2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 25, 2020 22:54 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Witam, w najbliższym czasie zamierzam adoptować 2-3 miesięczną kotkę i wprowadzić ją do domu, w którym mieszka już 2 letni kocur. Kocur jest bardzo towarzyski i miziasty. Z innymi kotami w podobnym wieku dogaduje się bardzo dobrze (czasami mój kocur bawi się z kotem rodziców, przy pierwszym spotkaniu od razu się,, polubili" – dodam że spotkanie odbyło się u rodziców, czyli na obcym dla mojego kota terytorium). Chciałabym wiedzieć jak powoli przyzwyczajać mojego kocura do tego że pojawi się kotka w niedługim czasie i jak ułatwić im poznawanie się? W mieszkaniu nie bardzo mam jak wydzielić strefę na kojec dla nowej kotki. Chciałabym również spytać jakich zachowań mogę spodziewać się po kocurze i jak na nie reagować? Kocur jest wykastrowany.

Olga.W96

 
Posty: 2
Od: Pon maja 25, 2020 22:50

Post » Wto maja 26, 2020 0:46 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Tego się nigdy nie przewidzi, może być różnie. Od agresji do sympatii od pierwszego wejrzenia. Dobrze byłoby na poczatek koty jednak izolować, chociaż przez parę dni. Najprościej zainstalować nową kotkę w innym pokoju, albo w łazience - musi tam mieć jakieś miejsce do spania, kuwetkę, miseczki na jedzenie i wodę. Oczywiście trzeba zabezpieczyć wszystkie miejsca, w ktore kotka mogłaby się wcisnąć.
Izolacja przyda się kotce, bo będzie miała czas zaadaptować sie w nowym miejscu. Poza tym nabierze zapachu domu i kocurkowi będzie łatwiej ją zaakceptować.
Koty są młode, kocurek kastrowany, więc myślę, że dwa-trzy dni izolacji i można spróbować zapoznania. Oczywiście pod kontrolą, żeby reagować, gdyby działo się coś złego.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 26, 2020 8:06 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Jola ma rację
2 letni kocur to jeszcze dziecko, chętnie się pobawi o ile koty przypadną sobie do gustu czego się nie przewodzi (Jola ma rację ;)

Izolacji radzę nie przedłużać, jeżeli nie jest konieczna kwarantanna

I można zakupić feromony do kontaktu żeby koty lepiej nastroić
Głównie rezydenta
Bo maluch pewnie nie bedzie miał problemów w nowym miejscu

Jakich zachowań możesz się spodziewać ?

Pewnie entuzjazmu małego i fukania rezydenta. Mały też może fukać. Może być niegroźne strzelenie łapą. To mieści się w normie.
Potem mały może ganiać dużego a dużego może to wkurzać zanim się przyzwyczai

Ważne również odpowiednie dopieszczenie rezydenta żeby sobie nie uknuł teorii spiskowej że oto już jest niekochany bo pani woli małego ;)

Z moich doświadczeń wynika ze nowe małe w takich sytuacjach radzą sobie dużo lepiej niż stare duże
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Wto maja 26, 2020 8:59 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

A czy fakt że wprowadzam do domu kotkę ma znaczenie? Utrudni im to zakumplowanie się czy wręcz przeciwnie?

Olga.W96

 
Posty: 2
Od: Pon maja 25, 2020 22:50

Post » Wto maja 26, 2020 12:45 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Kocurek jest kastrowany, koteczka w przyszłości też będzie, więc to raczej nie ma znaczenia. Ważne, jak pisze dune, żeby koty przypadły sobie do gustu. A to tak jak z ludźmi - nie przewidzisz z góry, czy się polubią. Ale szansa jest spora :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto maja 26, 2020 13:00 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Ostatnio wyadoptowałam ok. 3 miesięczną koteczkę do domu z pięcioletnim kocurem. Po początkowych fukaniach przez drzwi (była przeprowadzona prawidłowa adaptacja i zapoznanie) teraz są nierozłączni, kocur się rozruszał, zgubił trochę tłuszczu i szaleją razem.
Tylko trzeba to przeprowadzać z głową, ostrożnie, powoli. Nie na żywioł.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Nie maja 31, 2020 21:19 Re: 2 miesięczna kotka w domu z 2 letnim kocurem

Olga.W96 pisze:A czy fakt że wprowadzam do domu kotkę ma znaczenie? Utrudni im to zakumplowanie się czy wręcz przeciwnie?
A podobno w takim mieszanym.plciowo tandemie koty się lepiej dogadują niż koty tej samej płci zwłaszcza kotki
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Abariel, Goldberg, kasiek1510 i 459 gości