Nowy kocur w domu

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 02, 2020 23:09 Nowy kocur w domu

Witam!
Mam w domu dwa koty- kocica 14 lat i kocur 5. Oba wykastrowane/sterylizowane. Dogadują się- nie kochają nad życie ale tolerują. Ponad tydzień temu przygarnęłam trzecią znajdę. 5 letni, tez wykastrowany kocur. Na początku zero walk, nowy był oddzielony od reszty. Teraz zaczynają się poznawać i zaczyna się jazda- kocica ma na niego swój sposób obchodząc go wielkimi łukami. Kocur- przez pierwsze dni go tylko obserwował, później zaczęły do siebie podchodzić aż dziś doszło do walk stulecia. Wrzask, kocie futro wszędzie, nasz kocurek aż się zesiusiał pod siebie :( Na szczęście nie maja żadnych ran, do takich walk nie dochodzi.
Wiem, ze to dwa duże kocury, które walczą o tytuł Pana ale martwię się, czy to normalne? Miałabym pęknięte serce musząc oddawać tego nowego z racji niedogadania się z resztą. Wcześniej kocur żył na działkach z innymi kotami- nie jest zle nastawiony do kotow. Mój tez- jest kotem wychodzącym gdzie wszyscy sąsiedzi mają koty i nie jest do nich zle nastawiony.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Ile ewentualnie może trwać docieranie się kotów, czy mam jakoś interweniować?
Będę niesamowicie wdzięczna za odpowiedź

Paulaa96

 
Posty: 1
Od: Wto cze 02, 2020 22:55

Post » Pt cze 05, 2020 11:04 Re: Nowy kocur w domu

O dokoceniu, w tym trudnym dokoceniu, było już mnóstwo wątków na forum. Musiałabyś spokojnie sobie przejrzeć. Każde dokocenie jest inne, ale chyba najrzadziej bywa tak, że nic się nie dzieje i koty od razu się lubią. No cudów nie ma. Muszą się dotrzeć.
U mnie trochę pomogły kocie feromony w kontakcie, Feliway lub inne do kupienia na allu lub u weta. Ew. obróżki feromonowe dla obu kocurów. Kotka jest starsza, więc unika konfrontacji, ale kocury będą się docierać. Czy interweniować? Nie wiem, krzyknąć możesz, ścierką machnąć. Kocury są w tym samym wieku, więc może w końcu się dogadają. Tego życzę :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, kasiek1510, magic99, magnificent tree, Zeeni i 518 gości