(7).. zycie to skarb - na krawędzi... zmiana.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 07, 2023 9:05 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Kciuki za Milenke :ok: :ok:

Anna2016

 
Posty: 10481
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Śro sty 11, 2023 23:18 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Ufffffffffffffffff
Dzisiaj byłam z nutką u okulisty i nie ma żadnego czerniaka ani innych zmian nowotworowych w oczku - ale 80% tęczówki jest zajęte pigmentem, płaskim, pasmowym (czy jakoś tak), ale na ten moment niegroźnym, nie wychodzącym poza tęczówkę. Ciśnienie w obu oczkach bardzo dobre, w normie, dno oka też ładne. Kontrola za pół roku lub rok.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 11, 2023 23:54 Re: (7).. zycie to skarb - niech wraca do Was Dobro!

Marzenia11 pisze:Byłam w poniedziałek po receptę na kreon i wet powiedziała, abym dawała Milenie rubenal. Już mi się od dawna nie kojarzyła dobrze ta nazwa, ale wet ma jakiegoś kota ktory na tym leku żył 8 lat. I na kroplówkach. Wet twierdzi, że rubenal poprawia ukrwienie nerek a jak nerek to i jelit i w ogóle. Teraz poczytałam trochę forum, rubenal powoduje często biegunki i zaburzenia ze strony układu pokarmowego - to mi włączyło czerwone światło, bo zaburzenia ze strony układu pokarmowego to ostatnia rzecz jakiej potrzeba Milence.
Co sądzicie o tym zaleceniu? I m,ozę znacie jakiś inny preparat dla Milenki?

Wybacz, bo takie mam zaległości, że nie jestem pewna, najwyżej uściślisz. Milenkę kojarzę z problemami trzustkowymi, nie z nerkami. W związku z czym ona ma dostawać rubenal, jakie jest konkretne wskazanie?
Tak, na forum swego czasu padło wiele krytycznych opinii o rubenalu, a konkretnie o stosowaniu go u kotów z pnn. Ja mam z nim dobre doświadczenia, a stosowałam go u obu moich nerkowców, u żadnego nie było biegunek ani problemów trawiennych. Draculowi (w połączeniu z fortecorem) bardzo pięknie "odżywił" nerki co było widać i w badaniu klinicznym, i w USG. To samo u Putity.
edit: uściślenie - rubenal nie jest lekiem, jest supplementem
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 12, 2023 0:11 Re: (7).. zycie to skarb - niech wraca do Was Dobro!

Katarzynka01 pisze:
Marzenia11 pisze:Byłam w poniedziałek po receptę na kreon i wet powiedziała, abym dawała Milenie rubenal. Już mi się od dawna nie kojarzyła dobrze ta nazwa, ale wet ma jakiegoś kota ktory na tym leku żył 8 lat. I na kroplówkach. Wet twierdzi, że rubenal poprawia ukrwienie nerek a jak nerek to i jelit i w ogóle. Teraz poczytałam trochę forum, rubenal powoduje często biegunki i zaburzenia ze strony układu pokarmowego - to mi włączyło czerwone światło, bo zaburzenia ze strony układu pokarmowego to ostatnia rzecz jakiej potrzeba Milence.
Co sądzicie o tym zaleceniu? I m,ozę znacie jakiś inny preparat dla Milenki?

Wybacz, bo takie mam zaległości, że nie jestem pewna, najwyżej uściślisz. Milenkę kojarzę z problemami trzustkowymi, nie z nerkami. W związku z czym ona ma dostawać rubenal, jakie jest konkretne wskazanie?
Tak, na forum swego czasu padło wiele krytycznych opinii o rubenalu, a konkretnie o stosowaniu go u kotów z pnn. Ja mam z nim dobre doświadczenia, a stosowałam go u obu moich nerkowców, u żadnego nie było biegunek ani problemów trawiennych. Draculowi (w połączeniu z fortecorem) bardzo pięknie "odżywił" nerki co było widać i w badaniu klinicznym, i w USG. To samo u Putity.
edit: uściślenie - rubenal nie jest lekiem, jest supplementem

Dobrze kojarzysz, z tym, że Milenka ma zestaw kombo, czyli: przewlekłe zapalenie trzustki, ibd oraz pnn (po mastektomii krea i mocznik poszybowały w górę)...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 12, 2023 0:20 Re: (7).. zycie to skarb - niech wraca do Was Dobro!

Marzenia11 pisze:
Katarzynka01 pisze:
Marzenia11 pisze:Byłam w poniedziałek po receptę na kreon i wet powiedziała, abym dawała Milenie rubenal. Już mi się od dawna nie kojarzyła dobrze ta nazwa, ale wet ma jakiegoś kota ktory na tym leku żył 8 lat. I na kroplówkach. Wet twierdzi, że rubenal poprawia ukrwienie nerek a jak nerek to i jelit i w ogóle. Teraz poczytałam trochę forum, rubenal powoduje często biegunki i zaburzenia ze strony układu pokarmowego - to mi włączyło czerwone światło, bo zaburzenia ze strony układu pokarmowego to ostatnia rzecz jakiej potrzeba Milence.
Co sądzicie o tym zaleceniu? I m,ozę znacie jakiś inny preparat dla Milenki?

Wybacz, bo takie mam zaległości, że nie jestem pewna, najwyżej uściślisz. Milenkę kojarzę z problemami trzustkowymi, nie z nerkami. W związku z czym ona ma dostawać rubenal, jakie jest konkretne wskazanie?
Tak, na forum swego czasu padło wiele krytycznych opinii o rubenalu, a konkretnie o stosowaniu go u kotów z pnn. Ja mam z nim dobre doświadczenia, a stosowałam go u obu moich nerkowców, u żadnego nie było biegunek ani problemów trawiennych. Draculowi (w połączeniu z fortecorem) bardzo pięknie "odżywił" nerki co było widać i w badaniu klinicznym, i w USG. To samo u Putity.
edit: uściślenie - rubenal nie jest lekiem, jest supplementem

Dobrze kojarzysz, z tym, że Milenka ma zestaw kombo, czyli: przewlekłe zapalenie trzustki, ibd oraz pnn (po mastektomii krea i mocznik poszybowały w górę)...

I jak to wygląda teraz? Jak się kształtują mocznik i kreatynina, czy jakoś się unormowały, rosną, spadają, jak to jest? Rubenal sam w sobie nie obniża mocznika ani kreatyniny, nie tak działa. On po prostu wspomaga nerki, bardziej je odżywia, w połączeniu z innymi terapiami ma na nie dobry wpływ.
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 12, 2023 11:14 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25563
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 12, 2023 12:49 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Katarzynka01, wklejam wyniki, mam nadzieję że beda czytelne.
Czerwiec 2022
ObrazekObrazek

Wrzesien 2022
ObrazekObrazek

Październik 2022
ObrazekObrazek

Grudzien 2022
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 12, 2023 13:03 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Są czytelne. Muszę się dokładnie przyjrzeć
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 12, 2023 13:18 Re: (7).. zycie to skarb - niech wraca do Was Dobro!

Katarzynka01 pisze:Rubenal sam w sobie nie obniża mocznika ani kreatyniny, nie tak działa. On po prostu wspomaga nerki, bardziej je odżywia, w połączeniu z innymi terapiami ma na nie dobry wpływ.

O tym właśnie mowiła wet. O odżywieniu nerek i przez to też innych organów.
Ale ja się boję uaktywnienia trzustki, u Milenki to taka delikatna sprawa jest, ciągły balans na linie... Zastanawiam się nad zabraniem jej na konsultację do dr Neski.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 12, 2023 13:27 Re: (7).. zycie to skarb - niech wraca do Was Dobro!

Marzenia11 pisze:
Katarzynka01 pisze:Rubenal sam w sobie nie obniża mocznika ani kreatyniny, nie tak działa. On po prostu wspomaga nerki, bardziej je odżywia, w połączeniu z innymi terapiami ma na nie dobry wpływ.

O tym właśnie mowiła wet. O odżywieniu nerek i przez to też innych organów.
Ale ja się boję uaktywnienia trzustki, u Milenki to taka delikatna sprawa jest, ciągły balans na linie... Zastanawiam się nad zabraniem jej na konsultację do dr Neski.

Tutaj nic nie doradzę. Ja mogę tylko stwierdzić, że u moich nerkowców działał dobrze i spełnił swoje zadanie.
Ale u nas podstawowym schorzeniem była pnn i z tego punktu startowaliśmy. Nie umiem powiedzieć nic na temat reakcji chorej trzustki na rubenal.
Niewątpliwie narkoza uderzyła po nerkach. Moim zdaniem bardzo dobra wiadomość jest taka, że od września kreatynina powoli, ale regularnie spada. Bo najgorszym prognostykiem jest wzrost kreatyniny przy stojącym w miejscu moczniku. Z mocznikiem niewątpliwie musisz coś zrobić bo on zatruwa organizm. Później dokładnie się przyjrzę tym wynikom.
Możesz rozmawiać tak ok 18?
Ja osobiście dr Neski nie polecam
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Czw sty 12, 2023 13:44 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Ja też nie polecam dr. Neski byłam u niej pomijając że strasznie drogo konsultacja mnie wyniosła to nic konkretnego się nie dowiedziałam.
Trzymam kciuki. :ok: :ok:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25563
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 12, 2023 13:49 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Ja byłam u Neski z Rudą Łapką, Mikunią i byłam zadowolona.
Potrzebuję kogoś kto ogarnie trzustkę, ibd i nerki.
Być moze nic więcej co robię robić nie będę i nie będzie nawet można. Ale chce mieć pewnosc, ze zrobiłam wszystko co mogłam, aby było dobrze. Poza tym to dopiero pierwsza taka myśl, zeby skonsultować Milenę, nie znaczy ze podjęłam już decyzję :)

Acha - Milenka na ten moment : ma kroplówki co 3 i 4 dni plus dostaje kreon ten silny do jedzenia jedną kapsułkę dziennie. I to tyle.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sty 12, 2023 14:01 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Jest kilka wetek w Warszawie
Przede wszystkim dr Olga Gójska - Zygner (LABROS i ELWET)

Dr Dominika Borkowska (CANFELIS na Białołęce)
Dr Anna Dziekan (BIAŁOBRZESKA)
Moje koty za TM: Gaja - 4 lata; 21.09.2009 Bobik - 8 lat; 16.08.2018 Myszka - 14,5 lat; 17.01.2020 Szymek - 19 lat; 07.05.2021 Kuba - 17 lat; 28.03.2022

Koty z Opola pod moją wirtualną opieką: Skarbinka - 16.02.2010 Maskotka - 22.10.2010 Fatimka - 01.11.2010 Irenka - 29.06.2012
Roki - 16.08.2012
Henio ze Szczecina - lipiec 2022
Bibi - 17.08.2022

Szymkowa

 
Posty: 4658
Od: Pon lis 21, 2005 17:06
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Czw sty 12, 2023 14:08 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Marzenia11 pisze:Ja byłam u Neski z Rudą Łapką, Mikunią i byłam zadowolona.
Potrzebuję kogoś kto ogarnie trzustkę, ibd i nerki.
Być moze nic więcej co robię robić nie będę i nie będzie nawet można. Ale chce mieć pewnosc, ze zrobiłam wszystko co mogłam, aby było dobrze. Poza tym to dopiero pierwsza taka myśl, zeby skonsultować Milenę, nie znaczy ze podjęłam już decyzję :)

Acha - Milenka na ten moment : ma kroplówki co 3 i 4 dni plus dostaje kreon ten silny do jedzenia jedną kapsułkę dziennie. I to tyle.

Otóż Neska nie ogarnie tego wszystkiego. Potrzebujesz dobrego, sensownego weta, który mówiąc ładnie ogarnie to całościowo, holistycznie
Stanowcze NIE dla zielonego (nie)ładu !!!

Katarzynka01

 
Posty: 4495
Od: Śro gru 28, 2022 17:36

Post » Pt sty 13, 2023 9:08 Re: (7).. zycie to skarb -czy rubenal jest ok?

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25563
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Wojtek i 508 gości