Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 07, 2021 20:41 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 07, 2021 20:43 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Super wieści.
Perystaltyka ruszyła? I pęcherz?
Czy jest na prokinetyku póki co?
Kciuki, żeby już tylko lepiej było. :ok: :ok: :ok:

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt sty 08, 2021 8:45 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Dzień dobry!

jolabuk5 <3

Chyba w końcu mogę tak napisać <3.
Przepraszam że dopiero teraz się odzywam ale wczoraj padłam, przespałam 9h.
Nie pamiętam kiedy spałam tyle czasu.

Wczoraj wieczorem zawiozłam kuwetę, Romi przy mnie nie sikał.
Ale ma na tyle dużą klatkę że kuweta na luzie weszła jeszcze ze dwie by się zmieściły,
więc mam nadzieję że mięśniówka zacznie powoli ruszać i się wypróżni.

Zawiozłam zupę mięsną zjadł dość chętnie, więc tu też jestem podbudowana.
Qpy nie robił bo za bardzo nie ma czym, jest przeraźliwie chudziutki :(
A pierwszy stały pokarm zjadł dopiero wczoraj rano, odrobinę z ręki wetki :201461

megan72
Wczoraj nie było naszej wet prowadzącej, ani doktora. Więc nie za bardzo było kogo o cokolwiek zapytać.
Natomiast muszą się tam nim "dobrze zajmować" bo aż czułam zmianę w gładkości sierści :cat3:

Jest nadal zażółcony, ale tu jak pisałam wcześniej wątrobie trzeba dać trochę czasu.

Dziś mam nadzieję wyniki badań trzustki i rozumiem że wtedy mam kolejny problem.
Bo w razie gdyby z nią było coś nie halo, czy BARF przy chorej trzustce jest wskazany?
Wiem nieco wybiegam, ale jeśli dziś ewentualnie zabiorę go do domu Romi coś musi jeść
więc muszę być przygotowana na te pierwsze kilka dni bo za pasem weekend.

Dziwnie się czuję. Prawie słyszałam huk spadającego z serca wielkiego kamienia.
Mocno obce mi samopoczucie: spokój mnie przepełnia <3

Dziękuję Wam wszystkim za to, że ze mną tu jesteście.

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Pt sty 08, 2021 9:37 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Wątrobie, poza czasem, dobrze byłoby dać Ornipural.

Moje doświadczenia z ostrym zapaleniem trzustki są specyficzne, bo mam kocicę po paraliżu, z deficytami neurologicznymi.
Bardzo długo (ok. 6 m-cy) nie tolerowała tłuszczu w diecie. Ku mojej rozpaczy, jadła głównie surowy cyc indyczy. Teraz jest lepiej, nawet co nieco gęsiego smalcu z mięchem przejdzie, o żółtku nie wspominając. Radziłabym najpierw delikatne żarcie, i stopniowo dokładać resztę dodatków. Ale póki co nie wiadomo, czy Romi ma jakis problem z trzustką. Choć wątroba za łagodne traktowanie też będzie wdzięczna.

Kciuki za kocura.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt sty 08, 2021 9:57 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

megan72
dzięki za info i od razu pytam-> Ornipular mam załatwiać/sprowadzać czy dostane rpt od weta?

jedzenie ogarnę wiadomo :)

natomiast jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia bo to nam się zbiegło z "zatkaniem".
Nowa mieszanka: kaczka pierś z tłustą skórą, serca kacze + indyk, żołądki z indyka.

No i nie wiem czy mięso mogło spowodować zatrucie i czy je zostawić czy wywalić.
Niestety nie zapisałam jak wyszło w kalku, nie dodałam żadnych supli do mięsa.
Ono jest czyste samo mięso. Smalec dodaję osobno i wszystko inne też.
I nie wiem co z nim.

Dzwonię od rana w sprawie wyników telefon zajęty, wir przed weekendem :)

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Pt sty 08, 2021 10:19 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

bps, z tego, co czytam na grupie barfowej na fb, to przy chorej trzustce zalecają barfa, ale gotowanego, robisz w zasadzie tak samo w kalku, tylko dodaje się więcej tauryny, bo w ciepłym trochę jej porzepada i czegoś jeszcze- nie pamietam, ale mogę sprawdzić, możesz tez do tej grupy wpasc, tam są dziewczyny dietetyczki zwierzęce adminami, dużo doradzają, a mogą też, oczywiście odpłatnie, ułożyć jadłospisy pod wyniki kota
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt sty 08, 2021 10:26 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

maczkowa
dzięki za info, która grupa? możesz podrzucić linka albo chociaż podać nazwę grupy?
poczytam w wolnej chwili :)

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Pt sty 08, 2021 10:51 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

https://www.facebook.com/groups/barfnekorepetycje
grupa jest prywatna, ale chyba Ci ją wyświetla ? ( Fb ciągle zmienia zasady i nie ogarniam trochę )
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7110
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt sty 08, 2021 10:52 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Ornipural to niezarejestrowany w PL lek na wątrobę, trzeba go sprowadzać. Bardzo skuteczny. W Wwie sporo lecznic go ma i podaje w razie potrzeby.
Na miau do zdobycia oczywiście też: viewtopic.php?f=1&t=203698&start=45 :mrgreen:

Poczekaj na wyniki badań, jeszcze mu ta chora trzustka nie wyszła...

Ze składników, które podałaś, u mojej żołądki działają zapierająco. Ale są przysmakiem, więc dostaje baardzo niewielkie ilości.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pt sty 08, 2021 11:12 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

maczkowa
dzięki :)

megan72
widzisz info o żołądkach cenne, dziękuję. Wiadomo najpierw wyniki badań trzustki i jeszcze nerki.
Zobaczymy co dalej bo jeszcze ten neurolog po drodze może się okazać konieczny.
Czytam to wszystko co tutaj piszecie wracam do Waszych wypowiedzi, analizuję i konsultuję z wetką.

Wszystko ma swoje tępo, dlatego nie naciskam. Czekam słucham i pytam.
Nie wszystko zapamiętuję co mówi wetka, ale wydaje mi się że trochę ogarniam dzięki Waszej pomocy.

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Pt sty 08, 2021 22:50 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Dziś to nie wiem co napisać. Dzień z totalnym zwrotem akcji.
Czekałam na telefon wetki w okolicy 13 uradowana po wczorajszym wieczorze.
Cieszyłam się że kitek zjadł i miałam cichą nadzieję, że dziś ewentualnie zabiorę go do domu
aż tu nagle ...
telefon: potrzebny ludzki lek, sprawdzam gdzie kupię jadę po rpt do wetki bo mojego lekarza akurat w przychodni nie było,
później apteka i wracam do weta. W międzyczasie badanie, okazuje się że wywalony cukier prawie 300 :placz:

Potrzebne osocze i test na grupę krwi.
Jadę na koniec świata, stoję w korkach i po drodze w jedną stronę muszę podjąć decyzję czy brać osocze w ciemno,
czy tylko test i w razie W wracać znów na ten koniec świata.

Zawożę test i osocze wetce.
Kot w stanie bardzo ale to bardzo złym. Wręcz przepaść między wczorajszym wieczorem a dzisiejszym dniem.
Trzustka z ostrym zapaleniem:
https://photos.app.goo.gl/Fz6XVT4aJbhUNnjs6

Siedzimy kroplówki na kolanach, leki na kolanach, Heparyna, Metronidazol coś w postaci pasty do pyszczka.
Osocze się rozmraża, krew na badanie grupy.

W międzyczasie USG: płuca czyste, nerki lepiej miedniczki zaczynają wyglądać jak miedniczki, a nie jedna wielka miednica.
Żołądek pusty -> wczorajsze jedzenie "przeleciało" wprawdzie niewiele go było trochę mokrej karmy i wieczorna zupa,
no ale gdyby mięśniówka nie pracowała masa pokarmowa zalegałaby znów w żołądku.
Także chyba można uznać za plus.

Widać że z Romim nieco lepiej, tuli się reaguje na głosy, nie jest już taki otumaniony silnymi lekami na trzustkę.
Wytęskniony 2h leżał z głową na moim sercu <3
Niestety znów cewnik :placz:
Więc tu nadal na minus bez zmian.

Przed wyjściem jeszcze cukier: :201494 z prawie 300 na 179 :201461

Musze na jutro zrobić gotowanego BARFa, Romi dziś nie chciał jeść zupy ze zmiksowanym indorem.
Więc muszę kombinować coś co go zachęci do jedzenia i jednocześnie mu nie zaszkodzi.

Z nerwów boli mnie brzuch, jestem tak wykończona dniem dzisiejszym że nie mam siły na nic.
Wyszłam zawieźć lek wróciłam po 7h.
Nie wyrabiam już.

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Sob sty 09, 2021 3:03 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Ojej, z jakiego powodu takie nagłe załamanie? A już było lepiej...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 09, 2021 6:32 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

jolabik5
ostre zapalenie trzustki, z automatu podwyższony cukier.
Pytałam wetkę czy cukier mógł wywalić przez np stres przy pobieraniu krwi: mógł, ale nie w tym przypadku.
Wczoraj pobierała 2x krew przy mnie z ucha na cukier i z żyły na badanie grupy krwi.
Romi siedział grzecznie nawet nie drgnął. Poza tym cukier stresowo może skoczyć do poziomu 180, ale nie prawie 300.

Cukrzyca wychodzi przy ostrym zapaleniu trzustki.
Na szczęście czas tutaj zadziałał na naszą korzyść i nie trzeba było insuliny.
Cukier spadł.

Osocze.
cyt.: To bardzo ważny element (...) Rzadko stosowany, ale nie przez to że niepotrzebny, tylko mało wetów potrafi się zając kotem w takim stanie"

Romi ze względu na tę trzustkę, która bardzo boli jest na silnych lekach, był otumaniony.
Tęskni miał smutne oczy, tulił się, zarzucał mi łapki na szyję. Trochę odżył przy mnie, miło było słyszeć furczenie.
No trudno mi było znów go tam zostawiać :201423

bps

 
Posty: 32
Od: Pon sty 02, 2017 18:26

Post » Sob sty 09, 2021 7:35 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

Hmmm, dziwne to wszystko.
Skoro na otwartym kocie nic nie widzieli, to jakim cudem w niecałą dobę rozwinęło się takie zapalenie? :20147
Które objawy dawało jednak już przed otwarciem kota?
Czy wet mówiła Ci, jak wyglądała trzustka?
Trzustka zniszczona przewlekłym zapaleniem jest zwłókniała, mała. Przy ostrym zapaleniu jest krwista , powiększona.
Nie bardzo pasują mi opowieści, że w brzuchu wszystko fantastycznie, a następnego dnia kot ma taki zjazd.
Chyba, że miał zapalenie przewlekłe, a po operacji dostał coś, co mu tę trzustkę momentalnie rozłożyło. Dostał jakiś lek z grupy NLPZ?

Atonia pęcherza, skoro nic do niego nie było przyrośnięte, jelita bez żadnych zrostów i ran (trzustka w ostrym zapaleniu trawi sąsiednie organy i naczynia krwionośne, stąd koszmarny ból), skoro już masy kałowe niczego nie uciskają i nie blokują, musi mieć inną przyczynę. Jak wygląda badanie moczu? Kot ma wąską cewke, może przytyka się śluzem, czy nabłonkami albo innymi złogami?

Karmią go cały czas dopyszcznie? Nasza wet pozwoliła na 2 doby bez podawania niczego do żołądka, oczywiście kontrolując krew i kota była na płynoterapii.

Cukier nie jest podwyższony z automatu przy ostrej trzustce, choć może się zdarzyć.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob sty 09, 2021 8:39 Re: Potrzebna pomoc dobry wet Kraków

I jeszcze dodam, że cukier "stresowy" może być 300 i więcej. Dlatego od razu oznacza się fruktozaminę - jeśli jest w normie, to podwyższony cukier wynika ze stresu, a nie z cukrzycy. Nie wiem jednak, jak to wygląda przy ostrej trzustce.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Jaga_17 i 273 gości