Powrót kotki do domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 22, 2020 10:24 Powrót kotki do domu

Witam.
Z powodu problemów zdrowotnych musiałem oddać kotkę do znajomych. Wziąłem ją do domu jak miała 3 miesiące i mieszkaliśmy razem 9 lat.
Teraz po 5 tygodniach jej pobytu u znajomych chciałbym ją zabrać z powrotem bo powoli dochodzę do siebie.
Jednak jak pojechałem ją zobaczyć to schowała się do szafy, jeżyła się i syczała. Siedziałem ponad godzinę i cały ten czas się chowała. Po moim wyjściu zaczęła się zachowywać normalnie jakby nigdy nic.
Czy jest szansa że ona może jeszcze do mnie wrócić? Jak to zrobić? Czy lepiej oszczędzić jej stresu i zostawić już u znajomych?
Widzę po zdjęciach jakie dostaje że dobrze się tam zadomowiła.

Darnok

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 22, 2020 10:06

Post » Wto wrz 22, 2020 11:57 Re: Powrót kotki do domu

Sama musisz ocenić, gdzie kotka będzie szczęśliwsza. Ale jej zachowanie na Twój widok niekoniecznie świadczy o tym, że woli nowy dom. Jak długo przystosowywała się do nowego domu? Też się tam chowała, kiedy ją zostawiłaś? Jak u Ciebie reagowała na obcych gości? Ona wie, że ją wywiozłaś w nieznane i pewnie się boi, że powtórzysz ten numer. A co na to znajomi? Zakochali się w Twojej kotce?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto wrz 22, 2020 12:03 Re: Powrót kotki do domu

mziel52 pisze:Sama musisz ocenić, gdzie kotka będzie szczęśliwsza. Ale jej zachowanie na Twój widok niekoniecznie świadczy o tym, że woli nowy dom. Jak długo przystosowywała się do nowego domu? Też się tam chowała, kiedy ją zostawiłaś? Jak u Ciebie reagowała na obcych gości? Ona wie, że ją wywiozłaś w nieznane i pewnie się boi, że powtórzysz ten numer. A co na to znajomi? Zakochali się w Twojej kotce?


Do nowego domu przyzwyczaiła się po około tygodniu. Przed gośćmi zawsze się chowała ale ciekawość brała górę i po paru minutach wychodziła zobaczyć kto przyszedł. no i oczywiście że się w niej zakochali.

Darnok

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 22, 2020 10:06

Post » Wto wrz 22, 2020 12:28 Re: Powrót kotki do domu

A ty z kotką mieszkałaś sama? Koty wolą, kiedy ludzi jest w domu więcej i więcej osób poświęca im uwagę, a przy tym nie zostają na długo same. Wiec jeśli znajomi się zakochali i mają warunki, żeby kotce zapewnić właściwą opiekę, także podczas ewentualnej jej choroby, to ją u nich zostaw i nie narażaj na ponowną traumę zmiany domu. Czy Tobie nie grozi nawrót problemów zdrowotnych i ponowny kłopot z kotką? Wszystko to trzeba rozważyć i szczerze pogadać ze znajomymi na temat, gdzie kotka będzie bardziej szczęśliwa.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto wrz 22, 2020 12:42 Re: Powrót kotki do domu

mziel52 pisze:A ty z kotką mieszkałaś sama? Koty wolą, kiedy ludzi jest w domu więcej i więcej osób poświęca im uwagę, a przy tym nie zostają na długo same. Wiec jeśli znajomi się zakochali i mają warunki, żeby kotce zapewnić właściwą opiekę, także podczas ewentualnej jej choroby, to ją u nich zostaw i nie narażaj na ponowną traumę zmiany domu. Czy Tobie nie grozi nawrót problemów zdrowotnych i ponowny kłopot z kotką? Wszystko to trzeba rozważyć i szczerze pogadać ze znajomymi na temat, gdzie kotka będzie bardziej szczęśliwa.


Mieszkałem sam z kotką. O nawrocie choroby wolę nawet nie myśleć ale tak jest możliwy.

Darnok

 
Posty: 3
Od: Wto wrz 22, 2020 10:06

Post » Wto wrz 22, 2020 13:31 Re: Powrót kotki do domu

To zostaw u znajomych, ale odwiedzaj.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14692
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Halina50, jodanka, raksa, Zeeni i 316 gości