koty 2023r-POTRZEBUJEMY PILNIE POMOCY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 19, 2022 12:29 Re: koty

Ja nie wiem, czy wy rozumiecie, ale my po obróbce mięsa, dodaniu rosołu i makaronu mamy łącznie 20kg jedzenia.
I to za 50zł.

Kwestie ustalania czym są kości, są nic nie warte, tak samo wciskanie nam ile tego zostaje, ile nie.
Mówimy o ugotowanym to raz, po drugie ta ilość 8kg ugotowanego to za MAŁO i dlatego dajemy makrony i rosół- rosół z mięsa, w którym się ono gotowało.

Kwestią jest zapotrzebowanie ilościowe.

Wczoraj ustaliliśmy, że żeby wykarmić koty surowym, czystym mięsem potrzebne nam 12 kg.

My w tej samej kwocie mamy 20kg gotowanego jedzenia, i 10 puszek po 800 gram.

Nie wiem do czego to wszystko dąży?

Zamiast krytykować to czym karmimy napiszcie, czym mamy karmić i ile ilościowo jest nam tego potrzebne na 150 kotów. Ceny znacie, ile mięsa zostaje tez się orientujecie. Śmiało możecie uznać, ze nie jesteśmy matołami i, ze najchętniej byśmy karmili samymi wysokogatunkowymi mięsami.



Co według Was- Patmol i ana mamy kupić za 120zł tak żeby dać jeść kotom, czyli 120zł na 150 kotów. I co mamy zrobić jak np. sa dni, ze mamy tylko 80zl na dzień??
Ostatnio edytowano Śro sty 19, 2022 12:37 przez Damian- iza71koty, łącznie edytowano 1 raz

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 12:35 Re: koty

Nie wiem co wy macie kupować -skąd mam to wiedzieć?

Chce tylko wiedzieć co to są te kości, z których jest tyle mięsa -tez takich poszukam, bo byc może to byłby fajny pomysł na obniżenie kosztów utrzymania moich kotów.

Korpusów/ porcji nie kupuje; ale kupowałam np całe kaczki czy gęsi -porcjowałam; kości było dość dużo, ale i mięsa fajnego tez było dużo.
a teraz kaczki/ gęsi rzadko bywają, a jeśli juz to w zaporowych cenach -więc możliwość kupowania mięsa, które wychodzi za 4,40 za kg serio mnie interesuje.
Tylko nie wiem jakie kości mam kupić -żeby na nich było tyle mięsa. One sa z kurczaka? wieprzowe?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro sty 19, 2022 12:43 Re: koty

Patmol pisze:Nie wiem co wy macie kupować -skąd mam to wiedzieć?

Chce tylko wiedzieć co to są te kości, z których jest tyle mięsa -tez takich poszukam, bo byc może to byłby fajny pomysł na obniżenie kosztów utrzymania moich kotów.

Korpusów/ porcji nie kupuje; ale kupowałam np całe kaczki czy gęsi -porcjowałam; kości było dość dużo, ale i mięsa fajnego tez było dużo.
a teraz kaczki/ gęsi rzadko bywają, a jeśli juz to w zaporowych cenach -więc możliwość kupowania mięsa, które wychodzi za 4,40 za kg serio mnie interesuje.
Tylko nie wiem jakie kości mam kupić -żeby na nich było tyle mięsa. One sa z kurczaka? wieprzowe?


Z 8 kg ugotowanych kości zostaje nam po ugotowaniu ok. 4kg mięsa.

Jeśli w moim rozumieniu jest błąd i z wszystkiego co gotujemy 12kg( w tym 1 kg skórek i 3kg udek) zostanie nam 30%- 4kg czystego mięsa za 35zł to i tak jest to najlepsza cena- 8,75zł za kg.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 12:53 Re: koty

Ważę jedzenie. :ok: :ok: :ok:

BĘDĄ paragon i waga. Pojemniki, w których ważę wytarowane.

Mamy kryzys, więc na paragonach będzie 2kg udek i 8 kg kości. 10 kg razem. Wszystko z dzisiaj

Dzisiaj kupiliśmy 2kg udek- po ugotowaniu mamy 1kg czystego mięsa- opakowanie wytarowane, kości dla dzików odłożone.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:02 Re: koty

Damian
zrób zdjęcie tych kości i tu zamieść. Szkoda czasu na dyskusje i wyliczenia ile mięsa uzyskujecie z kości, a ile odpadów dla dzików.

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Śro sty 19, 2022 13:08 Re: koty

Tutaj jest paragon z dzisiaj, z którego wynika, że kupiliśmy łącznie 10kg

Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:10 Re: koty

Tutaj z 2kg kupionych udek zostało na czysto 1 kg mięsa- czyli mamy 50% strat z udek.

Pojemnik odjęty- wytarowany był przed zrobieniem zdjęcia. W środku mięso obrane z kości.
Obrazek

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:14 Re: koty

Po obraniu kości 8kg mamy w pojemnikach 2369gram i 3135gram razem 5,5 kg

Obrazek Obrazek

I teraz tak, żeby nie było... w tych pojemnikach jest na pewno rosołek, ale nie ma go 1,5kg.
Czyli miałem rację i po ugotowaniu mamy 4kg mięsa z 8kg kości. Strata jak przy udkach 50%


Razem z 10kg zostało nam dzisiaj 5kg mięsa za 33zł, czyli 6,60zł za kg mięsa. I jest to niepodważalne.
Ostatnio edytowano Śro sty 19, 2022 13:27 przez Damian- iza71koty, łącznie edytowano 1 raz

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:19 Re: koty

Z 10 kg mięsa jest 1270 gram kości


Obrazek


To czego WAM brakuje w wadze mięsa i kości.

Czyli kupiliśmy 10kg wszytskiego, zostało nam 5,5kg mięsa i kości 1,2kg to różnica- w utracie wagi gotowanego mięsa- traci 30% na wadze po ugotowaniu. No i miecho Się rozpada także mieszając z rosołkiem, dlatego też rosołek jest bardzo ważny dla nas, bo tam jest dużo rozpuszczonej tkanki.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:35 Re: koty

Tutaj jest całość, po obraniu kości, która nam została. Puszka ma 250ml dla skali.

Obrazek

To co widać na foto waży 6,5kg i teraz wymieszamy to z 4 makaronami.

I to jest ilość jedzenia za 33zł plus 10zł za 4 makarony. Czyli podstawa dzisiaj kosztowała nas 43zł, plus na dzisiaj mamy tylko 4 puszki po 800gram= kosztowały 30zł. Razem 73zł na dzisiaj, plus dodatki, które ma Iza. Nie wiem jeszcze co w Rosssmanie wzięła dzisiaj.

I przypominam, że mamy kryzys, więc kupiliśmy 10kg, mamy mniej udek i nie kupiliśmy żadnych skórek drobiowych.

Tak więc gotowane i 4 puszki po 800gram= 73zł.
I teraz pytanie, powiedzmy, że jest to jedzenie na 120 kotów.
Czyli 120 kotów karmimy dzisiaj za 73zł.

Nie wychodzi na dzisiaj nawet 50groszy na kota. Da się taniej nakarmić tyle pyszczków?

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:36 Re: koty

A ja nie narzekam na karmienie surowym mięsem z witaminami i tłuszczem gęsim przez całą mega mroźną zimę karmiłam tak młode dzikie kociaki i staruszka. Apetyt mieli ogromny, musiałam poszukać oszczędności. Maluchy miały ok pół roku i nigdy nie były zasmarkane. Staruszek jest u mnie 4 rok i stołuje się praktycznie tylko u mnie. Tego lata miał badaną krew przed zabiegiem i wetka była zdziwiona tak dobrymi wynikami. Także świeże mięso i podroby nie są takie straszne. Surowe mięso ma więcej witamin niż to co zostanie ugotowane. Jak były poważne przymrozki to też je lekko podgrzewałam. 2400 to jest ogromna kwota, która powinna być przeznaczona w dużej części na Wasze życie, bo po to pracujecie żeby coś z tego życia mieć :( Wszystko jest zależne od zarobków. Jak kogoś na to stać i nie odczuwa żadnej zmiany w swoim życiu to jak dla mnie może i wydać 5 czy 10tyś na koty ,ale wy tracicie na tym wszystkim fizycznie i psychicznie. Nie będzie dobrego rozwiązania, bo jest za dużo kotów, ale warto już teraz pomyśleć o planie b gdyby zabrakło np. połowy środków, które możecie wydać. Pomysł z suchą tańsza karmą jest na pewno dobry. Koty pomarudzą, ale przyzwyczają się. Co do ilości karmienia na pewno bym je ograniczyła wiosną i latem.Koty, które są młode lub w średnim wieku chodzą na polowania. Często tak było u mnie, że przychodziły na jedzenie raz dziennie, bo mam o tyle wygodnie, że koty przychodzą mi pod okno jak są głodne. Ile jest karmiących osób tyle będzie różnych propozycji. Na spokojnie przemyślcie sobie wszystko. Mi tutaj głównie chodzi o was o wasze przyjemności, o mniejszy stres finansowy. Czujecie się atakowani, a to nie jest atak to jest chęć pomocy w zaoszczędzeniu pieniędzy. Dziewczyny chcą dobrze.
...

Tamis

 
Posty: 325
Od: Pt lut 07, 2020 17:48
Lokalizacja: PL

Post » Śro sty 19, 2022 13:39 Re: koty

Ja to "widziałam", bo tak czasem gotowałam dla psów. Po Twoich zdjęciach /chyba?/ zrozumieją inni :ok: a ciepły posiłek dla kotów czy psów zimą to szansa na przeżycie i zachowanie energii.
Szacun dla Was :201461

kajtek56

 
Posty: 366
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Śro sty 19, 2022 13:43 Re: koty

kajtek56 pisze:Damian
zrób zdjęcie tych kości i tu zamieść. Szkoda czasu na dyskusje i wyliczenia ile mięsa uzyskujecie z kości, a ile odpadów dla dzików.


Nie mamy surowej kości. Jutro sfotografujemy.
Ale moje wyliczenia są udokumentowane i nie ma w nich błędu.

To nie tak, że my się upieramy jak osły przy swoim. To jest tak, że my karmimy ponad 100 kotów od wielu lat- Iza kilkanaście, a ja 4.
I to my wiemy jakie są koszty i jak to wygląda w praktyce. Wiemy ile te koty jedzą i jakie porcje sa nam potrzebne.

I chętnie przyjmiemy każdą radę. Rady nie sugerujące co mamy dawać, tylko policzone ile musimy kupić proponowanego jedzenia na 120kotów na dzień.

I po policzeniu w kg i w kwocie potrzebnej na ten zakup wydedukowanie, czy propozycja jest na nasze moce.

Np. Uważam, że na 120 kotów potrzebne nam na dzień 12 kg mięsa. Czystego, surowego- czyli 120zł.
My mamy na dzisiaj jedzenie za 73 zł. Czyli moglibyśmy dzisiaj pozwolić sobie na zakup 7kg mięsa surowego.

Nie mamy suchej karmy.

Czyli według propozycji mamy zanieśc dzisiaj 7kg miesa 120 kotom, bez suchego. TO za mało i to widać.
I tu jest bład logiczny bo mamy teraz 15kg gotowanego i 4 puszki po 800gram w tej samej cenie.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 13:46 Re: koty

Tamis pisze:A ja nie narzekam na karmienie surowym mięsem z witaminami i tłuszczem gęsim przez całą mega mroźną zimę karmiłam tak młode dzikie kociaki i staruszka. Apetyt mieli ogromny, musiałam poszukać oszczędności. Maluchy miały ok pół roku i nigdy nie były zasmarkane. Staruszek jest u mnie 4 rok i stołuje się praktycznie tylko u mnie. Tego lata miał badaną krew przed zabiegiem i wetka była zdziwiona tak dobrymi wynikami. Także świeże mięso i podroby nie są takie straszne. Surowe mięso ma więcej witamin niż to co zostanie ugotowane. Jak były poważne przymrozki to też je lekko podgrzewałam. 2400 to jest ogromna kwota, która powinna być przeznaczona w dużej części na Wasze życie, bo po to pracujecie żeby coś z tego życia mieć :( Wszystko jest zależne od zarobków. Jak kogoś na to stać i nie odczuwa żadnej zmiany w swoim życiu to jak dla mnie może i wydać 5 czy 10tyś na koty ,ale wy tracicie na tym wszystkim fizycznie i psychicznie. Nie będzie dobrego rozwiązania, bo jest za dużo kotów, ale warto już teraz pomyśleć o planie b gdyby zabrakło np. połowy środków, które możecie wydać. Pomysł z suchą tańsza karmą jest na pewno dobry. Koty pomarudzą, ale przyzwyczają się. Co do ilości karmienia na pewno bym je ograniczyła wiosną i latem.Koty, które są młode lub w średnim wieku chodzą na polowania. Często tak było u mnie, że przychodziły na jedzenie raz dziennie, bo mam o tyle wygodnie, że koty przychodzą mi pod okno jak są głodne. Ile jest karmiących osób tyle będzie różnych propozycji. Na spokojnie przemyślcie sobie wszystko. Mi tutaj głównie chodzi o was o wasze przyjemności, o mniejszy stres finansowy. Czujecie się atakowani, a to nie jest atak to jest chęć pomocy w zaoszczędzeniu pieniędzy. Dziewczyny chcą dobrze.



Ja wiem, że chcą dobrze.

Powtórzę. Na dziś mamy 73zł na 120 kotów. To co jest u góry, czyli 4x 800 gram puszka i 15kg gotowanego to, to co nas kosztowało dzisiaj 73zł- stąd kwota 73zł na dziś za 18kg jedzenia.

Co z tego, co inne Osoby proponują kupić na 120 kotów na dzisiaj za 73 zł tak żeby zjadły?
NIE mamy suchej karmy na dzisiaj.

Damian- iza71koty

 
Posty: 1620
Od: Czw paź 31, 2019 12:51

Post » Śro sty 19, 2022 14:01 Re: koty

Damian zrobiłeś wszystko- żeby pokazać.Mamy 2,5 wiaderka czystego mięsa na 1 wiaderko odpadów czyli kości.Czyli stosunek 2/3.Kości które też są potrzebne -bo dzięki temu -że dziki dostają w swoim miejscu odpady-koty mogą spokojnie jeść.To też musieliśmy wypraktykować.

Dla mnie również wyliczenie jest niepodważalne -ponieważ nie każdego dnia dysponujemy kwotą 120 zł -którą możemy wydać.Więc jakakolwiek zmiana tutaj -tylko nas pogłębi w kosztach.Do tej poty NIKT NIE WSKAZAŁ TAŃSZEGO ROZWIĄZANIA..I nie wskaże.Pisze o mięsie- nie suchej karmie- której większość pozyskujemy od Darczyńców.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 520 gości