Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 04, 2021 18:51 Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Witam, niestety nasza 3 letnia kotka dostala najprawdopodobniej alergii, co objawia się poprzez drapanie okolic uszu, aż do tego stopnia że robią jej się ranki. Byliśmy oczywiście z nią u weterynarza, który zasugerował zmianę karmy na hipoalergiczna, ale nie określił jaką konkretnie. Czy miał może ktoś podobny przypadek i może polecić jakąś dobrą karmę, w rozsądnej cenie?

raidiii

 
Posty: 2
Od: Pon sty 04, 2021 18:43

Post » Pon sty 04, 2021 23:19 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Cześć, jestem prawie pewna, że ktoś mnie zaraz pożre żywcem za tą wypowiedz ale może Ci pomoże. Jakiś czas temu mieliśmy problemy z alergią i pomógł nam Royal Canin hypoallergenic. Wiem, że to tutaj niepopularne ale tylko to było w stanie okiełznać problemy brzuszkowe i skórne Hektora. Jestem świadoma, że karma ta nie jest super jakości - nie jest to wysokomięsna karma bytowa, jednak u nas sprawdza się jako pokarm do zadań specjalnych.
Zapewne inni poradzą Ci eliminację zbóż, oraz próbe zlokalizowania problemu (do czego też serdecznie zachęcam).
Pozdrawiam :)

Zmechokruki

 
Posty: 15
Od: Śro wrz 06, 2017 22:54

Post » Wto sty 05, 2021 0:00 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Niektóre RC, mimo nieciekawego składu, naprawdę się sprawdzają, np. RC gastrointestinal. Może spróbuj z tym hypoalergenic. Są też karmy zawierające białko (najczęstszy powód uczuleń) tylko z jednego źródła. Forumowicze na pewno podpowiedzą.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60393
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 05, 2021 8:39 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Jako że mam kotkę alergiczkę to przede wszystkim poradzę właśnie zdiagnozowanie problemu. Nie ma jednej hipoalergicznej karmy pomagającej wszystkim kotom, bo koty mogą mieć alergię na różne rzeczy. U mojej Ofelii jest to wołowina i cielęcina, ale wiele kotów jest uczulonych na kurczaka, indyka czy ryby.
Można spróbować wyszukać karmę zawierającą tylko jeden rodzaj mięsa, i to najlepiej ten rzadziej uczulający (królik, kaczka, jagnięcina). Jest szansa że akurat na te rzeczy kot nie będzie uczulony. Nie kupuję gotowych karm (moje koty są na barfie) ale pamiętam że kiedyś była sucha acana bodajże z jagnięciną i kaczką, fajne mokre karmy (ale nie tanie) ma gussto.
Tym niemniej i tak polecam dietę eliminacyjną albo testy alergiczne. Dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiednią karmę dla kota.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto sty 05, 2021 11:48 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Dziękuję za podpowiedzi a czy mial ktoś może doświadczenie z karma Animonda integra protect sensitive?

raidiii

 
Posty: 2
Od: Pon sty 04, 2021 18:43

Post » Czw sty 07, 2021 15:24 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Animonda Integra Sensitive - moja koleżanka podaje ją swojemu kotu i jest zadowolona. Miała duży problem z alergią u niego i wiele czasu spędziła z nim w gabinetach weterynaryjnych i leczyła na różne sposoby. Przetestowała wiele karm i wiem, że ta okazała się odpowiednia i teraz ją regularnie kupuje.

Moja kotka ma z kolei uczulenie na mięso drobiowe (kurczak, indyk) i ciężko mi znaleźć mokrą karmę, która nie zawiera choć trochę drobiu. Może ktoś ma lub miał podobny problem i poleci mi jakieś saszetki bez dodatku drobiu?

Mmrrrt

 
Posty: 1
Od: Czw sty 07, 2021 15:19

Post » Czw sty 07, 2021 20:43 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Mmrrrt pisze:Moja kotka ma z kolei uczulenie na mięso drobiowe (kurczak, indyk) i ciężko mi znaleźć mokrą karmę, która nie zawiera choć trochę drobiu. Może ktoś ma lub miał podobny problem i poleci mi jakieś saszetki bez dodatku drobiu?

Zerknij na karmę gussto. mają różne smaki, może coś znajdziesz. Tak na szybko zobaczyłam że mają np saszetkę z dzika.

A tak wogóle wszystkim opiekunom kotów alergików polecam barfa. Jest z tym trochę zachodu, trzeba poczytać, kupić wagę i suplementy, kroić, mielić itp, ale wychodzi taniej niż gotowe karmy i można dobrać dietę do określonego kota.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt sty 08, 2021 11:39 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

Jeśli chodzi o karmę suchą, to my staramy się nie podawać, ale od czasu do czasu na smaka dajemy Wiejską Zagrodą, nasze ostatnie najlepsze odkrycie, jagnięcina z krylem - prawie 80% to mięcho i zero wypełniaczy typu zboża, które dla kota są wyjątkowo paskudne. Czasem mam wrażenie, że te alergie powstają właśnie przez zboże i sztuczne dodatki, niż same mięsa, bo gdzieś tam na początku naszej przygody z kotami też daliśmy się namówić weterynarzowi na słynnego Royala i była masakra, przede wszystkim z żołądkami.
A tak to z mokrych rządzi u nas Alpha Spirit, a dokładniej wszystkie rybne, królik, wołowina i wieprzowina, one są z owocami i mają tylko jedno mięso więc super się sprawdzą również dla alergików, Perełka to na sam widok puszki już szaleje :ryk:

ManiekiPerełka

 
Posty: 1
Od: Pt sty 08, 2021 11:26

Post » Czw sty 14, 2021 12:51 Re: Alergia u kota- jaką karmę polecacie?

A co myślicie o karmach Biofeed Zoo?

Hanula_l

 
Posty: 1
Od: Czw sty 14, 2021 12:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, LimLim, Silverblue, Szymkowa i 533 gości