Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 23, 2020 16:24 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Medycyna bardzo szybko ewoluuje, czasem aż ciężko za nią nadążyć i czasem artykuł sprzed roku czy dwóch jest już nieaktualny, tym bardziej z 2013. Większość kotów dostaje lek 1x dziennie ale zdarza się, że ten schemat jest nieskuteczny wobec dawkowania 2x dz.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Śro lis 25, 2020 19:24 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Też zaglądam i kciuki najmocniejsze trzymam, oby z górki. Miałam epizod z Clostridium, wiem jak jest trudno, u Was wprawdzie inne paskudztwo, ale objawowo podobnie. Jeżeli chodzi o podawanie leku, to Wojtek chyba linkował moją metodę na zawijanie w algi od sushi, polecam gdyby co, śliskie, wchodzi, pachnie rybką, kot nie wypluwa bo zanim się zorientuje lek w brzusiu.
Ale ja nie o tym, szukałam u Was i znalazłam. FortiFlora 8O !
Odstawiłabym natychmiast. Ja. Wy nie musicie, słuchacie weta i może tak trzeba. Nic nie robi takiego dodatkowego zamieszania w jelitach jak FortiFlora! To są żywe bakterie dołożone do zmaltretowanych biegunkami jelit. Według moich doświadczeń (20 lat z kotami) przy jakichkolwiek jelitowych zaburzeniach nie daję probiotyku. Żadnego. Bo pogarsza sytuację. Bardzo pogarsza.
Pozdrawiam
:201461
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw lis 26, 2020 12:24 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

No właśnie wczoraj po kilku dniach stopniowej poprawy, zwłaszcza u Władka bo młody już po kilku podaniach miał kupkę niemal idealną doszło do pogorszenia u jednego i drugiego, zarówno pod względem jakości jak i ilości wypróżnień, nawet jakoś tak znowu nerwowy był Władek. Na próbę odstawiliśmy probiotyk bo już kiedyś wyczytałem o złym wpływie przy infekcjach bakteryjnych jelit i poprzedni wet też stwierdził, że odpuszczamy. Z drugiej strony po co w takim razie w ogóle probiotyk, przy jakich antybiotyko terapiach to stosować?
Mam nadzieję, że to chwilowe pogorszenie wynika z jakichś czynników zewnętrznych (może za dużo karmy, może coś podkradły) a nie, że rzęsistek znowu wraca do sił. Zresztą od wczorajszego popołudnia w kuwecie cisza.
Dodatkowo wetka zasugerowała zmianę RC GI na karmę hypoalergiczną Hill z/d, Jezu jakie to znowu drogie a my ciągniemy na oparach :) Macie coś tańszego polecanego? Jakiś Kattovit itp?

Elpato

 
Posty: 21
Od: Pt paź 30, 2020 12:38
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 26, 2020 20:19 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

I jak po odstawieniu FortiFlory? Udało się ciut opanować sytuację?
O probiotykach to ja wiem tyle, że przy dolegliwościach zmasakrowanych bakterią jelit nie dorzuca się dodatkowych bakterii. Probiotyki owszem, przy innych stanach zapalnych, ale nie jelitówkach. Druga sprawa- przewód pokarmowy wcale tak szybko się nie wyjaławia i probiotyk raczej po antybiotykoterapii a nie w trakcie, ale tu zdania są podzielone. Natomiast FortiFlora robi w chorych jelitach więcej szkody niż pożytku.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie lis 29, 2020 11:46 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Koty od środy nie dostają już Forti Flory i kupka jest ok :) Znaczy się Władek nie stawie już placków, ma normalnie ukształtowany balaścik i tylko sama końcówka jest luźniejsza a Młody z wyjątkiem wczoraj gdy zrobił dwie bardziej miękkie to cały czas raz dziennie zbite, ciemne, dość małe. Ale on to często coś schrupie z podłogi, porywa wszystko co jest w jego zasięgu więc może coś mu delikatnie zaszkodziło. Poza tym lek podaję w paście Miamora na kłaczki a ona sama w sobie ma tendencje do powodowania luźniejszej kupki a dostają to już prawie 2 tygodnie więc też może mylić wyniki.
Atmosfera między kotami jak nigdy :) więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku, zostały nam do podania jeszcze tylko 2 dawki i dobrze, bo znowu jest ciężej z podaniem i się solidarnie buntują ale już chyba wiedzą, że to na nic. Władkowi zaczęliśmy już na próbę mieszać RC GI z normalną karmą i reakcja jest w porządku więc być może jego jelita aż tak nie były zniszczone żeby musiał być na karmie alergicznej.
Apetyt to mają w ogóle nieziemski, każdy ruch w kuchni to sępienie i miauczenie :) Za jakiś tydzień zaczniemy im znowu podawać surowe mięsko to już widzę co się będzie działo :)
Zobaczymy jak będzie to wyglądało po wtorku, mam gorącą nadzieję, że w końcu ta para będzie zdrowa bo to już ponad pół roku permanentnych problemów i czas nacieszyć się trochę harmonią i miłością :)

Elpato

 
Posty: 21
Od: Pt paź 30, 2020 12:38
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 29, 2020 12:24 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Bardzo się cieszę, zdrowiejcie kociaki! :ok: :ok: :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie lis 29, 2020 12:26 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Tak trzymać! :)

Wojtek

 
Posty: 27337
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie lis 29, 2020 21:00 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Super! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60178
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 29, 2020 21:04 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Oby tak dalej! :ok: :ok: :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34247
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto lut 28, 2023 22:12 Re: Biegunka, znamu odp - rzesistek i koronawirus

Czy autor wątku może napisać jak się zakończyło leczenie rzęsistka? Czy koty nie miały objawów neurologicznych po/w trakcie terapii? Czy udało się je wyleczyć skutecznie,bez nawrotów?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 285 gości