Mokre kupki u 6 miesięcznego kociaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 26, 2020 22:21 Mokre kupki u 6 miesięcznego kociaka

Witam,
Mam problem z moim 6 miesięcznym kociakiem. Kotek jest u nas od 4 miesięcy. Około 3 tygodnie temu kotka była na drugim odrobaczaniu. Od dwóch tygodni kicia ma luźne końcówki kupek, w kolorze ciemnego brązu, cała kupka jest mokra. Czasami zdarzy się placek. Niestety po wizytach w kuwecie kicia musi mieć podmytą pupę. Pragnę nadmienić iż wcześniej również musiałam jej podmywać pupę ale naprawdę sporadycznie (raz na 2/3 tygodnie). Byłam z nią z tym problemem w czwartek u weterynarza, dostała dwa zastrzyki, probiotyk i weterynarz zasugerował ze może to być alergia na kurczaka. Kazał odstawić wszystkie karmy z kurczakiem oraz w przypadku braku poprawy oddać kał do badania. Kał zamierzam oddać w tym tygodniu. Kicia od początku była karmiona karmami które zawierały również kurczaka. Czy to może być faktycznie alergia na kurczaka która tak nagle się ujawniła? Obecnie kotka je karmę suchą Purizon kaczka i ryba, mokrą Grau z wołowiną, królikiem, indykiem, Feringe oraz Catz’s finefood.
Przed wizytą karmiłam kotkę suchą Purizon kitten kurczak i ryba, Grau, Feringa, Rosie Farm, Premiere różne smaki w tym kurczak.

Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Eddihollywood

 
Posty: 2
Od: Pon paź 26, 2020 21:58

Post » Wto paź 27, 2020 12:31 Re: Mokre kupki u 6 miesięcznego kociaka

Witam, koty to bezwzględni mięsożercy, i w naturze nie jadają suchej karmy. Odstawilabym sucha karmę bo ona zawiera zbyt dużo węglowodanów a koty nie trawią węglowodanów i stąd mogą być te luźne kupy. Ponadto koty mają problem z trawieniem suchej karmy i przerwa między sucha a mokra żeby nie wywołać podrażnień żołądka jelit to ok 6-8 godzin między sucha a mokra. Skupilabym się tylko na wysoko miesnych puszkach jak Grau czy catz fine i wówczas obserwowała kupę, i jeśli wciąż luźna to wówczas bym eliminowała kurczaka. Oczywiście kupę trzeba zbadać bo mogą być jakieś robale i wówczas odrobaczac.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 522 gości