Morska norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 15, 2021 18:55 Re: Znużona norka Alienorka

Chyba nie będe sobie wyobrażać...

Co do kociego wycia, Mała Czarna ma naprawdę bogaty repertuar, ale nie modyfikowany w zależności od sytuacji. Co więcej, nawet sytuacja nie pozwala odgadnąć, o co kotu chodzi i co tym razem ma oznaczać "e-e-e-e-e- auuu iauuu eueu"
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto lut 16, 2021 18:43 Re: Znużona norka Alienorka

a wiadomo skąd te kolejne zapalenia pęcherza?
dotychczas jakoś omijały ją
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro lut 17, 2021 17:52 Re: Znużona norka Alienorka

Kinnia pisze:a wiadomo skąd te kolejne zapalenia pęcherza?
dotychczas jakoś omijały ją

8 lat ręcznego odsikiwania? Stres? Przy czym istnieje podejrzenie, że to nie kolejne tylko to samo, które wróciło bo nie było ubite do końca. Trudno powiedzieć.
A ja z lekka przeziębiona...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lut 18, 2021 8:47 Re: Znużona norka Alienorka

No to się porobiło deczko nie fajnie. Pęcherz to bolesny jet gdy dopadnie stan zapalny. Zdrówka Wam życzymy i spokoju :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 18, 2021 21:54 Re: Znużona norka Alienorka

Fio powoli się leczy, Bella coraz mocniej łapami tylnymi rusza (ale jeszcze nie wstaje na tył), Kaja leje w domu najchętniej, po legowiskach i przy koszu na śmieci. Który muszę wywalić bo podejrzanie często odkąd nastała Bella kosz omdlewa i jego zawartość wędruje na pokoje.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lut 21, 2021 15:12 Re: Znużona norka Alienorka

Wiosna - wczoraj i dziś koty balkonowały, choć w ograniczonym czasie. Fio lepiej, a psikadło od wetek ułatwia higienę bez wielkiej histerii że "łojezusicku, kota topio, dobrzy ludzie ratujcie". Bella wstała dziś na sekundę na tylne łapy. Aha mam ćwiczenia do robienia samodzielnie z nią, plus w środę jedziemy na wodną bieżnię. Na spacerze w wózku coraz lepiej rusza tylnimi łapami. I pomyśleć jedna seria nivalinu i milgammy, wózek dla ułatwienia trzymania tyłu i takie efekty 8O . A Kaja jeszcze wolniej chodzi - tym razem nie ze względu na demencję tylko dlatego że tyle wąchania tyle zapachów zamiast śniegu :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lut 21, 2021 17:52 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Moje też dzisiaj balkonowały, krótko ale jednak. A ja byłam na dłuuuugim spacerku (fotki na wątku przyrodniczym na koci łapci, polecam - nie tylko moje)

A Bella faktycznie robi postępy 8O Jeszcze tochę i psinka będzie brykać! :ok: :ok:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33194
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto lut 23, 2021 9:47 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Spokoju i zdrowia Wam życzymy. :ok:
Nie odważyłam się otworzyć parapet chorutkom mimo pogody.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt lut 26, 2021 18:45 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Koty kochają balkoning, ale na razie krótko, bo niedługo jest na tyle ciepło, żeby mogły bez ryzyka się wietrzyć.
Bella jak jej czochrałam tyłeczek stanęła na dobre 2 sekundy na tylnych łapach. Potem klapnęła, ale daje to nadzieję. Wyczesywałam tyłek i potem tak poczochrałam i szok. Ale za to na wózku gorzej, mniej pracują łapy - przynajmniej jak w pętlach są. Oraz uszkodziła sobie łapkę - i wczoraj i dzisiaj - więc muszę buciki/skarpetunie wyczarować.
Anyż jak go odciągałam od cudzej miski upierdzielił mnie wczoraj w ręke, dzięki czemu moja prawa dłoń napierdziela żywiołowo i jest cudnie spuchnięta.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie lut 28, 2021 10:30 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

O, muszę to o nivalinie mojej mamusi pokazać, bo zażywać nie chce
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Śro mar 03, 2021 15:15 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Wymocz sobie użartą łapkę w sodzie. Trzepnij tolfiną i będzie git :mrgreen:

Zdrówka wam życzymy. I niech łaputki zaskakują. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt mar 05, 2021 18:51 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

To w sumie zbiorowo - wycisnęłam ropę, nałożyłam maxibiotic (kupiłam zanim przeczytałam wpis) i jest OK. Jak widać z Anyża bardzo jadowity kotek :smokin:
Fio ma w wymazie w porzo, wyniki moczu też ok jak na 8 lat wyciskania. To nie jest i nie ma szans być tak skuteczne jak samodzielne załatwianie się. Na razie jest ok, mam dalej podawać urinodol.
Belli się otworzyła ranka na grzbiecie, przez co nie było rehabilitacji (mamy też zmienione ćwiczenia). Ja w histerii prawie, przy pobieraniu szczoteczką wymazu na posiew wyszły kawałki nitki i siateczki chirurgicznej. Tak że no teges... Dostałam krem odkażający do smarowania. No i kolejna seria zastrzyków czego B. nie lubi bardzo.
A dziś dla pełni (nie)szczęścia spadł śnieg.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt mar 05, 2021 19:36 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Niech się wsio pozytywnie naprostuje :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro mar 10, 2021 0:37 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Bella znów ciut lepiej chodzi, dla równowagi coś mi się stało w lewe kolano i z kolei ja chodzę gorzej. Z pogodą to się popieprzy, to się polepszy. Koty dostają teraz pierdolca gdy jest mięso - jakim wczoraj dawałam, to dzieczynki dostały kulturalnie do misek a chłopaki na podłodze, razem, bo mi się chciały po nogach wspinac i generalnie zachowywały się jakby miesiąc nic nie jadły. Masakra z nimi czasami. Ale żyjemy dalej i mamy nadzieję, że u Was też wszystko dobrze
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro mar 10, 2021 7:34 Re: Przedwiosenna norka Alienorka

Jednego dnia u Ciebie bez rozrywek dostarczanych przez zwierzaki! "Rozrywek" ofc. :strach:
Ale niech jedzą , bo to oznaka zdrowia, Ty też - mam nadzieję, że masz apetyt i udaje Ci się zjeść tak, by Ci się współmieszkańcy nie dobrali :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 440 gości