Strona 1 z 1

Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

PostNapisane: Pon maja 18, 2020 18:48
przez Forsberg
Hej, byłem ostatnio u weta ze swoim kotem. Ogólnie jest zdrowy prócz wątroby (lekkie niedogodności i ma brać tabletki jakiś czas) oraz problem z tarczycą. Zalecona jest zmiana karmy mało jodowaną. W praktyce powiedziano, że tylko ta jest specjalnie dla kota: Hill's Prescription Diet Feline y/d. Nie byłoby problemu, gdyby nie ta cena - jest to bardzo drogie i stąd szukam jakiejś alternatywy dla tego pokarmu. Czym można ją zastąpić?

Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

PostNapisane: Wto maja 19, 2020 9:26
przez Gosiagosia
Forsberg pisze:Hej, byłem ostatnio u weta ze swoim kotem. Ogólnie jest zdrowy prócz wątroby (lekkie niedogodności i ma brać tabletki jakiś czas) oraz problem z tarczycą. Zalecona jest zmiana karmy mało jodowaną. W praktyce powiedziano, że tylko ta jest specjalnie dla kota: Hill's Prescription Diet Feline y/d. Nie byłoby problemu, gdyby nie ta cena - jest to bardzo drogie i stąd szukam jakiejś alternatywy dla tego pokarmu. Czym można ją zastąpić?

Ja też szukałam innej niż Hills, pomijając cenę moje dwa tarczycowe nie bardzo ja chcą jeść. Nie wiem czy jest inna z małą ilością jodu lub najlepiej bez ale nie znalazłam. Podpinam się pod Twoje pytanie.
Witaj na forum.

Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

PostNapisane: Wto maja 19, 2020 10:03
przez Forsberg
Hej, spróbuję znaleźć porównanie tej karmy Hills z innymi pod względem zawartości jodu. Ja zamówię na próbę najmniejszą porcję Hillsa i się zobaczy czy w ogóle będzie jeść.

Re: Alternatywa dla karmy - nadczynność tarczycy

PostNapisane: Pt maja 22, 2020 21:50
przez Hikikomori
Też się podepnę pod pytanie. Moja te puszki nawet je, zamówiłam też suchą i zobaczymy. Ale boję się, że non stop to samo będzie jeść to zwariuje :(