Kot z łóżka zrobił sobie kuwetę

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 07, 2020 12:15 Kot z łóżka zrobił sobie kuwetę

Witam serdecznie
Mam ogromny problem z kotem, który regularnie sika na kanapę. Chrupek tak ma i imię jest u mnie od 11 lat. Moja córka znalazła małego kotka miał 6 tygodni i tak został u nas. Zaczął sikać jak miał około roku, wtedy pomyślałam że czas na kastrację. I tak zrobiłam, miałam też psa, suczka zaakceptowała kota ja swoje dziecko. Lizała przytulała, bawiła się z nim a on regularnie zasikiwał jej posłanie. Zrobiłam chyba wszystko co mogłam, może coś przeoczyłam ale zmieniłam kuwetę, żwirek miękki silikon pył, sprzątam kuwetę jak tylko zobaczę że potrzeba. Kupowałam obroże behawioralne, ale także do kontaktu na kanapę kładę maty z membrana nieprzemakalną. Zrobiłam badania że może coś mu dolega ale nie jest zdrowy super ucieszyłam się :D ale w takim razie co się dzieje, dlaczego tak robi. Przytulamy, bawimy się z nim głaszczemy. Pracuje więc pomyślałam że może potrzebuje kociego towarzysza. I tak zaadoptowałam Majeczkę z Fundacji. Myślałam że będzie dobrze ale nie! Bije ją często-jak ją nieraz dopadnie to wyrywa jej futerko. Nie wiem co mam z nim robić. Kilka lat temu na jakiś czas się uspokoił. Odczułam ulgę. Ale od kilku miesięcy znów się zaczęło nie mam już siły i płakać mi się chce. każdego dnia mnóstwo prania.Fakt- 3 lata temu zmarła nasz sunia miała 13 lat. Przez całe życie nie chorowała a tu nagle zapalenie trzustki. Przez 3 tygodnie walczyłam o jej życie wszystkie leki jakie można było podać dostała a na koniec niewydolność wielonarządowa. po jej śmierci kot oszalał. Leżał na mnie całymi nocami. A tu muszę nadmienić że to duży kot mieszanka z Norweskim leśnym, waży 10 kg. Więc nie łatwo z nim było. Ale nie sikał. bardziej mnie pilnował, Tm gdzie ja tam on. A teraz co robić jestem u kresu sił bo pomimo maty sika na kanapę, tak się wycwanił że sciągą matę i sika. Tak długo drapie matę że ją odsunie i sika.Kocham go mimo wszystko i wiem że nigdy bym go nie oddała ale czasami brakuje mi już sił on nie tylko sika potrafi zrobić kupę a jak nie odsunie maty to nasika koło kanapy. Jak tylko zobaczy na horyzoncie ubranie to ściągnie z wysokości i nasika. Ostatnio na stole leżał mój tablet w pokrowcu na który nasikał. I te ciągłe bicie Majki.Kocham Majeczkę i jej nie oddam ale też ciągle myślę i jest mi jej szkoda kiedy wychodzę bo tak jak jestem w domu to mu nie pozwalam jej bić wystarczy że krzyknę i daje jej spokój. Ale co się dzieje jak nie ma nikogo w domu mogę się tylko domyślać jak znajduje kłębki futerka, ze znów ją lał. Pomóżcie może. Może jakieś pomysły co robić. W Was ostatnia nadzieja. Może coś przeoczyłam. Może coś mogę zrobić. Piszę tu bo wiem że nie spotkam się z takim zdaniem- weź go oddaj, po co Ci taki kot wszystko Ci zniszczy. Od razu mówię nie wchodzi to w rachubę- nie ma mowy. Jestem z tych ludzi, którzy jak biorą zwierzę i do końca się nim opiekują. Pozdrawiam Ania

Ania19

 
Posty: 1
Od: Czw maja 07, 2020 11:35

Post » Czw maja 07, 2020 14:26 Re: Kot z łóżka zrobił sobie kuwetę

Jakie konkretnie kot miał robione badania? Wklej wyniki, może ktoś zwróci na coś uwagę.
Czy kanapa jest cały czas ta sama?

Co do kotki. Jeśli są to walki na serio i jest zastraszona przez kocura, to wyrządzasz jej krzywdę. Za jakiś czas może zacząć chorować ze stresu. Jeśli nie uda się uspokoić zachowań kocura, to dla NIEJ lepiej by było, gdybyś poszukała jej dobrego domu.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10672
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 07, 2020 20:29 Re: Kot z łóżka zrobił sobie kuwetę

Witaj na forum! Tez mam w moim kocim stadzie takie epizody ze ktos leje, nawet nie wiem ktory a tylko podejrzewam. Wiem jakie to dolujace, jak czlowiek zmeczony po calym dniu chce sie polozyc do lozeczka a tam ... siki! Albo bierzesz rano torbe na zakupy a w niej zolta ciecz. U nas nie raz sie to zdarzalo przez jakis czas a potem byl znowu spokoj. Takze mam nadzieje, ze u Ciebie tez sie niedlugo uspokoi. No trudno mi cos doradzic, bo i u mnie jak sie to zdarza to robie to, co Ty juz zrobilas.
Ja kupilam folie taka, jak sie uzywa do ochrony przy np malowniu w mieszkaniu,przycielam ja i okrywalam tym szczelnie lozko i zaglownik, zeby chociaz tam sikow nie znajdowac.
Teskni pewno biedak za sunia. A moze obrozke z feromonami jeszcze niech ponosi. Moze trzeba sie z nim wiecej bawic?
Badania jesli masz zrobione to wklej - forumowicze tutaj sie super znaja i potrafia dobrze zinterpretowac i pomoc.
Mam nadzieje, ze ten epizod z sikaniem rychlo sie skonczy.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4237
Od: Pon lip 09, 2012 10:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 359 gości