Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 18, 2021 19:53 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

JAGGER pisze:Książe uwielbia surowe mięso ;) 3 razy w tygodniu dostaje albo indyka, albo wołowinkę. Oczywiście też z dodatkiem wody.

Mam jeszcze pytanie, bo odkąd przeszliśmy tylko na mokrą karmę Jagger wypróżnia się co 2/3 dni. Są to małe kupki, a dzisiejsza to był raczej bobek. Boję się o zatwardzenie. Jak to wygląda u waszych kotów jak są tylko na mokrym ?
Wspomnę, że jak jadł suche i mokre to codziennie raz się wypróżniał, kupa była normalna nie wskazująca na żadne problemy. A teraz martwi mnie ten brak kupki, a jak już jest to malutka. Nigdy tak nie było.
Nie wokalizuje w kuwecie, ale widać dziś było, że się pręży. Trochę się zmartwiłam.

U naszych, głównie mięso (barf, ale też zwierzątka w całości dla dwojga z nich), okazjonalnie mokra karma, a baaardzo rzadko jako smakołyk sucha meadowland mix, kupki zdecydowanie co dwa dni, czasem trzy, owszem takie twardsze to u nich zwykle normalne.
Zapach - no tak, kiedy okazjonalnie dostaną mokrą albo suchą gotową karmę, to wonieje w całym mieszkaniu, jest różnica.

Mokra, która nie jest pasztetem (moje pasztetów też nie bardzo) - zdarza mi się im kupować Bozitę. Zwykle kiedy koty zostają pod czyjąś opieką, bo jednak kocich opiekunów nie zostawiamy z mięsem... Bozita istnieje w wersji z sosem i w wersji z galaretką (jak rozumiem, galaretka nie dla Was...).

No i chyba tyle o naszych doświadczeniach w tym zakresie...

Edit: Jeszcze dodam, że te vitaldrinki z miamora rozwadniam też, koty piją to u nas chętnie. A koty sąsiadów - wzgardziły.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11127
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 19, 2021 11:10 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Fakt, Jagger jest troche bardziej po KalmVecie pobudzony. Dlatego to odstawiłam. Będę u weta z koncem lutego, to powiem jaka jest reakcja.
W kwestii paseczków zamówiłam właśnie żeby mierzyć, bo nie chce doprowadzić do oksalatow. A znów wiecznie go kłuć żeby pobrać mocz, to też mi jest go szkoda bo to stees.

JAGGER

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Śro sty 13, 2021 15:33

Post » Pt lut 19, 2021 11:19 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Moja Franka nosi obrożę feromonową, pomaga jej. Minusem jest fakt, że to obroże nie są do końca bezpieczne, bo są sztywne. Teraz mają nowe zamykanie.
Czy lepsze, jeszcze nie wiem.
https://m.ceneo.pl/27076555;pla?se=YxWb ... gI_YvD_BwE
No i nie na każdego kota działają.
Tak czy siak, rozważyć możesz.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lut 19, 2021 11:21 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

No Jagger z obroża sie bardzo nie lubi. Więc to nie wchodzi w grę. A może feromony do kontaktu?

JAGGER

Avatar użytkownika
 
Posty: 27
Od: Śro sty 13, 2021 15:33

Post » Pt lut 19, 2021 11:30 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

To też jest jakaś opcja, z tym że dłużej trzeba czekać na efekty, bo pomieszczenia muszą się nasycyć feromonami. No i jest problem z wietrzeniem, bo ono obniża działanie feromonów.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 13, 2022 18:55 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Cześć :)
Mam pytanie: Jakie powinno być prawidłowe ph moczu kota?

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

Post » Sob cze 18, 2022 13:21 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

ezynka pisze:Cześć :)
Mam pytanie: Jakie powinno być prawidłowe ph moczu kota?

Według literatury do 6,0 (zazwyczaj wskazuje się 5,5). Ale ponieważ oksalaty potrafią się wytrącać aż do pH 6,0 (które jest naturalne), to ja uważam za bezpieczniejsze pH 6,5. Innymi słowy jeśli kot ma struwity i wysokie pH, to obniżać się nie powinno poniżej 6,5, to taka bezpieczna granica.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie cze 19, 2022 10:57 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Stomachari pisze:
ezynka pisze:Cześć :)
Mam pytanie: Jakie powinno być prawidłowe ph moczu kota?

Według literatury do 6,0 (zazwyczaj wskazuje się 5,5). Ale ponieważ oksalaty potrafią się wytrącać aż do pH 6,0 (które jest naturalne), to ja uważam za bezpieczniejsze pH 6,5. Innymi słowy jeśli kot ma struwity i wysokie pH, to obniżać się nie powinno poniżej 6,5, to taka bezpieczna granica.


Dziękuję za odpowiedź :) Mój kot ma PH moczu 6,00. Jest po zabiegu usunięcia(03.06.2022) kamienia. Z badania wyszło, że kamień jest w 60% złożony z apatytu węglanowego a w 40% z dwuwodnego szczawianu wapnia. To jakie ph powinien mieć jego mocz? Na to pytanie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wet zalecił karmę specjalistyczną urinary s/o.

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

Post » Czw cze 23, 2022 20:06 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Czyli kamień mieszany: kwaśno-zasadowy.
Bardziej niebezpieczny jest ten kwaśny, czyli szczawian wapnia, bo on jest nierozpuszczalny.
Moim zdaniem pH 6,0 jest w sam raz. Za to kot powinien być solidnie nawadniany, żeby szybko wydalał wszelkie złogi i żeby kryształom trudniej było się formować. Istotny jest tu ciężar właściwy moczu (mierzony refraktometrem a nie paseczkami, bo paseczki nie dają miarodajnych wyników. Niektóre laboratoria korzystają z paseczków, więc wysyłanie moczu nie gwarantuje wiarygodnych wyników. Musisz spytać, z jakim labem Twój wet współpracuje). Powinien być najwyżej w środku skali, a najlepiej bliżej dolnej granicy normy. Wówczas pH ma drugorzędne znaczenie.
Jeśli kot je suchą karmę, konieczne jest pompowanie w niego wody ze strzykawki, inaczej nie napije się tyle, ile trzeba (ewentualnie duże ilości rosołków czy kocich drinków). A jeszcze lepiej jest z suchej zrezygnować. Przejść na samą mokrą i dolewać do niej wody, żeby powstała taka trochę zupa.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 02, 2022 19:39 Re: Struwity - 6cio letni kastrat - pomocy

Stomachari bardzo dziękuję za odpowiedź :) Gimmi dostaje od ponad roku tylko i wyłącznie mokrą karmę, a po zabiegu usunięcia kamienia mokrą specjalistyczną urinary i dodaję mu do niej trochę wody i kocie probiotyki. Na następnej kontroli wypytam dokładnie o ten mocz, tj. o jego ciężar właściwy :) jeszcze raz dziękuję :)

ezynka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2382
Od: Pon sie 22, 2005 18:18
Lokalizacja: Świecie, kujawsko-pomorskie

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar i 195 gości