Lisia walczy z FIP

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 02, 2021 11:16 Lisia walczy z FIP

…przy okazji z białaczką, ostrym zapaleniem wątroby i żółtaczką☹
nigdy nie sądziłam że będę musiała prosić o pomoc- a jednak.

Historia Lisi jest dość krótka. Trafiła do nas w lipcu 2020 i postanowiła zostać. Na początku na podwórku- ma swoją budkę przed domem, potem po odrobaczeniu przeglądzie weterynaryjnym i szczepieniach- w domu. Nasze stado czyli druga kotka i suka shiba bardzo szybko ją zaakceptowały, więc zapowiadało się dobrze. Już na pierwszym szczepieniu dowiedzieliśmy się ze mała ma białaczkę, jednak gdy ostatnio kotka przestała jeść, zrobiła się „śpiąca” i usłyszeliśmy wyrok- nikt nie spodziewał się takiej diagnozy…

Już 15 stycznia padło podejrzenie na najgorsze- bo płyn w brzuchu, a badania krwi potwierdziły diagnozę. Stosunek przeciwciał 1:400, A:G 0.35 więc pierwszy wet orzekł trzeba kota uśpić. FIP jest chorobą nieuleczalną i śmiertelną jednak istnieje szansa na leczenie substancją produkowaną w Chinach i dającą obiecujące rezultaty. Dodając do tego białaczkę, zapalenie wątroby i żółtaczkę wydawałoby się ze powinna już nie żyć zważając że wszystko zaczęło się koło 11 stycznia. Jednak drugi wet walczy, leczy wątrobę i Lisia czuje się lepiej. Je. Wciąż mamy nadzieję że da radę. Niestety jej leczenie już pochłonęło prawie 2tys zł, a kuracja na FIP kosztuje 20 tysięcy których nie mamy dlatego musimy prosić o pomoc. Lisia walczy więc i my się nie poddajemy. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę.

stworzyłam zbiórkę na pomagam.pl: https://pomagam.pl/lisiawalczy

martyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Wto lut 02, 2021 11:10

Post » Wto lut 02, 2021 13:03 Re: Lisia walczy z FIP

doradźcie co jeszcze mogę zrobić proszę... nie mam doświadczenia na forum ani z FIP :(

martyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Wto lut 02, 2021 11:10

Post » Wto lut 02, 2021 15:38 Re: Lisia walczy z FIP

Możesz jeszcze założyć zbiórkę na zrzutka.pl, spróbować skontaktować się z jakąś fundacją na Twoim terenie, bo nie wiem czy nie byłoby lepiej zrobić zbiórkę funduszy pod patronatem fundacji. To byłoby bardziej wiarygodne. Na zbiórce dodałabym zdjęcia/skany z wynikami badań i więcej fotek samego kota.
Tu na miau możesz zrobić bazarek z rzeczami, które masz do spieniężenia. Ciuchy, biżuteria, książki, rękodzieło itp.
Alinkaka walczyła o swojego głuchego i ślepnącego Felusia. Może coś podpowie. Napiszę do niej, bo Ty możesz wysyłać pw jak będziesz mieć 5 postów. Ale do Ciebie można pisać. Powodzenia :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10240
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto lut 02, 2021 17:32 Re: Lisia walczy z FIP

Na fb są grupy dla kotków FIP-owych - tam można zasiegnac dużo informacji, prosić o rady i pomoc, bo tam są ludzie bezpośrednio doświadczeni tym paskudztwem.
Tu jest kilka wątków, gdzie ludzie zbierali lub zbierają pieniądze dla swoich kotów, skorzystaj z wyszukiwarki i wtedy możesz napisać do nich bezposrednio z pytaniami.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto lut 02, 2021 18:16 Re: Lisia walczy z FIP

I napisz jeszcze 3 posty, żebyś już miała 5 i mogła wszystko robić na forum!
Kciuki za koteczkę, oby jej się udało :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60201
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź


Post » Wto lut 02, 2021 18:32 Re: Lisia walczy z FIP

Koki-99 pisze:Alinkaka walczyła o swojego głuchego i ślepnącego Felusia. Może coś podpowie.

W zasadzie to ja robiłam wszystko to co juz zostało napisane.Pisałam do wszystkich fundacji zajmujących się kociakami jakie znalazłam w internecie ,ale tylko jedna tak naprawdę mi pomogła. Założyła dla Felusia publiczną zbiórkę na jego operację.Poprosiłam wszystkich znajomych o rozpropagowanie mojej zbiórki , którą założyłam na zrzutka.pl i tę z fundacji.Pisałam na wszystkich grupach kocich na FB o umieszczenie linku do zbiórek .
Trzymam kciuki aby się udało.
PS .Weszłam na Twoją zbiórkę i stanowczo jest tam za mało informacji .Wstaw wszystkie badania kociaka jakie miał robione,jakieś zdjęcia od weterynarza jak dasz radę zrobić.Te co wstawiłaś w linku są mało czytelne.Do fundacji tez trzeba przesłać całą dokumentację medyczną.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 02, 2021 18:40 Re: Lisia walczy z FIP

mogłam wstawić tylko jedno zdjęcie koty i mogę zrobić tylko jedną aktualizację dziennie. Jutro jedziemy do weta to coś wrzucę. dzięki za rady:)

martyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Wto lut 02, 2021 11:10

Post » Wto lut 02, 2021 18:43 Re: Lisia walczy z FIP

martyn pisze:no właśnie fejsa nie mam i tu zaczyna się problem

Ja FB założyłam właśnie dla Felusia i sporo FB pomógł.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 02, 2021 20:43 Re: Lisia walczy z FIP

martyn pisze:mogłam wstawić tylko jedno zdjęcie koty i mogę zrobić tylko jedną aktualizację dziennie. Jutro jedziemy do weta to coś wrzucę. dzięki za rady:)

to załóż zbiórkę na zrzutka .pl .Tam można wstawiać dużo zdjęć ,można tez zrzutkę uwiarygodnić i nie biorą prowizji od zebranej kwoty.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 02, 2021 22:53 Re: Lisia walczy z FIP

fejs założony na chłopa.. już widzę efekty :) dziękuję wszystkim za dobre rady.
Może macie jakieś sprawdzone źródło tej substancji? (szybka wysyłka, dobre ceny??) Byłabym wdzięczna za linka do sklepu.

martyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Wto lut 02, 2021 11:10

Post » Śro lut 03, 2021 12:28 Re: Lisia walczy z FIP

martyn pisze:fejs założony na chłopa.. już widzę efekty :) dziękuję wszystkim za dobre rady.
Może macie jakieś sprawdzone źródło tej substancji? (szybka wysyłka, dobre ceny??) Byłabym wdzięczna za linka do sklepu.

Znajdź grupy na FB tam najszybciej się dowiesz o pewnych i tanich źródłach leku.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lut 03, 2021 12:30 Re: Lisia walczy z FIP

Napisz do Fundacji Przytul Kota, oni ściągali leki https://przytulkota.pl/, może coś podpowiedzą.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13113
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lut 03, 2021 18:42 Re: Lisia walczy z FIP

dziękuję wszystkim za rady- z grupy na FB udało się skombinować 2 butelki. zaczynam spamować fundacje bo kasa bardzo szybko się kończy niestety:(

martyn

Avatar użytkownika
 
Posty: 6
Od: Wto lut 02, 2021 11:10




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGdansk, ASK@, kasiek1510, Sisi111 i 271 gości