kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 28, 2021 10:45 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Ja bym zrobiła rozszerzone na wszelki wypadek, i tak kotke czeka kłucie, a będziesz spokojna, że reszta w porządku :)
Może poproś wetkę, żeby Ci pokazała jak robić zastrzyki? Ja pierwszy robiłam pod okiem weta i potem też już było mi łatwiej, bo wiedziałam, że robię dobrze.
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Sob sie 28, 2021 12:02 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

zdecydowanie rozszerzone, łącznie z tarczycą i trzustką, różnica cenowa nie jest duża, a zęby i stan zapalny dziąseł może "trzepać" po całym kocie.

I tak, mziel ma rację, najgorszy jest własny strach. Pierwszy raz robiłam w lecznicy, pod nadzorem wetki, ręce mi się trzęsły, jak alkoholikowi na głodzie. Ale to jest naprawdę proste. Koty brałam z zaskoczenia, jak spały. Krótkie igły warto miec własne, nie zawsze w lecznicach są. Leki dostajesz w strzykawkach, gotowe do podania, nic nie musisz sama nabierać, nie ma możliwości pomylenia z nerwów dawki.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw wrz 02, 2021 22:45 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

odebrałam wczoraj wyniki krwi i wetka niby powiedziala ,ze wyniki dobre. Jednak, mnie niepokoją niektóre parametry.
Cholesterol 158,9 (norma 70-151)
Erytrocyty 10,01 (5-10)
RDW 18,9 (11,6-14,8)
Limfocyty 59% (20-50)
Neutrofile 34% (50-75)
Niepokoi również wzrost kreatyniny , niby w normie 1,6 ale w grudniu była 1,0. Jeżeli w ciągu pol roku wzrosło o 0,6 , to co będzie za rok-dwa-trzy ?Czy ja cos robie nie tak i źle karmie? Po pół roku bycia na barfie niestety poległam , kotki robiły strajki głodowe i za nic nie chciały tego jeść a ja nie miałam serca ich przeglodzic i tak sie stalo ,ze dostaja barfa raz w tygodniu tylko. Ale puszki tylko wysokomiesne, bezzbozowe, bez dodatkow wegli.Nie daje zupelnie suchej karmy , chyba ,ze kilkadziesiąt groszków such karmy chowam w rozne miejsca a one maja zabawę na całego ,zeby znaleźć. A moze to nie zarcie tylko wlasnie te zęby i dziasla powoduja ,ze nerki tez moga ucierpiec?

Halina50

 
Posty: 101
Od: Sob paź 31, 2020 16:13

Post » Pt wrz 03, 2021 3:32 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Zmiany są bardzo niewielkie, nie przejmuj się. Przesunięcie między neutrofilami a limfocytami (więcej limfocytów) może byćzwiązane np. z zakażeniem wirusowym (w bakteryjnym jest więcej neutrofili, czyli granulocytów).
Pojedyńczy wynik pokazujący niwwielki (w granicach normy) wzrost kreatyniny nie musi być wcale spowodowany chorobą nerek, wahania poziomów wszystkich parametrów są naturalne, wpływa na nie np. dieta. Nieprawidłowości można by zacząć się doszukiwać, gdyby kolejny wynik znowu był wyższy i np. przekroczył normę.
Generalnie nie ma w tych wynikach nic niepokojącego.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 03, 2021 7:12 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

To moze byc tez sprawa lekkiego odwodnienia podczas pobierania.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie wrz 05, 2021 10:15 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Dziekuje wam , mądre głowy, naprawde bez was bym sie zadreczala. Nie znam sie zupelnie na zwierzakach i ich zdrowiu. Po 50 latach to pierwsze moje czworonogi domowe. Caly czas uczę sie nimi opiekowac. Na dodatek mam opieke naprzemienna z synem , poniewaz dwa razy do roku musze na dłuższy czas wyjezdzac i wtedy wszystko odbywa sie telefonicznie. Wiec jak wracam , to nieraz zauwazam ,ze koty juz maja jakies nowe nawyki i zachowania.
Jutro bedemy mieli ciezki dzien , na 9:30 mamy zabieg czyszczenia zabkow a moze i usuniecie niektorych . Oby wszystko poszlo gładko

Halina50

 
Posty: 101
Od: Sob paź 31, 2020 16:13

Post » Nie wrz 05, 2021 10:24 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Będzie dobrze, moja Hrabi miała w marcu taki zabieg, usuniete zabki, tez bardzo sie martwiłam. Kciuki trzymam żeby wszystko było ok.
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Nie wrz 05, 2021 10:25 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

trzymamy :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: i pisz koniecznie, jak poszło

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 05, 2021 10:42 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

dziekuje bardzo, bede napewno pisac

Halina50

 
Posty: 101
Od: Sob paź 31, 2020 16:13

Post » Nie wrz 05, 2021 11:13 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Zobaczysz, jak kotu ulzy :kotek:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon wrz 06, 2021 19:18 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Kciuki wielkie za zabieg !
Na pewno zęby szkodzą nerkom, kilka razy zdecydowałam się na zabieg kiedy z nerkami było naprawdę już słabo i się okazywało, że z korzeniami zębów jest problem, zmiany spektakularne, każdemu z kotów wyniki się poprawiały po operacji, chociaż oczywiście u żadnego nie zlikwidowały niewydolności nerek (bo to już był taki poziom wyników).
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

Post » Pon wrz 06, 2021 22:56 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Kochani, wasze kciuki i wsparcie naprawdę pomogły. Dzieciak czuje sie, az boje sie zapeszyć, nadwyraz dobrze (tfu tfu tfu). Ale po kolei, przywiozłam, była dr Jodkowska i anestezjolog, punktualnie wzięli wiec dlugo kotka nie stresowala sie. Ja co trzeba podpisalam i wrocilam do domu czekajac na telefon. po ok.3h dzwonią ,ze jest do odbioru i juz wybudzona. Ja w te pedy do lecznicy. Doktor powiedziala ,ze byly az 4 zeby do usuniecia i jeden korzen( dwa te takie malenkie po bokach i dwa na samym koncu po obu stronach) nie do odratowania bo zle wyglądało , juz sie rozwijał stan zapalny kolo nich. A ten korzen to okazuje sie pozostalosci po zlamanym siekaczu. Nie mam pojecia kiedy zdążyła sobie zab zlamac. Byla uspiona ale jak doktor powiedziala glownie robili wszystko na silnych przeciwbolowych a narkoze podali tak malo ,zeby tylko w sen wprowadzic, tlumaczyla ,ze przeciwbolowe mniej szkodliwe. Obeszlo sie nawet bez antybiotyka . Na odchodne dostalysmy tylko zalecenia kiedy podac przeciwbolowe i kontrolne wizyty. No wiec bidulkę przywiozlam do domu , myslalam ,ze jeszcze bedzie nie do konca przytomna a ona z kontenera wyskoczyla i odrazu na swoja nowa kolezanke, robota sprzatajacego, wlazla i tak z 1,5 h jezdzila na nim. Dzis jadla nieco mniej niz zwykle. Mam nadzieje ,ze jutro jeszcze lepej bedzie sie czula . I od jutra mycie zabkow regularnie inaczej takie zabiegi predzej mnie wykoncza nerwowo.

Halina50

 
Posty: 101
Od: Sob paź 31, 2020 16:13

Post » Pon wrz 06, 2021 23:23 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

:ok: :ok: :ok: :ok:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 07, 2021 2:34 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Super! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 07, 2021 5:54 Re: kotka nie moze jesc, cos w pyszczku, pilne

Super, ze już po wszystkim! :D
Sklep TYLKO dla Kotów. TYLKO bezzbożowe karmy.

Nowe, naprawdę skuteczne neutralizatory zapachów i latarką UV do poszukiwania niespodzianek w domu: https://sklep.kocikocidrapki.pl/pl/sear ... url=Powair

kocikocidrapki

 
Posty: 400
Od: Wto mar 05, 2019 23:07

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 252 gości