Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 17, 2020 9:54 Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Cześć,
Od jakiegoś czasu kot dziwnie charczy w czasie oddychania. Nie cały czas, choć wydaje mi się, iż coraz częściej.
Charczenie mogę porównać do chrapania. Tyle, że bez udziału snu.
Załączam nagranie. Najlepiej słychać po 50seckundzie.
https://drive.google.com/file/d/1mp3Wov ... sp=sharing

Kot leżąc oddycha normalnie, a po chwili charczy. Trwa to jakiś czas i przestaje, bądź zmienia pozycję i charczenie ustaje.
Charczy najczęściej w pozycji zwiniętej, bądź "ciasnej" ułożenia ciała. Przy wyciągniętym ciele charczenia nigdy nie zaobserwowałem.

Zrobiliśmy prześwietlenie płuc i echo serca. Brak chorób.
Została nam jeszcze do wykonania TK - ale koszt badania to 400 - 600 PLN. Niebawem je wykonam tak czy inaczej.
Póki co chciałbym wiedzieć czy ktoś z Was także miał takie przejścia ze swoim Kotem.
Może coś wiecie i dacie radę wskazać przyczyny...

Anubis Cat

 
Posty: 2
Od: Czw gru 17, 2020 9:23

Post » Pt gru 18, 2020 20:20 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

A badania krwi miał robione? Pod kątem infekcji. Może to zapalenie krtani. Gardło wet mu obejrzał? Nic mu się tam nie wbiło? Czasem trawka kotu utkwi. Dostał jakieś leki?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob gru 19, 2020 14:31 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Nie miał badań krwi i nie sprawdzał mu gardła. Leków brak ze względu na brak diagnozy. Zabiorę kota w poniedziałek na te badania. Zobaczymy co dalej. Dam znać po wynikach.

Anubis Cat

 
Posty: 2
Od: Czw gru 17, 2020 9:23

Post » Śro lut 09, 2022 18:02 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Witam, czy wiadomo coś w sprawie kotka? U nas identyczne objawy, nie wiem czego się spodziewać.

CatLove22

 
Posty: 1
Od: Pon lut 07, 2022 21:41

Post » Pt gru 02, 2022 10:09 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Witam mam podobną sytuacje z kotką. Od jakiegoś czasu zauważyłam ze kotka co jakiś czas głośniej oddycha. Byłam u 4 lekarzy każdy po odsłuchaniu stwierdził ze nic nie słyszy. Krew w normie, rtg klatki piersiowej wszystko ok a kot coraz częściej charczy. Echo serca zrobione wszystko ok. Podczas usg płuc pani wet stwierdza coś podobnego do zapalenia płuc . Kot charcze coraz bardziej 2 tygodnie antybiotyku w między czasie leki przeciwzapalne zero poprawy. Po 2 tygodniach kolejny raz usg płuc bardzo mała poprawa. Kot nadal charcze z większymi przerwami ale nadal dobrze nie jest. Kolejny antybiotyk tym razem w zastrzyku działający 2 tygodnie. Steryd wziewny 2 razy dziennie kot niknie w oczach. Co robić ? Gdzie się udać ? Jak kotu pomóc ? Jest jeszcze jedno ale miałam
COVID kot śpi ze mną jak mi zaczęło przechodzić kot zaczął charczeć ….
Podpowiedzcie proszę co robić

Be_cia

 
Posty: 2
Od: Pt gru 02, 2022 9:14

Post » Pt gru 02, 2022 16:56 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Czasem cos kotu utkwi w krtani, trawa czy cos innego.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt gru 02, 2022 16:59 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Jaki antybiotyk dostał? Może tło zapalenia nie jest bakteryjne, ale wirusowe (covid?), albo np. Mycoplasma (działają makrolidy, doxacyclina).
Teraz skoro antybiotyk na 2 tygodnie to znaczy, że dostał convenię, a co było poprzednio?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 02, 2022 17:59 Re: Charczenie kota. Dziwnie oddycha

Teraz dostała faktycznie convenie wcześniej przez 2 tygodnie 2 razy dziennie podawałam jej synulox

Be_cia

 
Posty: 2
Od: Pt gru 02, 2022 9:14




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 216 gości