Ssanie przy mruczeniu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 09, 2020 22:52 Ssanie przy mruczeniu

Cześć :)
od dwóch miesięcy jestem posiadaczką kotki. Nie jest rasowa, przegląd osiedla. Dzień po odebraniu jej z gospodarstwa byliśmy w weta, który stwierdził, że ma tylko 6 tygodni (właściciele mówili co innego). Pierwsze dni ssała sutki mojego psa. Od miesiąca dostaje tylko suchą karmę. Jednak kiedy się poloży i zaczyna mruczeć ssa ucho psa, moją dłoń, co popadnie pod mordkę. Obecnie od dwóch godzin leży i zamiast spać zaczęła mruczeć i ssa swoją łapkę. To nie jest pierwszy raz a ostatnio ssała prawie do krwi. Pomocy nie wiem dlaczego to robi i co zrobi żeby przestała. Nie chcę żeby zrobiła sobie krzywdę.
Z góry dzięki!

q.caroline

 
Posty: 4
Od: Śro wrz 09, 2020 22:41

Post » Czw wrz 10, 2020 2:13 Re: Ssanie przy mruczeniu

Dla jasności: kotka miała 6 tygodni, od 8 jest u Was, czyli ma teraz mniej więcej 14 tygodni, czy tak?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw wrz 10, 2020 10:03 Re: Ssanie przy mruczeniu

Sucha karma nie jest zdrowa, kotka powinna dostawać mokrą karmę i surowe mięsko, a suche tylko w małej ilości, jako przysmak.
Co do ssania - nie wiem, została za wcześnie oddzielona od matki i rodzeństwa (nie robię z tego zarzutu, czasem tak się składa, tylko stwierdzam fakt). Kociak powinien być z matką jak najdłużej, najlepiej do 12 tygodnia. Wtedy w sposób naturalny uczy się właściwych zachowań.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60363
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw mar 04, 2021 1:05 Re: Ssanie przy mruczeniu

Aktualizacja: od września nic w jej zachowaniu się nie zmieniło. Dostaje karmę mokrą codziennie naprzemienne z suchą. Wet stwierdził, że to od tego, że za szybko była zabrana od matki. Nie robi sobie krzywdy, moczy tylko śliną sierść krwi ani blizn nie ma.

q.caroline

 
Posty: 4
Od: Śro wrz 09, 2020 22:41




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, jolabuk5, qumka i 557 gości