(7).. zycie to skarb - na krawędzi... zmiana.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 29, 2021 22:07 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

Dobra pora na zabawy z koteckami zmęczonymi upalnym dniem :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt lip 30, 2021 13:27 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

Fajnie się bawią :D :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 30, 2021 21:36 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

Marzenia11 pisze:
SabaS pisze:Cieszę się z dobrych wyników Noci, a za takie tortury, jakie im ostatnio fundujesz, to chyba
są bardzo pamiętliwe i długo musisz prosić o wybaczenie :) i pewnie najszybciej przez żołądek :)

Jedzonko, glaskanie w ich ulubionych miejscach i tyle az one sie nasyca, a nie ja zmecze plus z kazda zabawa w ulubiony przez nią spospb itp.. chyba nie dziwne, ze jestem przemeczona.. teraz siedze na przystanku, autobus mi uciekl, przed polnoca bede w domu...


Wyrównanie za straty moralne to mus :lol:

Chcę namiar na szczurofretkę! Proszę, please itd. :201494 Zzieleniam z zazdrości :mrgreen:
Obrazek

theta

 
Posty: 1338
Od: Nie cze 10, 2007 13:49
Lokalizacja: opolskie

Post » Pt lip 30, 2021 22:02 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

theta pisze:
Chcę namiar na szczurofretkę! Proszę, please itd. :201494 Zzieleniam z zazdrości :mrgreen:


https://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawk ... owe/610031
tylko uważaj, to jest zwierzątko aktywne również w nocy, ostatnio przychodzi w nocy do łóżka :lol: :lol: :lol:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob lip 31, 2021 10:08 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

To moje koty są jakieś dziwne, w ogóle nie chcą się bawić żadnymi myszkami, fretkami czy piłeczkami. Jedyne co je na chwilę zajmuje to pałeczki matatabi, no i czasem wędka, ale też nie każda...

Agwena

 
Posty: 803
Od: Sob maja 19, 2018 12:27
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto sie 03, 2021 6:14 Re: (7).. zycie to skarb...12 Urodziny Nutki i Notki.

Agwena pisze:To moje koty są jakieś dziwne, w ogóle nie chcą się bawić żadnymi myszkami, fretkami czy piłeczkami. Jedyne co je na chwilę zajmuje to pałeczki matatabi, no i czasem wędka, ale też nie każda...

Moje dokladnie tak samo, z czego sie bardzo cieszę , bo nie wydaje kasy na zabawki :mrgreen: jedynie fretke (bo yo chyba jednak fretka jest, nie szczur) kiedys kupilam i byla to ukochana zabawka DeeDee, a teraz dziewczyny ją mocno polubily i tarmosza ją na zmiane :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto sie 03, 2021 6:35 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Wczoraj bylam z Notusia u neurologa.
Dr zrobil badanie neurologiczne, obejrzal plyte z rezonansu (ja zrezzta tez) i oprocz tego wglebienia mozdzku znalazl jeszcze nieznaczne poszerzenie zachylkow donosowych komor bocznych, ale to nie tlumaczy objawów. Po analizie badan krwi, ktore Notusia ma idealne oraz w jakich sytuacjach pojawiaja się roznego stopnia nadilone objawy dr stwierdzil, ze zaburxenia przedsionkowe wystepowaly na tle TIA wtornych do lipemii, czyli przemijajacego niedokrwienia struktur spowodowanych zaburzeniami metabolizmu tluszczy np w efekcie obzarstwa chrupkami, ktore zostawiam im w duzych ilosciach na wyjazd.
Czyli inaczej mówiąc, jak Notusia sie nagle objada chrupkami to nie do konca dobrze trawi tluszcze i zlogi tłuszczowe moga powodowac zaburzenia niedokrwienia. To jest spojne z wynikami krwi, ktore jej zazwyczaj robilam jak szlam do wet z powodu wustapienia objawow. Zawsze miala za wysokie co najmniej trojglicerydy, a raz to nawet jeszcze w gabinecie, w probowce z krwia pokazal sie tluszcz,a w badaniu lipemia.
Drugą kwestia moze byc stres, ktory podnosi cisnienie plynu mozgowego i powoduje objawy.
W razie nawrotow najpierw mam zrobic badanie krwi i jesli znowu wyniki beda gorsze to zmodyfikowac diete, a jesli beda dobre to przyjsc do dra i wtedy zleci leki obnizajace ciśnienie srodczaszkowe.
Dr tez na wyjazdy poleca kupic taki podajnik suchej karmy dozujacy ilosc, a najlepiej taki na czipa cxy jakos tak, ktory mozna zaprogramowac na kilka kotow i dziala tak, ze jak kot wsadza do niego glowe to doataje karme. Ale jak wsadzi drugi raz od razu po zhedzeniu to juz wiecej nie dostanie. To moze by bylo i fajne, ale pewnie kosztuje tyle ile rezonans :lol:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 05, 2021 7:17 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Marzeniu, Hepatiale Forte kapsułki twistoff są już dostępne na stronie vetexpert

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro sie 11, 2021 18:29 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Anna2016 pisze:Marzeniu, Hepatiale Forte kapsułki twistoff są już dostępne na stronie vetexpert

ale jeszcze nie ma w lecznicach chyba.. na szczęscie mam jeszcze i na trochę starczy. Dzięki za info. :1luvu:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sie 11, 2021 18:34 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Szykujemy sie do urlopu - pakuję futra i wyjeżdżamy na 2 tygodnie. Dzisiaj była proba zapakowania Milenki w szelki , aby ją wpiąć do pasa - w transporterze oczywiście. To tak na wszelki, aby uniknąc sytuacji sprzed roku, gdy wyłamała bok i drzwiczki i łaziła po aucie drąc się w niebogłosy. Dzisiaj zamarła z przerażenia i biegała na ugiętych łapach. Nie wiem, nie podjęłam jeszcze decyzji, czy ją zapnę w szelki i w transporter. Dzisiaj poczytałam o bezpiecznym przewożeniu kotów i wszystko o kant d.. Ani szelki, ani transporter bez atestów , no ale... ominęłam skrzętnie wszystkie filmiki co się dzieje z kotami w razie wu... tfu tfu tfu po co mi to. Być moze warto by postawić transportery z kotami za siedzeniami, na podłodze, no ale.. tylko dwa siedzenia więc dwa transportery, a trzeci i tak na siedzeniu.
No nic. Na domiar złego tfu tfu tfu Milenka wymiotuje, ale w każdym wymiocie kłak, mniejszy lub wiekszy. Więc patrze spokojnie. Pewnie na wszelki wezmę ze soba kroplówkę i leki.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sie 11, 2021 18:35 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Zaglądam. Trzymam kciuki wielkie :ok:
Jak się czujecie dziewczyny?
Oby dobrze :ok:

Pisałyśmy jednocześnie.
Odpoczywajcie :ok:

Zapnij tytryczkami transporter. Czyli drzwiczki do boków. I jak da radę (są prześwity) to i boki. Do tego torba z Ikei i w środek transporter.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sie 11, 2021 18:47 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

ASK@ pisze:.
Odpoczywajcie :ok:

Zapnij tytryczkami transporter. Czyli drzwiczki do boków. I jak da radę (są prześwity) to i boki. Do tego torba z Ikei i w środek transporter.

Transporter do torby? Milena dostanie szału... jakoś tego nie widze, ale przemyslę to.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sie 11, 2021 18:49 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

I mam jeszcze jedno do Was pytanie - czy taka długa trawa z trawnika, na końcu której jest np. kłos jest bezpieczna dla kota? Od kilku tygodni moje szaleją w zabawie, ale staram się, aby nie jadły ani nawet nie gryzły, co wywołuje kocią frustrację, oczywiście. Szukałam w necie, ale nic nie mogę znaleźć.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 12, 2021 17:58 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

:o w końcu Notka trafiła na kompetentnego lekarza, który wyjaśnił o co chodzi :ok: Jak to organizmy naturalnie bronią się przed niechcianym wysyłając odpowiedni komunikat na zewnątrz. Szkoda, ze niełatwo od razu stwierdzić o co chodzi.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sie 12, 2021 17:59 Re: (7).. zycie to skarb..diagnoza.

Udanego odpoczynku :1luvu: Oby pakowanie nie było wyczerpujące, bo chyba to jest w tej całej przyjemności najbardziej męczące :wink:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, Google [Bot] i 191 gości