Mam alergię na koty. co teraz?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 14, 2005 21:13

Anja pisze:
smalczyk pisze:
Mysia pisze:Raczej na receptę, a na pewno lepszy.

a jak sie objawia jego "lepszosc"?

Wojtku, zapewne tym, ze jest "lepsiejszy" :lol:

8O

ja nie mam na imie Wojtek :roll:

smalczyk

 
Posty: 9
Od: Sob lut 26, 2005 9:04
Lokalizacja: moja Majorka

Post » Czw kwi 14, 2005 21:15

Anja pisze:
smalczyk pisze:
Mysia pisze:Raczej na receptę, a na pewno lepszy.

a jak sie objawia jego "lepszosc"?

Wojtku, zapewne tym, ze jest "lepsiejszy" :lol:


Flixonase jest lekiem, że tak się wyrażę "nowszej generacji".

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 14, 2005 21:43

Mysia pisze:
Anja pisze:
smalczyk pisze:
Mysia pisze:Raczej na receptę, a na pewno lepszy.

a jak sie objawia jego "lepszosc"?

Wojtku, zapewne tym, ze jest "lepsiejszy" :lol:


Flixonase jest lekiem, że tak się wyrażę "nowszej generacji".

i co wobec tego? tzn jak to sie objawia?

smalczyk

 
Posty: 9
Od: Sob lut 26, 2005 9:04
Lokalizacja: moja Majorka

Post » Czw kwi 14, 2005 22:32

Myslalam, ze skoro jestes z Majorkowa jak nasza Majorka, ktora znam, to musi Was laczyc wspolne miejsce zamieszkania.
W takim razie ekhm, przepraszam za pomylke :roll:
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pt kwi 15, 2005 8:37

smalczyk pisze:
Mysia pisze:
Anja pisze:
smalczyk pisze:
Mysia pisze:Raczej na receptę, a na pewno lepszy.

a jak sie objawia jego "lepszosc"?

Wojtku, zapewne tym, ze jest "lepsiejszy" :lol:


Flixonase jest lekiem, że tak się wyrażę "nowszej generacji".

i co wobec tego? tzn jak to sie objawia?


Objawia się na przykład mniejszą ilością niepożądanych działań ubocznych.

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 15, 2005 9:15

Ska, mimo calego szacunku dla glebokiej wiedzy przedmowczyn, radze jednak na poczatek posluchac lekarza.
Popsikaj jakis czas tym Rhinocortem - to, ze dla Mysi i jej rodziny lepszy jest Flixonase, nie swiadczy wcale o tym, ze dla Ciebie tez. Leki dobiera sie indywidualnie - niestety, czasami trzeba metoda prob i bledow, ale generalnie zasada jest taka, ze nie ma lekow uniwersalnych dla wszystkich.

Claritine - to srodek przeciwhistaminowy, domyslam sie, ze dostalas w tabletkach. Jego dzialanie polega na przynajmniej czesciowym zlagodzeniu reakcji na alergeny. W przeciwienstwie do wielu innych, jego skutki uboczne - np. sennosc - sa niewielkie. Natomiast zmniejsza obrzek sluzowek, ilosc wydzieliny - ulatwia oddychanie.

Dodam jeszcze, ze latwiej byloby Ci mieszkac z kocimi, gdybys zaopatrzyla sie w odkurzacz z filtrem wodnym - one o wiele lepiej wciagaja wszelkie zanieczyszczenia, a jednoczesnie jonizuja i lekko nawilzaja powietrze. Pisalam juz w watku Hankijoanki na Kotach, ze alergeny zawarte w kocich wydzielinach, podobnie, jak te zawarte w wydzielinach roztoczy, sa najbardziej aktywne w SUCHYM srodowisku.

Ja niestety nie posiadam takiego odkurzacza - gdybym miala, moglabym Ci udostepnic na jakis czas, zebys sobie zobaczyla, czy faktycznie lepiej. One sa dosc drogie, wiec moze dobrze byloby przetestowac.
W gre wchodzi odkurzanie CODZIENNE :!: :!: :!:

Z lekow nie na recepte, a lagodzacych objawy, proponuje rowniez krople do nosa zawierajace oxymetazoline - ona tez dziala przeciwhistaminowo (Nasivin, Otrivin).

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt kwi 15, 2005 9:21

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 15, 2005 9:28

Mysia, ja to wszystko wiem.
Niestety, medycyna nie jest taka prosta - i raczej podchodzi sie do kazdego przypadku indywidualnie, a nie do grupy przypadkow...

Jesli choruja koty, mozna cos doradzic, ale jednak odsylamy sie nawzajem do weterynarzy - co najwyzej polecamy sobie nawzajem tych dobrych.
W przypadku chorob ludzkich prawidlowe podejscie jest takie samo: kazdy ma jakies doswiadczenia z takimi lub innymi lekami i tymi mozna sie dzielic, ale decyzja o leczeniu nalezy do lekarza, ktory za to ponosi przeciez odpowiedzialnosc :)

Wyobraz sobie hipotetyczna sytuacje: Ska zastosuje Flixonase zamiast Rhinocortu, jednak dzialanie w jej przypadku bedzie nieschematowe - np. wystapia dzialania niepozadane. Czy wezmiesz za to odpowiedzialnosc :?: Bedziesz wiedziala, co dalej :?:

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt kwi 15, 2005 10:16

Beliowen, ja też wiem ;-). U mnie Flixonase i właściwie wszystkie leki p/alergiczne dają takie efekty uboczne, że lepsza już sama alergia. Jednak przez kilkanaście lat zauważyłam, jakie może być samopoczucie po Rhinocorcie (np. puchnięcie śluzówek, gdy zbyt często się go stosuje, nadżerki), który trzeba sobie aplikować kilka razy dziennie, a i tak przestaje po jakimś czasie działać, a jak czuje się alergik po Flixonase, które wystarczy podać raz dziennie. Oczywiście, wszelkiego rodzaju nieprzewidzianych działań nie sposób wykluczyć, ale dziwię się lekarzowi, że mając do dyspozycji leki nowocześniejsze i sprawiające mniej kłopotów, wybiera Rhinocort.

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt kwi 15, 2005 10:21

Ja stosuję leki przepisane przez lekarza.
Obrazek

Ska

 
Posty: 6073
Od: Sob lut 28, 2004 20:40
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

Post » Pt kwi 15, 2005 10:31

Ja dziwie sie, ze od razu siega po kortykoid :wink: ale na pewno wie, co robi.

To jest troche tak, ze nie zawsze to, co nowe, jest najlepsze - przykladow nowosci gorszych od poprzednikow podac moge co najmniej kilkadziesiat :) Dlatego czesto do nowosci podchodzi sie sceptycznie, poniewaz nadmierny entuzjazm bywa zdradliwy :wink:
Alergia jest choroba przewlekla, wiec Ska bedzie miala wiele czasu na to, zeby sprobowac roznych lekow - w tym wielu nowosci...

Ska, jesli wolno mi doradzic cos jeszcze, sugeruje dopraszanie sie najmniejszych skutecznych dla Ciebie dawek kortykosteroidow. Zreszta, skoro lekarz od nich zaczyna, to pewnie tej zasadzie rowniez jest wierny :)

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt kwi 15, 2005 10:50

Co to jest kortycoś tam i czemu jak najmniej to najlepiej?
Obrazek

Ska

 
Posty: 6073
Od: Sob lut 28, 2004 20:40
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

Post » Pt kwi 15, 2005 10:56

Ska pisze:Co to jest kortycoś tam i czemu jak najmniej to najlepiej?

chodzi zapewne o sterydy. Ale jesli juz musza byc stosowane to lepiej domiejscowo niz w tabletkach badz zastrzykach.

Wspolczuje problemow, Ska.

Daga

 
Posty: 25458
Od: Pon lut 04, 2002 15:46
Lokalizacja: Mysiadło

Post » Pt kwi 15, 2005 11:18

Ska pisze:Co to jest kortycoś tam i czemu jak najmniej to najlepiej?


Kortykosteroidy to leki hormonalne, o dzialaniu przeciwhistaminowym i przeciwzapalnym, stosowane rowniez w leczeniu alergii.
Rhinocort, podobnie, jak Flixonase, nalezy do tej grupy lekow.
Nie "jak najmniej" - tylko mozliwie najmniejsza skuteczna dawka - leczysz sie po to, zeby objawy ustapily, natomiast generalnie zaleca sie, zeby w przypadku rownej skutecznosci dawek wybierac dawke mniejsza. To ze wzgledu na dzialanie tego typu lekow - glownie mozliwe skutki uboczne.

Ale - skutki uboczne przy zazywaniu donosowym to moga sie pojawic dopiero po bardzo dlugim stosowaniu, bo tu dawki wchlaniane sa w ogole niewielkie.
Bierz, jak przepisano - i obserwuj wszelkie objawy, po prostu.

Alergia, jak napisalam, to choroba przewlekla. W razie nieskutecznosci, czas na zwiekszanie dawek tez sie znajdzie...
Trzymam kciuki :ok:

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Pt kwi 15, 2005 11:36

Beliowen pisze:Dodam jeszcze, ze latwiej byloby Ci mieszkac z kocimi, gdybys zaopatrzyla sie w odkurzacz z filtrem wodnym - one o wiele lepiej wciagaja wszelkie zanieczyszczenia, a jednoczesnie jonizuja i lekko nawilzaja powietrze. Pisalam juz w watku Hankijoanki na Kotach, ze alergeny zawarte w kocich wydzielinach, podobnie, jak te zawarte w wydzielinach roztoczy, sa najbardziej aktywne w SUCHYM srodowisku.

Ja niestety nie posiadam takiego odkurzacza - gdybym miala, moglabym Ci udostepnic na jakis czas, zebys sobie zobaczyla, czy faktycznie lepiej. One sa dosc drogie, wiec moze dobrze byloby przetestowac.
W gre wchodzi odkurzanie CODZIENNE :!: :!: :!:

Ja mam odkurzacz z filtrem HEPA - kupilam go jakis czas temu, gdy stary sie zepsul, a mnie zaczely sie pojawiac objawy alergii. Uzywalam przez jakis czas, pozniej mi sie nie chcialo. Teraz ciesze sie, ze go mam, chociaz do codziennego uzywania musze kocich powoli bardzo przyzwyczaic, bo umieraja ze strachu :? .

Moze warto tez w tej sytuacji zaopatrzyc sie w jakis dobry nawilzacz powietrza? Wtedy to srodowisko nie bedzie SUCHE tak bardzo :D

Aha, jesli chodzi o odkurzacze - warto poszukac i poczekac na promocje, ja swoj kupilam za polowe normlanej ceny. Wydaje mi sie, ze dosc czesto mozna je spotkac w promocji, bo generalnie sa rzadziej kupowane niz zwykle odkurzacze.

Beata

 
Posty: 31551
Od: Nie lis 03, 2002 18:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 266 gości