Wdrażanie BARF

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 16, 2022 9:55 Re: Wdrażanie BARF

Hm...no to, jeśli tylko masz gdzie postawić, polecam osobną zamrażarkę.
Ja mam 100 l, otwierana jak lodówka, stoi na lodówce.
Już druga, czyli już ze 25 lat mam tak postawioną. Świetnie się sprawdza.
A i tak chętnie miałabym jeszcze jedną :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 16, 2022 10:17 Re: Wdrażanie BARF

drugi zamrażalnik to moje marzenie, tylko właśnie nie bardzo mam gdzie postawić :(
Obrazek

darianna1

Avatar użytkownika
 
Posty: 513
Od: Pt gru 25, 2015 13:16

Post » Śro lis 16, 2022 10:32 Re: Wdrażanie BARF

A czy myślicie że jest uniwersalna mieszanka dla psa i dla kota jednocześnie?

Mój pies zaniemógł na zęby i właśnie się rozglądam za zmianą żarcia z chrupek na coś miękkiego i znalazłam mrozonki w dobrej cenie, sęk w tym że trzeba kupić 10kg.
Zastanawiam się nad tym poważnie czy w tym układzie nie przerzucic obydwu na surowe. Pies to tak średnio,ale kot jest maszyną do mięsa. Co myślicie o takim wspólnym rozwiązaniu?

MajeczQa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1679
Od: Nie sty 27, 2008 11:16
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 16, 2022 11:00 Re: Wdrażanie BARF

MajeczQa pisze:A czy myślicie że jest uniwersalna mieszanka dla psa i dla kota jednocześnie?

Mój pies zaniemógł na zęby i właśnie się rozglądam za zmianą żarcia z chrupek na coś miękkiego i znalazłam mrozonki w dobrej cenie, sęk w tym że trzeba kupić 10kg.
Zastanawiam się nad tym poważnie czy w tym układzie nie przerzucic obydwu na surowe. Pies to tak średnio,ale kot jest maszyną do mięsa. Co myślicie o takim wspólnym rozwiązaniu?

Nie ma.
A jakie mrożonki znalazłaś ?
Bo takie gotowe zwykle nie są godne polecenia.

Nie pamiętam, jakie suple są najważniejsze u psa.
Natomiast psie jedzenie ma dla kota za mało przede wszystkim tauryny.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 17, 2022 8:02 Re: Wdrażanie BARF

MajeczQa pisze:A czy myślicie że jest uniwersalna mieszanka dla psa i dla kota jednocześnie?

Mój pies zaniemógł na zęby i właśnie się rozglądam za zmianą żarcia z chrupek na coś miękkiego i znalazłam mrozonki w dobrej cenie, sęk w tym że trzeba kupić 10kg.
Zastanawiam się nad tym poważnie czy w tym układzie nie przerzucic obydwu na surowe. Pies to tak średnio,ale kot jest maszyną do mięsa. Co myślicie o takim wspólnym rozwiązaniu?


Można kupować wspólne mięso dla kota i psa. Chociaż w mięsie fajne jest właśnie to, ze je można gryźć. To jest mielone mieso?

Osobiście nie kupowałabym mrożonek, szczególnie mielonych- bo nie wiadomo jak mięso wyglądało przed zamrożeniem. czy to jest mięso do spożycia przez ludzi?
Lepiej samemu kupić konkretne mięso i zmieszać, bo wtedy się wie co się konkretnie kupiło. Jak kupię np 1 kg żołądków kaczych -to widzę, że sa to konkretnie żołądki kacze i w jakim stanie, jak kupie wątróbkę widzę ile jest wody a ile wątróbki. Jak kupie chrząstki z indyka -widzę ile mięsa i w jakim stanie.

Nie kupowałabym mięsa mrożonego "dla psów". Dziwne rzeczy potrafią być w takim mięsie.Więc gotowe mieszanki dla psów/ kotów to nie jest bezpieczna sprawa.
Ja nie kupuję w ogóle mielonego mięsa, nawet świeżego/ z lady.

8) Dla mnie 10 kg to nie jest dużo.

w surowym mięsie jest tauryna, ale rożne ilości w zależności od mięsa. Więc zależy jakie mięso byś kupowała.
Pies nie potrzebuje suplementacji tauryny.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27102
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 07, 2022 17:13 Re: Wdrażanie BARF

jest w tej grupie ktoś kto ma sprawdzone przepisy na barfa dla nerkowców i otyłych kotów ?

ambroży

 
Posty: 5
Od: Nie paź 04, 2020 12:56

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982 i 205 gości