Deszczowa norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 18, 2020 13:38 Re: Zamkną Radysy?

a czy ich wejscie nie jest po porostu spowodowanego śmiercią tego człowieka? w sensie, że z powodu jego śmierci ktoś musi przejąc odpowiedzialność za psy i dlatego była ta interwencja - w celu ustalenia stanu faktycznego i tyle

a nie w celu karania kogokolwiek i zamykania schroniska

Patmol

Od: Śro gru 30, 2009 14:03

Post » Czw cze 18, 2020 13:48 Re: Zamkną Radysy?

Umarł właściciel Wojtyszek. Akcja w Radysach, jak wynika z doniesień, była planowana od roku, by sprawdzić doniesienia o tragicznych warunkach panujących tam. Z uwagi chyba na różne niejasności z przeszlości i możliwe powiązania, z akcji były wyłączone wszystkie lokalne służby, policja, służby weterynaryjne były z Olsztyna. To była interwencja w celu sprawdzenia warunków, w jakich zwierzeta żyją z uwagi na powazne podejrzenia, że jest bardzo źle. Doniesienia prasowe mówią, że od początku 2020 roku wywieziono stamtąd 4 tony zwłok psich. Ceny, jakie gminy płacą za utrzymanie zwierzat tam imho świadczą, że to jest miejsce na 3-4 miesiące dla zwierzęcia. Koniec. ( koniec odnosiło się do końca zycia psa. Po 3-4 miesiącach życia tam :( )
Ostatnio edytowano Czw cze 18, 2020 14:12 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 18, 2020 13:55 Re: Zamkną Radysy?

ok
Ostatnio edytowano Czw cze 18, 2020 14:01 przez Patmol, łącznie edytowano 2 razy

Patmol

Od: Śro gru 30, 2009 14:03

Post » Czw cze 18, 2020 13:58 Re: Zamkną Radysy?

Pat, nie rozumiem, o jakim zbiegu okoliczności piszesz? Co w tym dziwnego, ze weszli teraz i z czym się to zbiegło?

Schronisko w Radysach prowadzi jakieś małżenstwo nazwisko na "D" , nie mam teraz czasu poszukać
Patmol, w Radysach jest schronisko. Schronisko, w którym okresowo przebywa nawet ponoc z 3tys psów. To nie jest jakiś tam teren, a "instytucja, z którą gminy z dużej cześci Polski mają podpisane umowy.
Nie wiem kompletnie, o co chodzi z tym odpadem i bezpanskim psem- do czego to się odnosi.
mam wrażenie, że nie do konca kojarzysz- o jakie miejsca chodzi, z jakich powodów ta interwencja i stąd ciężko sie rozmawia, bo mam wrażenie, jakbys mówiła nie o tym samym miejscu, którego dotyczy watek.

maczkowa

Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 18, 2020 14:20 Re: Zamkną Radysy?

Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.
Obrazek
Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Od: Czw gru 04, 2008 12:45

Adopcje: 13 >>

Post » Czw cze 18, 2020 15:52 Re: Zamkną Radysy?

Powstają Radysy 2 pana D. gmina Stoczek, powiat Węgrowski.
Obrazek

muza_51

Od: Pon paź 04, 2010 10:04

Post » Czw cze 18, 2020 23:06 Re: Zamkną Radysy?

ASK@ pisze:Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.

Nie - od stycznia ze schroniska wywieźli 4 tony martwych zwierząt. A i tak inspekcja znalazła zmumifikowane częściowo zwłoki psa. Zabrali 65 psów i 1 kota. Jaka będzie sytuacja w Wojtyczkach, czy po śmierci Siemińskiego nie będzie jeszcze gorzej - to się okaże.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 19, 2020 5:48 Re: Zamkną Radysy?

Alienor pisze:
ASK@ pisze:Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.

Nie - od stycznia ze schroniska wywieźli 4 tony martwych zwierząt. A i tak inspekcja znalazła zmumifikowane częściowo zwłoki psa. Zabrali 65 psów i 1 kota. Jaka będzie sytuacja w Wojtyczkach, czy po śmierci Siemińskiego nie będzie jeszcze gorzej - to się okaże.

Tak, masz rację. Doczytałam się później. Mimo wszystko przerażające jest te 4 tony. To nie są tylko kilogramy ale to życia zwierzęce, co cierpiały i umierały w mękach. To ogrom nieszczęścia i okrucieństwa ludzkiego. Nie do uwierzenia, że ludzie dla mamony potrafią taki straszny los zgotować innym. Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.
Obrazek
Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Od: Czw gru 04, 2008 12:45

Adopcje: 13 >>

Post » Pt cze 19, 2020 6:49 Re: Zamkną Radysy?

ASK@ pisze:Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.

Nie wstydzić, tylko zapłacić karę za niedopełnienie obowiązków, czyli wybór najtańszej oferty bez sprawdzenia warunków.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Od: Czw paź 15, 2009 17:39

Post » Pt cze 19, 2020 16:09 Re: Zamkną Radysy?

MalgWroclaw pisze:
ASK@ pisze:Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.

Nie wstydzić, tylko zapłacić karę za niedopełnienie obowiązków, czyli wybór najtańszej oferty bez sprawdzenia warunków.

Właśnie! Taką karę, żeby im się odechciało w ten sposób traktować zwierzaki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

Od: Nie paź 16, 2005 14:56

Post » Pt cze 19, 2020 17:55 Re: Zamkną Radysy?

To nie takie proste :( . Jak rozpisany jest przetarg (a pewnie musi) i decyduje "najniższa cena" to nie ma wyboru. Oferent z najniższą ceną wygrywa :( . Przetargi są różne i nie wiem kto decyduje o kryteriach wyboru).
Przypuszczam, że to "idzie sztampowo". UM zatrudniają "przerobowca", który opracowuje przetargi taśmowo, nie zagłębiając się aspekty humanitarne. A nawet jeśli ... to jakie ma przebicie z kocio-psim "biznesmenem"?
Radysy, to jeszcze inny problem. Zamknąć, zlikwidować - nie takie proste. To własność prywatna.
Mam nadzieję, że mądrzejsi coś wymyślą.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
Trudne początki kota Dropsa
Drops + reszta (trudne życie)
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Od: Czw lip 27, 2017 15:20

Post » Pt cze 19, 2020 18:54 Re: Zamkną Radysy?

Mój synećku Odi. Ja wię że tu ćłowieki o waźmnych rzeczach miaukają ale przytuptałam do cię polizać cię po uśkach i nie martwiaj się że nieładmnie kupkasz. Jak byłam miaulątkię to kiedyś się tak okupkałam że mię Duzia musiała myć wibryski :oops: Teraz jezdę więksiejsza to juź się nie okupkuję. Mozie i ty wyrośmniesz kiedyś z brzytkiego kupkania?
Lizu lizu po uśkach
Mała Ciorna Carmen
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=173408 - cz. VI
Obrazek
Obrazek

MB&Ofelia

Od: Pt gru 09, 2011 9:20

Post » Pt cze 19, 2020 20:10 Re: Zamkną Radysy?

MB&Ofelia pisze:Mój synećku Odi. Ja wię że tu ćłowieki o waźmnych rzeczach miaukają ale przytuptałam do cię polizać cię po uśkach i nie martwiaj się że nieładmnie kupkasz. Jak byłam miaulątkię to kiedyś się tak okupkałam że mię Duzia musiała myć wibryski :oops: Teraz jezdę więksiejsza to juź się nie okupkuję. Mozie i ty wyrośmniesz kiedyś z brzytkiego kupkania?
Lizu lizu po uśkach
Mała Ciorna Carmen

Słodka ciorna Carmen
Jesteź moje najulubieńszo mamutką. Duża mówi że mi bendom musieli pokroić tyłka chyba. I zniewagu wygłasza za zniewagu. Jak nie woła na mie gówniak to mamrota że mam zamknąć pysia bo jestem piiii damakłina. I nie wiem co ta dramakłina ma znaczyć, ale z tego piii wiem, że to coś złego. A jak kcem przeokropecznie amciać albo przeokropecznie boli kupa to jak mam być cicho. Albo jak przeokropecznie poczebuje żeby mnie wzięła z balkona i głaskała. No jak.
To tulam ciem moja mamutko przeokropecznie mocno (Duza mówi że mam w tem miszczostwo wewściata) i lizujem twoje uszka, żeby ci miło było jak i mnie jest.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 19, 2020 20:14 Re: Zamkną Radysy?

Mrrrr... mrrrrr.... Mrrrrr... Mój syneciek koffany... Jak ty słotko miaukasz... jak mądro...
Mała Ciorna Carmen wzruszona-i-dumna
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46&t=173408 - cz. VI
Obrazek
Obrazek

MB&Ofelia

Od: Pt gru 09, 2011 9:20

Post » Pt cze 19, 2020 20:34 Re: Zamkną Radysy?

Jak Mała Czarna Carmen jest Twoją Mamusią, to znaczy, że Negra jest Twoją siostrą... Masz całkiem dużą rodzinę :D
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

Od: Nie paź 16, 2005 14:56

[poprzednia][następna]