Strona 1 z 1

Pozycja bólowa?

PostNapisane: Sob paź 17, 2020 20:33
przez Werr
Dzień dobry,
Od początku sierpnia jestem posiadaczką kotki. Aktualnie kotek ma 5,5 miesiąca.
Kicia jest bardzo żwawa i chętnie się bawi, nie zauważyłam również problemów z apetytem.
Zauważyłam jednak, że czasami kotka siada w dziwnej pozycji (bólowej?). Trwa to chwilę, po czym kicia zmienia pozycję na bochenek i normalnie kładzie brzuszek na podłodze.
Kicia w ciągu dwóch miesięcy otrzymała podstawowe szczepienia i była 4 razy odrobaczana (Vetminth,2 cykle po dwa, w odstępie 2 tygodni każdy cykl, szczepienie osobno), jednak po każdym odrobaczaniu coś wydala. Weterynarz twierdzi, że środek jest skuteczny, a kotek bardzo zarobaczony (kicia rośnie, ma błyszczącą sierść i jest wesoła, więc nie wygląda na bardzo zarobaczoną) ale nie za bardzo wierzę w jego skuteczność.
To mój pierwszy kotek i nie wiem czy dobrze odczytuję jej zachowania. Czy taka chwilowa pozycja oznacza coś złego czy pozycja bólowa trwa dłuższą chwilę?
Będę wdzięczna za wskazówki i odpowiedzi.
Obrazek

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Sob paź 17, 2020 21:58
przez pibon
Oj, duzo tego odrobaczania i to chyba w ciemno? :(
A w sensie co ona wydala po kazdym odrobaczaniu? Byl ten kal analizowany? I co wyszlo?

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Nie paź 18, 2020 8:36
przez Werr
Glisty, po 1-2 po każdym odrobaczaniu. Poza odrobaczaniem kupy czyste. Kał nie był analizowany.

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Nie paź 18, 2020 22:28
przez Stomachari
Vetminth ma bardzo małą skuteczność. Podaje się go, bo koty chętnie jedzą, ale jeśli jesteście w stanie podać tabletkę dla kotów dorosłych, to wybrałabym coś działającego na pasożyty obłe i płaskie.
Ja bardzo lubię Quanifen i przy sporym zarobaczeniu podaję przez 3 dni, potem przerwa 2 tyg. i znów podaję przez 3 dni. Wadą jest duża wielkość tabletki i okropnie gorzki smak, więc trzeba środek wepchnąć wprost do gardła.
Podobne działanie ma Exitel. Wybija 5 popularnych gatunków robali (Quanifen znacznie więcej, ale w zwykłych warunkach nie ma potrzeby ruszać z armatą). Jest mały i smaczny, łatwy do podania, koty często same jedzą. Jego chyba nie można stosować przez 3 dni z rzędu. Podaje się go więc raz i po 2 tyg. znów raz.
Są jeszcze Milpro i Milprazon (oba mają taki sam skład). Próbowałam chyba z Milprazonem i kotka sama z siebie zjeść nie chciała. No i kosztuje on 5 razy więcej niż Quanifen, więc jedynym powodem, dla którego miałabym go ponownie rozważać, jest coraz częstsza odporność robaków na fenbendazol (w Quanifenie). Ale wpierw spróbowałabym w tym układzie z Exitelem.

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Pon paź 19, 2020 0:37
przez ryśka
Vetminth nie jest skuteczny, to dobry wybór co najwyżej dla maleńkich kociąt, poproś lekarza o inny preparat...

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Pon paź 19, 2020 0:42
przez Werr
Kiedy mogę następny raz bezpiecznie odrobaczyć kotkę? Ostatni raz Vetminth przyjęła w środę, 14. października.

Re: Pozycja bólowa?

PostNapisane: Pon paź 19, 2020 18:00
przez Stomachari
Werr pisze:Kiedy mogę następny raz bezpiecznie odrobaczyć kotkę? Ostatni raz Vetminth przyjęła w środę, 14. października.

Najwcześniej to 28.10.2020 r.