Prosze o pomoc wymioty u kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 10, 2020 20:50 Prosze o pomoc wymioty u kota

Proszę bardzo o radę. Mam 3 miesięczna kocice. Od połowy tygodnia mój kot zaczął wymiotowac. Pierwsze to była sama piana z trawa. W następnym dniu juz było widać niestrawione jedzienie i dalej trawę. Kot normalnie się zachowywał ale już mniej jadł i w czwartek sytuacja się powtórzyła ale kot juz nie chcial się bawić . Pojechaliśmy do weterynarza. Weterynarz stwierdził że to zatrucie czymś (kot zaczal wychodzić więcej mógł mieć również kontakt z trutka na myszy jakieś 1,5 tyg temu)podał kroplowke i antybiotyk. Kot po nim cały dzień spał. Na drugi dzień mieliśmy kolejna wizytę przed którą kot nie mógł dostać jedzenia. Rano zachowywał się normalnie był bardzo głodny. Po dostaniu drugiej dawki antybiotyku stał się apatyczny nie chciał jeść. To było wczoraj. Dziś kot można powiedzieć że zachowywał się normalnie ale z dystansem nie chce jeść tylko więcej pije. Został nakarmiony prawie na sile .wieczorem skorzystał z kuwety raczej to była forma biegunki i wszystko tez zwymiotowal .Weterynarz dopiero przyjmuje w poniedziałek nie wiem co ma robić. Teraz kot się bawi w miarę normalne tez z ręki zjadł trochę mokrej karmy. Nic innego nie chce. Czy dzisiejsze wymioty i biegunka moga być spowodowane reakcja na antybiotyki? Proszę o rade

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Sob paź 10, 2020 21:10 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Pamiętasz nazwę antybiotyku ?
Do pysia czy zastrzyk ?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob paź 10, 2020 21:13 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

anka1515 pisze:Pamiętasz nazwę antybiotyku ?
Do pysia czy zastrzyk ?

Niestety weterynarz nie podał mi nazwy. Dostał zastrzyk. Strasznie się boje co to będzie do poniedziałku

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Nie paź 11, 2020 22:17 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Jak kić się czuje ?
Myśle ze nie trutka choć są o rożnym działaniu
Obejrzyj dokładnie kota czy nie widzisz siniaków ,czerwonej skóry ,nie krwawi z jakiegoś miejsca
Choć to nie musi być widoczne
A dlaczego kot przed wizyta u wet nie jadł
Robione jakieś badania ?
Niebezpieczna jest choroba pp
Może ktoś więcej na ten temat napisze
Szczepiony ,odrobaczany ,odpchlony ?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 12, 2020 1:43 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Niestety dalej wymiotuje.Dziś juz widać ze nie ma za bardzo siły. Niby chce się bawić a widać ze go coś boli raczej siedzi skulony niż śpi. Jedzenie ma podawane na sile i picie. Karmiony jest po trochę z ręki z miski nawet nie ruszy.Widać ze może by i chciał jeść bo podchodzi wacha i odchodzi .często też się oblizuje i przelyka ślinę. Niby nie ma żadnych siniakow ani krwawych ran.Kicia nie jadla bo dostała kroplowke która się podobno 24 godziny uwalnia. Rano była strasznie gloda. U weterynarza byliśmy kolo 15 po podaniu drugiej dawki antybiotyku kot juz nie chcial jeść. W sobotę myślałam że będzie ok chociaż jadł pod przymusem i to nie dużo. Ale zrobił się jakby wzdęty a potem zwymiotowal i dostal biegunki. W niedzielę rano trochę zjadl i dalej wymioty.po wymiotach staje się głodny i zaczyna nawet trochę jeść. Ale wieczorem dalej biegunka i wymioty. Kot widać ze nie ma siły. Siedzi skulony prawie cały czas. Strasznie się o nich bojeJest odpchlona ale widzę jakby się częściej drapala.dostała pastę na robaki jedna dawkę, druga w czwartek ale już ja zwymiotowala. Miała być szczepiona w tym tygodniu. Weterynarz zmierzył temperaturę pogladal oczy i pysk .W piątek zapytał tylko.jak się czuje. Jak powiedziałam ze lepiej to tylko zajrzał w oczy i podał druga dawkę leku i powiedział ze powinno być już dobrze. No ale nie jest. Proszę o każdą rade bo jestem zrozpaczona. Widzę że cierpi a nie potrafię pomoc :-( do wizy u weterynarza jeszcze ładne parę godzin

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Pon paź 12, 2020 2:45 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Czy jesli to pp to kociak ma jakieś szanse na wyleczenie po tylu dniach?

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Pon paź 12, 2020 2:47 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Sama nic nie poradzisz bo wielu leków kotu nie wolno podać
Może masz w domu espumisan w kapsułkach czy kroplach to możesz podać
To jest mały kot to trudno z lekami
Mogą być robaki
Ale jak zwymiotowała to trzeba będzie podać
Tylko po podaniu musisz uważać żeby zrobiła kupę
Rozkładające się robale mogą zatruć kota
Nie pozwól teraz szczepić
Po antybiotyku w zastrzyku raczej nie powinno być biegunki
Żeby tez mały kot czegoś innego nie zjadł i blokuje jelita
Folie sznurek itp
Może jak wet ma usg i rtg trzeba będzie zrobić tylko nie wszystko idzie wychwycić w takich badaniach
Podawaj teraz jej jak najwiecej płynu do pyszczka - wody tylko z boku pychola żeby jej nie zalać płuc

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 12, 2020 2:56 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Sam fakt ze wymiotowała trawą świadczy ,ze coś jej dokucza w przewodzie pokarmowym
Koty żeby zwrócić jedzą trawę
Ale mogła tez coś innego zjesc żeby zwrócić (folie)
Kot zarobaczone wymiotują
A takie młode tym bardziej jest zarobaczone
Tyle ze tu może być wiele przyczyn tego stanu

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 12, 2020 3:02 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

A czym karmisz ?
Może jedzenie jest dla niej nie odpowiednie
Teraz z tymi karmami to mi się nie podoba bo moje bardzo grymaszą na to co lubiły i na mięsa
Kotu z chorym przewodem pokarmowym trzeba ostrożnie dawać jeść bo może być gorzej
Nie daj mleka jak lubi teraz
Pisze tak bo trudno Ci odpisywać
Czy kot sika ?
Dostał kroplówkę pewno z Duphalyte (schabowy )
To sa aminokwasy wit elektrolity ,tym by mniej głodny
Ale ile kot wazy i ile dostał kroplówki ?
Jak się nie poprawi to proś o usg czy nie zbiera się płyn (może być wzięty brzuch) mam nadzieje ze nie

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 12, 2020 4:08 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Ona raczej nie była grymasna co do jedzenia. Tylko raz jej jakaś karma mięsna nie podeszła. Je karmy suche i mokre.Fakt mogła coś połknąć nie strawnego.Ostatnio zaczęła znosić suche trawy, kawałki kory, jakieś kulki styropianu itp co tylko napotkała. Znajdowałam to potem pochowane obok miejsca gdzie śpi. Martwi mnie tylko ze to może być pp.Dużo objawów na to wskazuje. A jak czytam na ten temat to rokowania nie sa zavwesole.Teraz jestem zaskoczona bo ta karma co była w misce wieczorem to zniknęła. Nasypalam Teraz trochę i połowę zjadła. Nie musiałam namawiać ja do jedzenia. Ciekawe tylko czy jej się to utrzyma

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Pon paź 12, 2020 8:09 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Kot w piątek byłam wazony i ważył 1.20 kg.niestety nie wiem ile dostał kroplowki. Dziś jest juz trochę inny sam zjadl nawet nie trzeba było go namawiać. Trochę się pobawil i teraz śpi. Teraz czekamy na tel od weterynarza o której możemy przyjechać. Mam.nadzieje ze juz teraz będzie ok.

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Pon paź 12, 2020 10:36 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Ewa napisz obojętnie gdzie posty ,po 5 będziesz swobodnie mogła pisać
Jak się czuje kocia?

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon paź 12, 2020 11:05 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Rano wydawało się że lepiej trochę się bawiła zjadła nie było wymiotów ani biegunki. Ale z kuwety na sikanie tez nie korzysta. Teraz leży i widać po zachowaniu ze ja coś boli. Do weterynarza mamy jechać po południu. Mam nadzieje ze się wyjaśni ci i jak bo najgorsze jest to ze nie można pomóc jak się widzi że zwierzę cierpi. Dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04

Post » Pon paź 12, 2020 15:00 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota(

Może to siku gdzieś zrobiła
Długo nie widziałaś jak sika ?
Zwróć uwagę wetowi na ten temat
Bo może być niebezpiecznie
Tak młody kot może nie jest zatkany
Ale ja miałam koty z wadami różnymi (np torbiele)
I mam kota z uchyliłem przełyku jądra tez nie były na swoim miejscu
I dopiero po czasie to wyszło (karmiony smoczkiem od wagi 12,5 dkg
Ok 4 tyg miał )
Teraz tez albo zbieg okoliczności albo drugi raz mam z nim problem z rana ,ropa (?)

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto paź 13, 2020 7:05 Re: Prosze o pomoc wymioty u kota

Byliśmy u weterynarza. Podobno to jeszcze nie doleczone zatrucie. Antybiotyk ma koleje 3 dni. Poprawę widać kot sam zaczął jesc juz nie wymiotuje.Została jeszcze tylko biegunka. Ale kot jest juz tez mniej apatyczny biega i się bawi. Mam nadzieje ze teraz już będzie ok bo napedzila mi stracha.

Ewa342

 
Posty: 8
Od: Sob paź 10, 2020 20:04




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnificent tree, Majestic-12 [Bot] i 526 gości