Syndrom głodu?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 05, 2020 6:49 Syndrom głodu?

Witam

Mam dwa koty w domu i od pewnego czasu mam wrażenie ze młodszy zmaga się z syndromem głodu. Jednak jedna rzecz mi nie pasuje ponieważ gdy je miskę z mokra karma zachowuje się normalnie bez agresji i potrafi jeść razem z drugim starszym kotem i zdarza się ze zamieniają się miskami. Duży mu ustępuje gdy ten pierwszy podbiegnię do miski i tym czasem idzie do drugiej. Ja także mogę podejść do miski i kota. Gdy dostaje kurczaka wyciagq go z miski i ucieka warczac nawet gdy ja i duży kot nie zwracamy na niego uwagi. Gdy podejdzie się bliżej zaczyna drapać i atakować. Mój duży kot nie wie co się dzieje w takich sytuacjach i wydaje się być zaniepokojony stanem młodszego kota.

Będę wdzięczna za pomoc. :1luvu:

Tajemniczaa.dee

 
Posty: 3
Od: Śro sie 05, 2020 6:46

Post » Śro sie 05, 2020 12:35 Re: Syndrom głodu?

U nas często się zdarza warczenie na siebie gdy "w ruch idzie mięsko". Do tego uciekanie, podrzucanie, furczenie i skakanie bokiem :ryk:
02.09.15 Fran Fran na pokładzie! ★
07.10.16 Arłowa rodzinka w komplecie z Lili
14.03.17 Ełcia na pokładzie ✿ 25.01.2024 za tęczowym mostem
03.06.18 Kicia i Misia na pokładzie w nowym mieszkaniu ✔
07.11.18 Znajdźka Kipep na pokładzie ♪
25.10.19 Oposik ze skrzynki elektrycznej na pokładzie ☀
21.11.21 Czito ze wsi stał się mieszczuchem ❥

arłynaantresoli

Avatar użytkownika
 
Posty: 434
Od: Czw gru 29, 2016 21:13
Lokalizacja: Milanówek

Post » Śro sie 05, 2020 15:04 Re: Syndrom głodu?

To chyba raczej ekscytacja z powodu upolowania wielkiej myszy :wink:
Moje koty też czasami tak burczą gdy jakiś kawałek mięsa wyda im się bardziej atrakcyjny.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sie 05, 2020 20:40 Re: Syndrom głodu?

To żaden syndrom głodu :) Po prostu ekscytacja i próba obrony bardziej atrakcyjnego jedzenia :D U mnie też niektóre koty, którym każde inne jedzenie mozna z zębów wyjąć, albo na nie nie spojrzą, jak dostaną coś, co super lubią to powarkują nad tym, łapią w zeby, rozglądają sie dookoła spod oka, czy ktoś im przypadkiem tego skarbu nie świśnie ;)
Ale niestety, coraz rzadziej za taki skarb robi jakiekolwiek jedzenie...ostatnio tylko złowione ćmy budzą takie reakcje. A jaki zawód, gdy zdobycz wyciągam z zębów, zeby się nie podtruły mi :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7114
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw sie 06, 2020 5:58 Re: Syndrom głodu?

Bardzo dziękuje za odpowiedz, wezmę to pod uwagę :) zaznaczę także ze nie jestem ekspertem w dziedzinie kotów i dopiero zaczynam naukę w tym kierunku, mój pierwszy kot ma 11 miesięcy i razem z nim zaczynam te przygodę! ❤️

Tajemniczaa.dee

 
Posty: 3
Od: Śro sie 05, 2020 6:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 534 gości