Ropień przy ogonie u kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 02, 2020 15:16 Ropień przy ogonie u kotki

Witam!
Moja 11-letnia kotka okoła półtora tygodnia temu zostala pogryziona przez innego kota z tyłu grzbietu, w okolicach ogona. Z początku nie wiedziałam o walce i jej urazie, ale zaniepokoiła mnie jej apatia i brak apetytu. Znalazłam rane i w ubiegły piątek zabrałam ją do weterynarza. Po wygoleniu kawałka sierści ukazaly się trzy dziurki po kłach i około 4 centymetrowy ropień. Lekarz wycisnął z niego spora ilosc ropy i dał doustny antybiotyk oraz lek przeciw zapalny. Później, wedlug zalecen lekarza przemywałam i wyciskałam ropień samodzielnie. Kotek odzyskal humor i apetyt ale ropa nadal się zbierała, dlatego wet rozciął go i oczyścił. Założył kilka szwów i sączki. Za tydzień mamy przyjść na usunięcie sączków i wyjęcie szwów. Niestety przez krotka chwile mojej nieuwagi kotka urwała fragment jednego z sączków i z dziurki wystaje jedynie jego mały kawałeczek. Czy jest to dla niej groźne? Mam również pytanie czy leczenie jest poprawne i jaka jest szansa pozytywnego zakończenia leczenia? Lekarz mnie troszkę nastraszył z ropień jest w nieciekawym miejscu, gdyż może przejsc na nerki lub inne organy. Czy skoro kotka jest leczona to nadal jest tym zagrożona?

Kotka89

 
Posty: 1
Od: Wto cze 02, 2020 15:00



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 221 gości