Pałeczka ropy błękitnej w drogach oddechowych

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 14, 2020 21:03 Pałeczka ropy błękitnej w drogach oddechowych

Zakładam kolejny wątek - przeszukałam forum i znalazłam tylko wątek Klaudii viewtopic.php?f=1&t=155878&hilit=pa%C5%82eczka+ropy

Mgiełeczka mojej Mamy boryka się z tym paskudztwem od ok.2 lat. Jest po serii zilexis, od początku przed każdym antybiotykiem ma robiony antybiogram. Paskudztwo usadowiło się generalnie w górnych drogach oddechowych - nos, gardło, oczy, zatoki. Miała pod narkozą czyszczone zatoki,płukane antybiotykiem i efekty są... chwilowe...i bakteria wraca i męczy Mgiełkę, której się fatalnie oddycha.

https://drive.google.com/file/d/1H0bmGp ... sp=sharing

to ostatni antybiogram, na podstawie którego był dobrany antybiotyk. Mgiełka miała 28 zastrzyków, była niewielka poprawa, po czym znów gluty i kichanie. Biedna się naprawdę męczy.
Teraz dostaje f-lizynę, bo nawet zjada to wymieszane z pastami. Mgiełka niestety jest kotem, któremu ciężko coś podać specjalnie dopyszcznie, bo wypluwa wszystko - tabletki, pasty. F-lisine też wypluwała i śliniła się jak oszalała, ale sama zjada wymieszane z miseczki.

Czy poza tą f-lisinie coś innego co można by domieszać do pokarmu?

Czy stosował ktoś kurację witaminą C?

Czy do tych inhalacji dodawać coś? Jakieś zioła?

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Obrazek a to główna postać tego wątku we własnej osobie.
Dla moich adoptusiów za TM [']

Gór mi mało i trzeba mi więcej....

berni

 
Posty: 10317
Od: Pon sty 10, 2005 15:12
Lokalizacja: Katowice, Bielsko, LAS :)

Post » Pt sty 15, 2021 22:36 Re: Pałeczka ropy błękitnej w drogach oddechowych

U nas rownież została wykryta w nosie, dopiero zaczynamy walkę. Czekamy na autoszczepionkę. Jestem załamana, że tak cieżko się tego pozbyć :(((

DomkaS

 
Posty: 12
Od: Pt sie 23, 2013 8:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGdansk, elmas, Fayerka, kuba93l, qumka i 305 gości