Dziwne zachowania mojego kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 29, 2020 8:49 Re: Dziwne zachowania mojego kota

Weterynarze podejrzewają chloniaka lub ibd. Ale jej zachowanie się poprawiło, więcej chodzi, nie jest osowiała. Od dzisiaj znowu ma katar i kicha. Problemem jest to ze nie je. Wczoraj miała przez chwile moment ze wstała zjadła przysmak i znowu nic.

maciu

 
Posty: 20
Od: Sob lis 07, 2020 9:30

Post » Nie lis 29, 2020 8:57 Re: Dziwne zachowania mojego kota

I zapomniałem dodać, że węzły chłonne nie są powiększone, lekarze wystawili diagnozę na ibd lub chłoniaka, ale przy raku podobno są powiększone węzły. Od dzisiaj kot kicha i ma katar

maciu

 
Posty: 20
Od: Sob lis 07, 2020 9:30

Post » Nie lis 29, 2020 14:01 Re: Dziwne zachowania mojego kota

Spróbuj dokarmiać strzykawką karmą z dodatkiem wody przetartą przez sitko do konsystencji śmietany.
Kot zakatarzony nie ma smaku, może mieć nadżerki w pyszczku, a jeść musi. Ja z moimi zawsze tak robię, gdy są zakatarzone.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14699
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon lis 30, 2020 21:49 Re: Dziwne zachowania mojego kota

Witam, dzisiaj Berta miała wyniki krwi. Wszystko ma w normie, w poprzednich wynikach miała niedobór potasu a teraz wszystko się uregulowało. Zastanawia mnie czy na podstawie wyników krwi można stwierdzić czy to może być chłoniak? U ludzi zawsze te wyniki są gorsze a jak z kotami?

maciu

 
Posty: 20
Od: Sob lis 07, 2020 9:30

Post » Wto gru 01, 2020 0:31 Re: Dziwne zachowania mojego kota

maciu pisze:Witam, dzisiaj Berta miała wyniki krwi. Wszystko ma w normie, w poprzednich wynikach miała niedobór potasu a teraz wszystko się uregulowało. Zastanawia mnie czy na podstawie wyników krwi można stwierdzić czy to może być chłoniak? U ludzi zawsze te wyniki są gorsze a jak z kotami?

Jak chłoniak jest zaawansowany, tak że dużo krwi do niego trafia, powodując anemię, to owszem, w wynikach będzie widać. Na wcześniejszych etapach często nie.

Gabapentyna pomaga na niektóre rodzaje bólu (np. na neuropatyczny). Skoro na krótko pomogła, to zakładałabym, że kotkę może coś boleć. Może warto zrobić test i podawać przez jakiś czas buprenorfinę? Tylko trzeba dobrać dawkę pod już braną gabapentynę (czyli nieco mniejszą, bo gabapentyna jest jednym z leków wspomagających stosowanych właśnie po to, aby zmniejszyć dawkę leku przeciwbólowego przy zachowaniu równie silnego działania).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10685
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt gru 04, 2020 10:58 Re: Dziwne zachowania mojego kota

Wyniki krwi, przynajmniej na początku, nie muszą odzwierciedlać prawdziwego stanu kota. Bywa, że "do końca" są one zadowalające.
Gbepentyna jest ok. Można zwiększyć jej dawkę ale z porozumieniem weta.
Deczko ogłupia. Bywa się śpiącym i lekko rozkojarzonym.
Wiem, bo sama biorę "na kręgosłup".
Chłoniak winien być stwierdzony przez USG. Morfologia nie jest miarodajna. IBD też dobry lekarz diagnosta też potrafi rozpoznać przy badaniu USG.

Co u kotki?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55372
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt gru 04, 2020 12:04 Re: Dziwne zachowania mojego kota

Berta zaczęła jeść, dzisiaj nie daliśmy jej gabapentyny i zobaczymy czy po tym zacznie jeść. Zachowanie jak dawniej tylko trochę dużo spi, ale to po gabapentynie

maciu

 
Posty: 20
Od: Sob lis 07, 2020 9:30

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 513 gości