Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 04, 2020 11:23 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Też myślę, że trzeba koteczce pozwolić na trochę samotności. W końcu przeżyła szok, musi dojść do siebie. :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 04, 2020 12:35 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Macie racje, to poczekamy do 10.6.
Ona normalnie ma apetyt, myje sie po jedzeniu, jak spi to lezy w dziwnych pozach jak i wczesniej.
DZisiaj czatowalam na mocz od 4 rano i doczekalam sie tylko ... kupy. :?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw cze 04, 2020 13:06 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Koty, jeśli im cokolwiek dolega bardzo często zmieniają swoje obyczaje. To często jest pierwszy objaw, że coś jest niehalo.
Jeśli ktoś obserwuje swoje zwierzaki, bardzo szybko zauważa nawet subtelne zmiany i wtedy można zacząć drążyć.
Zwykle po ustapieniu choroby / dyskomfortu zwierzak wraca do starych rytuałów.
Zachowanie Twojej kotki w zaistniałej sytuacji jest jak najbardziej uzasadnione.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13117
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw cze 04, 2020 13:24 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Dobrze, uspokoilyscie mnie troche :1luvu:
Mam 2 terminy wlasciwie, jeden 10.6 ale to 1.5 godz drogi a drugi bliziutko kolo nas ale 16.6.
U ten samej kardiolozki, bardzo polecanej.
To teraz mam znowu dylemat czy 10.6 wiezc ja tak daleko czy poczekac lepiej do 16.6, wtedy tylko 20 min dojazd. Ona jest pod nasza baczna obserwacja, zdecyduje w kolejnych dniach w zaleznosci od jej zachowania?

Tak, wielka prawda ze zmisna zwyczajow a druga sprawa to jak kot sie nagle robi jeszcze bardziej przylepny i kochany - czerwona lampka sie powinna od razu zapalic. Ona zawsze byla obok Bobika najukochansza koteczka, i ona tak samo jak Bobcio przed zachorowaniem wlasnie byli jeszcze bardziej przylepni. Teraz jak cos takiego zaobserwuje u ktoregos to od razu zbieram i do weta na badania. Zawsze to pare dni mozna zyskac na czasie.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw cze 04, 2020 14:01 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Ja bym wybrała tę późniejszą datę. Raz, że kotka potrzebuje spokoju i trochę jeszcze odpocznie po poprzednich wizytach u wetów, a krótsza droga też ma swoje znaczenie. Nic się na ostro nie dzieje, wybrałabym większy komfort kotki.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw cze 04, 2020 14:42 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

pibon pisze:Rozumiem, dzieki!
A czy ktos tu mial kotka, ktory przeszedl udar?

Tu jest bardzo dobry artykul o udarach, co prawda u psow, no ale na pewno u kotow jest podobnie
https://magwet.pl/mw/25621,udary-mozgu-u-psow


Mój Kacperek miał udar.Objawy dokładnie jak u Twojej kici.Kręcenie się w kółko, niemożność utrzymania równowagi.I stracił wzrok.To był też szok -bo stało się to z dnia na dzień.Kot nie wiedział co się z nim dzieje.Wetka od razu powiedziała że może pożyć tydzień miesiąc albo i pół roku.To się zdarza u kotów starszych.U nas tak było.Kacperek pobył z nami jeszcze pół roku prawie.
Proszę o wsparcie i udostępnianie zbiórki:

https://pomagam.pl/100kotow

iza71koty

 
Posty: 30715
Od: Sob sie 30, 2008 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw cze 04, 2020 23:49 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Obrazek

Odpoczynek po lunchu we wlasnym pokoju na materacu.

Iza, przykro mi z powodu Kacperka:-( Ty na pewno wiele chorob widzialas zajmujac sie tyloma zwierzakami.

Nie wiem w jakim dokladnie wieku jest Mia. Jest z nami od 2015, wtedy byla dorosla koteczka. Moze miala kilka lat, nie wiem 5 lub nawet jak miala 7, to teraz moze miec 10-12, to mozliwe mysle, bo przeciez ma dobre wyniki krwi. U starszego kotka moze troche gorsze te wyniki by byly? Zabki tez ma niezle, poprosze na wizycie jeszcze o skontrolowanie, sami niestety nie wpadna nigdy na to zeby zajrzec :?
Ona jest duzym kotkiem i lubi jesc i juz jak byla u tamtej pani to bylo jej troszke wiecej. U nas tez jej poczatkowo puszki smakowaly i chrupy jak jeszcze maz im dawal, ale od ponad roku stracila troche tuszy na jedzeniu miesa z suplementami oraz puszek. Przez brak pazurkow w przednich lapkach gorzej chodzi, wiec to tez poteguje wrazenie, ze jest starsza. Tak sie ladnie jak dotad jej organizm z tego udaru otrzasa, wiec ja mysle, ze moze ona wcale taka "starsza" nie jest :ok: :1luvu:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt cze 05, 2020 0:00 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Fajnie sobie leży, potrzebuje spokoju. :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt cze 05, 2020 19:48 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Pibon, zdrowia dla kociczki. :ok:
Mia jest śliczna.

Udar miała moja kociczka Gacek - wtedy blisko 18 lat już miała. Nie wygrzebała się z niego. A ja do dziś się zastanawiam (bo oczywiście w długi weekend to się stało), czy jakbym od razu rano, a nie dopiero po południu trafiła na kumatego neurologa, to czy byłoby inaczej...

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob cze 06, 2020 12:54 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Moja Klara też straciła wzrok po udarze, po następnym słuch. Staruszka z niej była. Różnie sobie radziła z nową sytuacją ale nie wyszła już z tego.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Sob cze 06, 2020 19:41 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Mamy w takim razie bardzo duzo szczescia, bo Mii udalo sie odzyskac wzrok, wech i samopoczucie :1luvu: I ciesze sie najbardziej na swiecie, bo bym chyba oszalala. Mia zachowuje sie i wyglada calkiem normalnie. Wskoczyla mi dzisiaj w nocy na plecy, jak to ma w zwyczaju gdy ja spie na brzuchu i tak spalysmy, jak zwykle. Wczoraj tez juz spala normalnei ze mna.
Zamykam sie z nia w jej pokoju i bawimy sie wedka. Codziennie bawie sie z mlodzikami wedka ale starsze dziewczynki z nimi nie chca sie bawic bo mlodziki to szalency sa, dlatego w jej pokoju ma wedke do swojej wylacznej dyspozycji i tak jej zabawa odpowiada. Biegac jej sie niespecjalnie chce ale ze 3 razy sie przebiegnie a to tak obserwuje, czatuje i lapka traca, ale zawsze to cos. Pomyslalam, ze potrzebna jej powoli regularna stymulacja, ale nic na sile.

Udalo mi sie wczoraj zlapac jej mocz, jejeje. Czy moglybyscie spojrzec? Wydaje mi sie, ze jakos malo tych pozycji, czyzby nie wszystko bylo czy sie myle?

Obrazek
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob cze 06, 2020 19:47 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Na moje wszystko jest ok, tylko pH za wysokie
Obrazek

andorka

 
Posty: 13117
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Sob cze 06, 2020 19:54 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Dzieki Andorka! Tez mi sie tak wydawalo, ze ok tylko te pH mnie martwi.
Nie wiem czemu to pH za wysokie? Przeciez ona nie je suchej karmy, dostaje tylko czasem kilka chrupek jako przysmaczek. Poza tym je puszki i surowe mieso z suplementami. Ostatnio dawalam jej wiecej puszek niz surowego, sporo puszek w sosiku (a sosik to wiadomo, tapioka itp) to moze to podnioslo pH?
edit: aha, i w ostatnich dniach dostaje taki przysmaczek, pasta taka bardziej plynna, ze 2 lyzeczki dziennie - zeby ukryc smak probiotyku, astaksantynu. Ten przysmaczek mogl sie tez przyczynic moze?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob cze 06, 2020 22:31 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Badanie wykonano paseczkiem, może dlatego są podstawowe parametry? Ale wynik dobry. pH nie jest złe, 7,0 to odczyn obojętny, nie zasadowy. No i nie wiadomo, jaki wpływ na pH ma czas, jaki upłynął od złapania moczu do jego zbadania. Może warto po prostu kupić takie paski do badania moczu i sprawdzać w domu?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 06, 2020 23:06 Re: Kotka stracila wzrok- neurolog podejrzewa UDAR, toksopla

Tak, kupie te paski, to niewielki koszt a bede spokojniejsza.
A jakie parametry by byly jeszcze wazne zeby zbadac w moczu, aby ocenic prace nerek? Bo ona ma to SDMA podwyzszone w krwi...
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4236
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 406 gości