pewnie lepiej w kroplówie, niż tabletce - skoro coś w p. pok. nie hula. Metoclopramid, debretin, gasprid? Spróbuj przegadać z wetem.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob paź 08, 2022 17:54 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

megan72 pisze:To zależy, na którym odcinku problem się zaczyna, a na którym to konsekwencje. Dobry wet umiejący w USG ogarnie. I na początek pewnie lepiej w kroplówie, niż tabletce - skoro coś w p. pok. nie hula. Metoclopramid, debretin, gasprid? Spróbuj przegadać z wetem.

zapytam, dzięki :D
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob paź 08, 2022 18:03 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Pomyliłam się - o debretinie u kotów to nie słyszałam, myślałam o ubretidzie. Sorry.

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto lis 01, 2022 9:12 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

Pomalutku żyjemy. Milenka przyjęła 6 dawek wit b12, teraz kolejne już co 2 tygodnie. Mam wrażenie, że lepiej się czuje i że jak ją biorę na ręce to jest cięższa i taka, hmm, sprężysta - zamiast coraz lżejsza jak suche piórko. Pewnie kwestia nawodnienia. Waga stoi w miejscu, choć się zdarza, ze pokazuje 3,8, ale to nic pewnego i stałego. Bardzo lubi (tfu, zeby po tym wpisie nie [rzestała) saszetki kattovit sensitiviti - muszę je mocno rozgnieść przed podaniem, wtedy robi się taka rzadka papka, a nie sam sosik. Wet twierdzi, zę neidobrze, ze to je bo to jest niskiej jakości. Ale na pytanie co mam jej dawać odpowiada nie wiem. Gastrointestinala nie chce, tzn wylizuje sam sos i nie dojada niczego więcej.
Zaczęła jeść chrupki gastro, ma super humor, biega od kilku dni jak torpeda.
Mam trzy starsze koty i coraz trudniej z tym żyć, w sensie zostawić je same.. stres coraz silniej działa, albo moze tak samo, tyle ze ich organizmy słabsze więc silniej reagują. Przestały wybiegac na korytarz, moze to kwestia remontu, za to nieustająco domagają się głaskania i są o siebie okrutnie zazdrosne.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lis 01, 2022 9:23 Re: (7).. zycie to skarb -choreńka stareńka Milenka...

A próbowałaś Kattovit recowery w saszetkach? Dobra jakość i koty zwykle lubią. Moze Milenka by jadła? Ale najważniejsze, że w ogóle coś je! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: BhoblhLap, Bianka 4 i 225 gości