Morska norka Alienorka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 18, 2020 13:38 Re: Zamkną Radysy?

a czy ich wejscie nie jest po porostu spowodowanego śmiercią tego człowieka? w sensie, że z powodu jego śmierci ktoś musi przejąc odpowiedzialność za psy i dlatego była ta interwencja - w celu ustalenia stanu faktycznego i tyle

a nie w celu karania kogokolwiek i zamykania schroniska

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 18, 2020 13:48 Re: Zamkną Radysy?

Umarł właściciel Wojtyszek. Akcja w Radysach, jak wynika z doniesień, była planowana od roku, by sprawdzić doniesienia o tragicznych warunkach panujących tam. Z uwagi chyba na różne niejasności z przeszlości i możliwe powiązania, z akcji były wyłączone wszystkie lokalne służby, policja, służby weterynaryjne były z Olsztyna. To była interwencja w celu sprawdzenia warunków, w jakich zwierzeta żyją z uwagi na powazne podejrzenia, że jest bardzo źle. Doniesienia prasowe mówią, że od początku 2020 roku wywieziono stamtąd 4 tony zwłok psich. Ceny, jakie gminy płacą za utrzymanie zwierzat tam imho świadczą, że to jest miejsce na 3-4 miesiące dla zwierzęcia. Koniec. ( koniec odnosiło się do końca zycia psa. Po 3-4 miesiącach życia tam :( )
Ostatnio edytowano Czw cze 18, 2020 14:12 przez maczkowa, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 18, 2020 13:55 Re: Zamkną Radysy?

ok
Ostatnio edytowano Czw cze 18, 2020 14:01 przez Patmol, łącznie edytowano 2 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw cze 18, 2020 13:58 Re: Zamkną Radysy?

Pat, nie rozumiem, o jakim zbiegu okoliczności piszesz? Co w tym dziwnego, ze weszli teraz i z czym się to zbiegło?

Schronisko w Radysach prowadzi jakieś małżenstwo nazwisko na "D" , nie mam teraz czasu poszukać
Patmol, w Radysach jest schronisko. Schronisko, w którym okresowo przebywa nawet ponoc z 3tys psów. To nie jest jakiś tam teren, a "instytucja, z którą gminy z dużej cześci Polski mają podpisane umowy.
Nie wiem kompletnie, o co chodzi z tym odpadem i bezpanskim psem- do czego to się odnosi.
mam wrażenie, że nie do konca kojarzysz- o jakie miejsca chodzi, z jakich powodów ta interwencja i stąd ciężko sie rozmawia, bo mam wrażenie, jakbys mówiła nie o tym samym miejscu, którego dotyczy watek.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Czw cze 18, 2020 14:20 Re: Zamkną Radysy?

Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw cze 18, 2020 15:52 Re: Zamkną Radysy?

Powstają Radysy 2 pana D. gmina Stoczek, powiat Węgrowski.
Obrazek

muza_51

 
Posty: 2263
Od: Pon paź 04, 2010 10:04
Lokalizacja: Jarosław

Post » Czw cze 18, 2020 23:06 Re: Zamkną Radysy?

ASK@ pisze:Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.

Nie - od stycznia ze schroniska wywieźli 4 tony martwych zwierząt. A i tak inspekcja znalazła zmumifikowane częściowo zwłoki psa. Zabrali 65 psów i 1 kota. Jaka będzie sytuacja w Wojtyczkach, czy po śmierci Siemińskiego nie będzie jeszcze gorzej - to się okaże.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 19, 2020 5:48 Re: Zamkną Radysy?

Alienor pisze:
ASK@ pisze:Piszą, że na skutek przecieku Radysy wywiozły 4 tony martwych psów. Uśpili i zutylizowali dowody. Odmalowali budynki i sprzątnęli okolice. Podobno "najazd" miał być tydzień temu ale nie wypaliło coś.

Nie - od stycznia ze schroniska wywieźli 4 tony martwych zwierząt. A i tak inspekcja znalazła zmumifikowane częściowo zwłoki psa. Zabrali 65 psów i 1 kota. Jaka będzie sytuacja w Wojtyczkach, czy po śmierci Siemińskiego nie będzie jeszcze gorzej - to się okaże.

Tak, masz rację. Doczytałam się później. Mimo wszystko przerażające jest te 4 tony. To nie są tylko kilogramy ale to życia zwierzęce, co cierpiały i umierały w mękach. To ogrom nieszczęścia i okrucieństwa ludzkiego. Nie do uwierzenia, że ludzie dla mamony potrafią taki straszny los zgotować innym. Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt cze 19, 2020 6:49 Re: Zamkną Radysy?

ASK@ pisze:Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.

Nie wstydzić, tylko zapłacić karę za niedopełnienie obowiązków, czyli wybór najtańszej oferty bez sprawdzenia warunków.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt cze 19, 2020 16:09 Re: Zamkną Radysy?

MalgWroclaw pisze:
ASK@ pisze:Gminy wysyłające tam odłowione psy winny się wstydzić.

Nie wstydzić, tylko zapłacić karę za niedopełnienie obowiązków, czyli wybór najtańszej oferty bez sprawdzenia warunków.

Właśnie! Taką karę, żeby im się odechciało w ten sposób traktować zwierzaki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 19, 2020 17:55 Re: Zamkną Radysy?

To nie takie proste :( . Jak rozpisany jest przetarg (a pewnie musi) i decyduje "najniższa cena" to nie ma wyboru. Oferent z najniższą ceną wygrywa :( . Przetargi są różne i nie wiem kto decyduje o kryteriach wyboru).
Przypuszczam, że to "idzie sztampowo". UM zatrudniają "przerobowca", który opracowuje przetargi taśmowo, nie zagłębiając się aspekty humanitarne. A nawet jeśli ... to jakie ma przebicie z kocio-psim "biznesmenem"?
Radysy, to jeszcze inny problem. Zamknąć, zlikwidować - nie takie proste. To własność prywatna.
Mam nadzieję, że mądrzejsi coś wymyślą.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt cze 19, 2020 18:54 Re: Zamkną Radysy?

Mój synećku Odi. Ja wię że tu ćłowieki o waźmnych rzeczach miaukają ale przytuptałam do cię polizać cię po uśkach i nie martwiaj się że nieładmnie kupkasz. Jak byłam miaulątkię to kiedyś się tak okupkałam że mię Duzia musiała myć wibryski :oops: Teraz jezdę więksiejsza to juź się nie okupkuję. Mozie i ty wyrośmniesz kiedyś z brzytkiego kupkania?
Lizu lizu po uśkach
Mała Ciorna Carmen
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt cze 19, 2020 20:10 Re: Zamkną Radysy?

MB&Ofelia pisze:Mój synećku Odi. Ja wię że tu ćłowieki o waźmnych rzeczach miaukają ale przytuptałam do cię polizać cię po uśkach i nie martwiaj się że nieładmnie kupkasz. Jak byłam miaulątkię to kiedyś się tak okupkałam że mię Duzia musiała myć wibryski :oops: Teraz jezdę więksiejsza to juź się nie okupkuję. Mozie i ty wyrośmniesz kiedyś z brzytkiego kupkania?
Lizu lizu po uśkach
Mała Ciorna Carmen

Słodka ciorna Carmen
Jesteź moje najulubieńszo mamutką. Duża mówi że mi bendom musieli pokroić tyłka chyba. I zniewagu wygłasza za zniewagu. Jak nie woła na mie gówniak to mamrota że mam zamknąć pysia bo jestem piiii damakłina. I nie wiem co ta dramakłina ma znaczyć, ale z tego piii wiem, że to coś złego. A jak kcem przeokropecznie amciać albo przeokropecznie boli kupa to jak mam być cicho. Albo jak przeokropecznie poczebuje żeby mnie wzięła z balkona i głaskała. No jak.
To tulam ciem moja mamutko przeokropecznie mocno (Duza mówi że mam w tem miszczostwo wewściata) i lizujem twoje uszka, żeby ci miło było jak i mnie jest.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt cze 19, 2020 20:14 Re: Zamkną Radysy?

Mrrrr... mrrrrr.... Mrrrrr... Mój syneciek koffany... Jak ty słotko miaukasz... jak mądro...
Mała Ciorna Carmen wzruszona-i-dumna
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt cze 19, 2020 20:34 Re: Zamkną Radysy?

Jak Mała Czarna Carmen jest Twoją Mamusią, to znaczy, że Negra jest Twoją siostrą... Masz całkiem dużą rodzinę :D
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60188
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, gjakubowska i 204 gości