Odszedł głuchy Feluś

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 03, 2020 13:56 Re: Pomoc dla głuchego Felusia który traci wzrok

No to zaczynamy od jutra przygotowania .Zastrzyki przez trzy dni x2, krople 3 rodzaje x3 dziennie.A ja mam takiego stracha ,ze z żołądka zrobił mi sie supełek.
Jak patrzę na wesołego Felka ,który śmiga po domciu z myszą w paszy i jest taki beztroski to,aż mnie coś ściska. Myślę sobie możne za wcześnie podjęłam taka decyzje,może dać mu jeszcze trochę czasu ale z drugiej strony operacja i tak go nie minie .Tej pieprzonej zaćmy nie da się cofnąć i tak straci wzrok do reszty.Ale jest te ale.
Ostatnio rozmawiałam ze znajomą z która sie rzadko widuje i tak sobie rozmawiałyśmy co słychać.Od słowa do słowa powiedziałam o Felku i moich obawach na co ona ,ze to tylko kot.Ja tak nie potrafię myśleć i czuje sie strasznie odpowiedzialna za taki mały okruszek.A najgorzej ,ze wracają wspomnienia o moim Harusiu, którego musiałam pożegnać trzy lata temu.Do tej pory łapię się na myśleniu, czy wszystko wtedy dobrze zrobiłam?
Sory ale mam doła i stracha w jednym i chyba piszę bzdury

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2020 15:22 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Oby wszystko się udało! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60383
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sie 03, 2020 15:36 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Alinkaka bardzo dobrze Cie rozumiem i trzymam kciuki mocno za Was. Felus ma taka cudowna opieke, bedzie dobrze. Wiem, ze trudno to zrobic ale postaraj sie nie zamartwiac.
Ja nie wiem jak mozna komus kto opowiada o swoim zmartwieniu powiedziec “to tylko kot”. To jest wyraz takiego braku szacunku i trywializowanie uczuc drugiej osoby. Dla mnie zwierzak to czlonek rodziny.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon sie 03, 2020 17:52 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

A na czym polega operacja zaćmy u kota? Chirurgicznie czy laserem? A co z soczewką? Będzie miał nową czy bez? Bo przecież okularów nie będzie nosił, a bez soczewki i tak niewiele zobaczy.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14696
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sie 03, 2020 19:17 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Wiem jak wygląda u ludzia, bo moja mama miała, a mi ostatnio okulistka zapowiedziała, że też mnie to czeka. Mama, która prawie całe życie miała duże wartości plusowe i bez okularów sobie nie radziła, po operacji musiała zmienić okulary na "zerówkę" w zoperowanym oku. Drugiego niestety już nie zdążyła zoperować :(
Mam nadzieję, że u kota da to taki sam efekt. Trzymam ciągle kciuki za Felusia i za Ciebie też, żebyś się tak nie denerwowała. Podawanie kropli i leków jest uciążliwe i stresujące, ale po wszystkim będzie dobrze :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon sie 03, 2020 19:51 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Niestety nie masz racji. Też mam zoperowaną zaćmę. Obecnie na miejsce rozbitej laserem soczewki wstawia się ludziom sztuczne i od rodzaju soczewki zależy, czy będzie krótkowidzem czy dalekowidzem. Kiedyś wyjmowano soczewkę, a pacjent dostawał okulary z silnymi plusami. Dlatego zastanawiam się, co zobaczy kot po zabiegu.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14696
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sie 03, 2020 20:09 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

mziel52 pisze:A na czym polega operacja zaćmy u kota? Chirurgicznie czy laserem? A co z soczewką? Będzie miał nową czy bez? Bo przecież okularów nie będzie nosił, a bez soczewki i tak niewiele zobaczy.

Wstawiana jest soczewka tak samo jak u ludzi i rozbijanie zaćmy laserem.Tylko,że zwierze ma inną budowę oka i jest większe prawdopodobieństwo powikłań :cry: Nie będzie widział tak dobrze jak zdrowy kotek ,ale będzie widział jeżeli nie będzie jakiś powikłań. Bez operacji wcześniej,czy później straci wzrok na zawsze :placz: Tak więc chyba sytuacja patowa.Ja mam dziś lekkiego doła stąd takie moje smędzenie :oops:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2020 20:21 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Nie masz wyboru. Normalnie koty niewidome świetnie sobie radzą, ale Twój nie słyszy :(
Przeszłam taką operację i nie jest to problem, dzięki kroplom żadnego bólu się nie odczuwa. Nie wolno tylko dźwigać itp. oraz przebywać w zakurzonym/zadymionym środowisku, dlatego generalne sprzątanie robiłam przedtem. Gdyby to był mój kot, to trzymałabym go przez pierwszy tydzień w klatce albo małym pomieszczeniu, żeby się nie narażał na nieprzewidziane sytuacje.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14696
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sie 03, 2020 20:38 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

mziel52 pisze:Gdyby to był mój kot, to trzymałabym go przez pierwszy tydzień w klatce albo małym pomieszczeniu, żeby się nie narażał na nieprzewidziane sytuacje.

Felek nie jest z tych skocznych ,dla niego to sukces jak wskoczy na krzesło. Biorę trzy tygodnie urlopu aby go pilnować i pielęgnować.
Niestety nie da się porównać operacji zaćmy u zwierząt a tą u ludzi,jesteśmy troszkę innym gatunkiem (tym gorszym :oops: )

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2020 21:10 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

mziel52 pisze:Niestety nie masz racji. Też mam zoperowaną zaćmę. Obecnie na miejsce rozbitej laserem soczewki wstawia się ludziom sztuczne i od rodzaju soczewki zależy, czy będzie krótkowidzem czy dalekowidzem. Kiedyś wyjmowano soczewkę, a pacjent dostawał okulary z silnymi plusami. Dlatego zastanawiam się, co zobaczy kot po zabiegu.

No to w takim razie moja mama miała szczęście lub zdarzył się cud. Osobiście byłam z nią wymieniać szkło z plusowego 4 na zero. Musiała się od nowa przyzwyczajać do takich okularów. Mi okulistka powiedziała, że po operacji radykalnie powinno poprawić mi się widzenie, no może nie do zera, ale teraz mam 6-7 dioptrii w obu oczach i bez szkieł ślepam jak kret.
Kota nie da się spytać jak widzi i nie wiem jak będzie po operacji, ale życzę Wam jak najlepiej :ok:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon sie 03, 2020 21:14 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Nawet jak bedzie tylko troszke widzial to juz bedzie dobrze. Moj kocurek widzial tylko troche na jedno oczko i byl mimo to cale zycie bardzo szczesliwym, spostrzegawczym i bunczucznym kotkiem. Trzasl caly domostwem. A Felus przy takiej doskonalej opiece to moze wcale bedzie dobrze widzial! :ok: :ok: :ok:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon sie 03, 2020 21:19 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

pibon pisze:Nawet jak bedzie tylko troszke widzial to juz bedzie dobrze. Moj kocurek widzial tylko troche na jedno oczko i byl mimo to cale zycie bardzo szczesliwym, spostrzegawczym i bunczucznym kotkiem. Trzasl caly domostwem. A Felus przy takiej doskonalej opiece to moze wcale bedzie dobrze widzial! :ok: :ok: :ok:

Też miałam jednookiego Harusia przez 16 lat :placz: Ale on słyszał .Gdyby nie głuchota Felka to bym chyba go nie operowała.
Nie wiem jak będę dawać rade wpuszczać trzy rodzaje kropli co 10 minut ,trzy razy dziennie :strach: A do tego chodzić na razie przez trzy dni do weta na dwa zastrzyki domięśniowe :strach:

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 03, 2020 21:26 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Tak rozumiem, gdyby nie gluchota to nie byloby chyba takiej wielkiej potrzeby operowac. Ale w tej sytuacji to mus i wspaniale, ze wzielas urlop zeby sie nim opiekowac po operacji.
Ja tez wpuszczalam krople mojemu Bobciowi, co prawda tylko 2 rodzaje kropli z przerwa miedzy nimi conajmniej 5 min i co 6 godzin. Spokojnie sie dalo wpuszczac, bo on wtedy przez zmiany chorobowe w oczku stracil w nim wzrok:-( i nie widzial, ze cos chce do oczka wpuscic, wiec latwo szlo. Moze i u Felka nie bedzie to tak trudno szlo? Tez latwiej jest cos zrobic jak kot jest np zaspany.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4249
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon sie 03, 2020 22:19 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Z kroplami sobie poradzisz. Tylko musisz sie zorientowac, ktore ewentualnie szczypia i te dawac na koncu. Zastrzyki tez kot przezyje, bez nich tez po operacji trzeba chodzic na kontrole.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14696
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sie 04, 2020 13:12 Re: Głuchy Feluś traci wzrok

Nie chce juz robić tłoku na forum to zapytam się o probiotyk w Felka wątku.
Felek od dziś w z związku z przygotowaniem do operacji jest na antybiotyku w zastrzykach
1) Lincospectin (dawka wg wagi ciała
2) Tolfine/inny odpowiedni dla pacjenta NLPZ (dawka wg wagi ciała)
krople
Difadol 3 razy dziennie po 1 kropli do każdego oka
Floxal 3 razy dziennie po kropli do każdego oka
Aptus Sentrx 3 razy dziennie po 1 kropli do każdego oka
i to leczenie będzie chyba jeszcze ze dwa tygodnie po operacji.
Zastanawiam się czy wprowadzić mu jakiś probiotyk.Czytałam tak różne opinie na ten temat ,że zgłupiałam.Jest tyle samo zwolenników co i przeciwników,nawet wśród weterynarzy ,bo pytałam.
Jeśli podawać to jaki ?A może sam jogurt naturalny wystarczy ,Kot chętnie go je.

alinkaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 824
Od: Sob sty 27, 2018 21:54
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Blue, Google [Bot], magnificent tree i 516 gości