Karmienie mieszane - pomocy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 24, 2020 0:08 Karmienie mieszane - pomocy

Cześć, jeśli był taki temat to wybaczcie, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.. A mianowicie... Od niedawna mam 2 kociaki, 3 miesięczne. Naczytałam się o karmach mokrych, suchych itd poza tym wiem, że przy poprzednim kocie popełniłam parę błędów żywieniowych. Chciałabym je karmić wyłącznie mokrą karmą gotową i surowym mięsem. Problem jest taki, że dużo pracuje. Jak wychodzę o 7:30 to wracam o 18 i nie chce, żeby koty przez ten czas nic nie jadły, bo to chyba trochę za długo. Apetyt mają taki, że jak przed wyjściem do pracy nasypalam im raz do miski suche to wszystko zjadły w 2 minuty. Z drugiej strony inne trawienie mokrej i suchej i już trochę zgłupiałam jak to ogarnąć. Czy lepiej, żeby przez ten czas kociaki nie jadły, czy mimo śniadania z puszki zostawiać im suche w misce? Czy mogę dawać im jednego dnia puszki i surowe mięso? Czy 3 posiłki to za mało? Proszę pomóżcie jakoś to zaplanować, bo im więcej czytam tym mniej wiem... Jedzą dosłownie wszystko, ale za surowe mięso dadzą się pokroić, ale niestety barf odpada, dlatego chciałabym mieszac surowe i puszki... Tylko jak...? Przy takich godzinach pracy.. :201494

LeonekKasi

 
Posty: 5
Od: Pt paź 23, 2020 9:52

Post » Pt lis 27, 2020 16:29 Re: Karmienie mieszane - pomocy

NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt lis 27, 2020 17:02 Re: Karmienie mieszane - pomocy

Bastet (która zajmuje się opieką nad kociakami) pisała niedawno, że 3-miesieczne kociaki jedzą już praktycznie tak, jak dorosłe koty, tylko oczywiście więcej i częściej. Skoro długo nie ma Cię w domu, a kociaki pochłaniają wszystko od razu (może trzeba im zwiększyć porcje?) to pomyśl o dozowniku karmy. Można łączyć karmy gotowe z mięsem, moje codziennie dostają mięso jako jeden z posiłków. Suchą wydzielam, bo bardzo lubią, a nie jest zbyt zdrowa, ale jesli muszę zostawić koty na dłużej, to oczywiście daję suche.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 29, 2020 16:25 Re: Karmienie mieszane - pomocy

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie myślałam o dozowniku, tyle że wolałabym wcale nie dawać im suchej karmy, stąd moje pytanie czy 3 razy dziennie to nie za mało i czy przerwa 10 godzinna nie wpłynie na nie źle. Co do zwiększania porcji to próbowałam to dostają po tym biegunki, bo się przejadają. Teraz wygląda tak, że rano dostają karmę mokrą, wracam z pracy dostają mięso surowe i na kolację znowu karmę mokrą. Myślisz, że tak jest w porządku, czy lepiej wprowadzić suchą na czas kiedy mnie nie ma?

LeonekKasi

 
Posty: 5
Od: Pt paź 23, 2020 9:52

Post » Nie lis 29, 2020 17:25 Re: Karmienie mieszane - pomocy

Ja bym przed najdłuższą przerwą dawała surowe mięso, bo kot wolniej je trawi niż rozdrobnioną karmę.
Edit: a poza tym, skoro nie ma nikogo w dzień, można raz w nocy wstać i podać ten czwarty posiłek.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14694
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie lis 29, 2020 17:42 Re: Karmienie mieszane - pomocy

Ok, to tak właśnie będę robić. Mój poprzedni kot jadł głównie suchą karmę i niestety w wieku 8 lat musieliśmy się pożegnać bo nerki nie wytrzymały, mimo prób ratowania, dlatego tak bardzo boję się suchej karmy...

LeonekKasi

 
Posty: 5
Od: Pt paź 23, 2020 9:52

Post » Nie lis 29, 2020 20:58 Re: Karmienie mieszane - pomocy

LeonekKasi pisze:Dziękuję za odpowiedź. Właśnie myślałam o dozowniku, tyle że wolałabym wcale nie dawać im suchej karmy, stąd moje pytanie czy 3 razy dziennie to nie za mało i czy przerwa 10 godzinna nie wpłynie na nie źle. Co do zwiększania porcji to próbowałam to dostają po tym biegunki, bo się przejadają. Teraz wygląda tak, że rano dostają karmę mokrą, wracam z pracy dostają mięso surowe i na kolację znowu karmę mokrą. Myślisz, że tak jest w porządku, czy lepiej wprowadzić suchą na czas kiedy mnie nie ma?


Po mięsie koty sa dużo bardziej syte. Więc, moim zdaniem, lepiej byłoby rano dawać mięso surowe, i to takie konkretne, np duże kawałki surowej wołowiny; Wrcacasz z pracy znowu surowe, w tym takie do gryzienia, np chrząstki z indyka, wolowina, skrzydełka, szyjki, całe żaoładki z indyka, i przed snem -mokra, jak koiecznie chesz mokrą.
Moje koty, dorosłe, jedza tylko surowe mięso, jak się zdarza, naprawdę sporadycznie, 1 -2 dni na pół roku, że dostają mokre lub suche (zamiast mięsa, bo np wróciłam za późno z pracy, i nie kupiłam, awaria jakaś była) to 30 minut po zjedzeniu tej mokrej czy suchej (zjedza z apetytem), a dużo wtedy dostają -już sa głodne, i chodzą i marudzą. I praktycznie co dwie godziny je wtedy karmią, a one cały dzień się wykurzają, bo sa głodne, chodza za mna i narzekają, że jedzenia nie było.

A nastepnego dnia kupie juz mieso i dam i błoga cisza, bo po mięsie koty sa syte -i ma na to wpływ i skład jedzenia , i to że przy jedzeniu miesa trzeba gryżć, kombinowac, szarpać to jedzenie -i jakoś do mózgu kota taki spsób jedzenia przekazuje informacje o sytości, o tym że posiłek był.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie lis 29, 2020 21:09 Re: Karmienie mieszane - pomocy

Co innego karmienie samą suchą karmą, a co innego podanie niewielkiej ilości z dozownika, jak jesteś w pracy. Ja bym podawała. Małe koty nie powinny mieć takiej długiej przerwy w jedzeniu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60355
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 496 gości