kuweta, transporter po kocie FELV+

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 25, 2020 12:21 kuweta, transporter po kocie FELV+

Prawie rok temu pożegnałam kota chorującego na białaczkę i chłoniaka. Zostało mi po nim dużo rzeczy takich jak porządna kuweta, transporter, szelki, drapaki itp.
Kilka dni temu pojawiła się szansa na adopcje młodego kota- kotka miałaby ok. 12 tygodni w chwili kiedy by do mnie trafiła.

Zastanawiam się czy po zdezynfekowaniu i wyparzeniu mogłaby używac kuwety, transportera i szelek po poprzednim kocie? Z tego co wiem wirus białaczki utrzymuje się max kilka godzin na przedmiotach, więc te trzy przedmioty po upływie wielu miesięcy i po dokładnym wyparzeniu powinny być bezpieczne ale ze względu na przejścia z poprzednim kocurkiem mam już schizę na tym punkcie :strach:

Dodam, że opinie wetów są podzielone (pytałam dwóch i jeden mówił, żeby "raczej wyrzucić", drugi stwierdził, że przedmioty które można wygotować, wyparzyć wrzątkiem bez problemu można używać, szczególnie po roku czasu).

astaldi

 
Posty: 25
Od: Sob paź 11, 2014 22:40

Post » Pon maja 25, 2020 12:59 Re: kuweta, transporter po kocie FELV+

Skoro w domu mogą mieszkać plusiki z minusikami i przy ustawieniu osobnych misek oraz częstym sprzątaniu kuwet zwierzaki się od siebie nie zarażają, to nie widzę powodu wszystkiego wyrzucać. Potrzebny jest kontakt z wydzielinami, a te przecież zmyjesz albo wyparzysz nawet.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10680
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon maja 25, 2020 13:08 Re: kuweta, transporter po kocie FELV+

Po śmierci kotki białaczkowej odczekałam 2 miesiące. Niczego nie wyparzałam, uprałam tylko co się da. Wszystko zostało po kotce, nawet zabawki. Wystarczyła mi informacja o krótkiej żywotności wirusa. Nowy kot zdrowy.

.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Pon maja 25, 2020 13:33 Re: kuweta, transporter po kocie FELV+

Dzięki :) Myślałam podobnie ale ten jeden weterynarz wbił mi ćwieka mówiąc, żeby się pozbyć wszystkich rzeczy po poprzednim kocie (chyba trochę bez zastanowienia).

astaldi

 
Posty: 25
Od: Sob paź 11, 2014 22:40

Post » Pon maja 25, 2020 13:36 Re: kuweta, transporter po kocie FELV+

astaldi pisze:Dzięki :) Myślałam podobnie ale ten jeden weterynarz wbił mi ćwieka mówiąc, żeby się pozbyć wszystkich rzeczy po poprzednim kocie (chyba trochę bez zastanowienia).


Jeszcze się nieraz zdziwisz jakie bzdury wygadują niektórzy niedouczeni weterynarze.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue i 535 gości