Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 14, 2020 22:57 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Jolu, dzieki za szybkie odpowiedzi. Powiozlam ja bez posilku. Pobrali krew. Mocz dowioze. W poniedzialek beda wyniki Idexx advanced. Moze tez testy na tokso. Aktualnie nie mozna zrobic 1 wybranego testu na tokso, tylko trzeba wykupic caly pakiet, IgG i IgM w zestawie z testem na koronawirusa. Dzieki temu koszt jest 2 razy wyzszy niz 4 miesiace temu. :? Noc coz kazdy chetnie zrobi biznes na koronie...

Niestety, wet wyczul guzek w obszarze obok nerek i podejrzewa chloniaka (lymphona) :cry:
Zaproponowal zrobienie rtg, ktore moze by cos wyklarowalo, a moze nie. Nie zgodzilam sie, wole od razu zrobic USG, ktore i tak trzeba zrobic ze wzgledu na nerki/watrobe/etc. Termin mamy we wtorek.
Uszka - po czyszczeniu 2 razy dziennie srodkiem ze srebrem koloidalnym - sa calkowicie poza podejrzeniem wg weta. Powiedzial, ze nie ma niestety sensu pobieranie z nich teraz wymazu, skoro byl stosowany srodek antybakteryjny/antygrzybiczy - powiedzial, ze trzeba by przez 7 dni nic nie uzywac i wtedy dac wymaz do zbadania.
Choc teraz ona podobnie sie zachowuje jak w czerwcu, wet nie widzial zwiazku z toksoplazmoza, i to ja nalegalam, zeby zrobic to badanie.
Wg niego jej gorsze samopoczucie jest spowodowane tym guzkiem w brzuszku, przy czym nie wykluczyl, ze moze sie myli.
Pytal mnie na jakich lekach na serce ona jest- na zadnych, 3 miesiace temu robilismy badanie i stwierdzono, ze ma badzo wczesna faze kardiomiopatii i wystarczy tylko suplementacja tauryna (daje jeszcze q10). Stwierdzil ze ma szmery w sercu o natezeniu 3 w skali 6 stopniowej. Jak to mozliwe tak nagle :?:
Polecil mi wybranie sie znowu do jego kolezanki, kardiolozki, chyba najdrozszej tu w okolicy niestety. Naprawde nie wiem co o tym sadzic :roll: Co 3 miesiace latac do kardiologa, to chyba lekka przesada? Nie zdaze zarobic na te wizyty. Moze szmery w sercu byly w wyniku stresowej sytuacji?
Nie dostala zadnego leku ani nic. Tak zreszta jak i w czerwcu. Wola poczekac na wyniki, a poki co radz sobie czlowieku sam.
Mia zjadla prawie cala puszke po powrocie i teraz sobie lezy na srodku pokoju. Dobrze ze nie pod stolem. Na mizianki nie przychodzi juz od dawna, wyraz pyszczka zdradza, ze cos jest nie tak.

edit: a jeszcze zdradze, dlaczego sie tak wkurzylam slyszac o tym kardiologu. Otoz u naszego kochanego Bobiego [*] wozili sie przez kilka miesiecy z diagnoza, ze to serce, tylko dlatego ze w pewnym momencie zaczal miec nagle szmery, choc nigdy wczesniej nie mial. A prawdziwa przyczyne odkryla inna wetka 3 miesiace przed smiercia - nowotwor. Takze jak mi ktos tak teraz wyjezdza z sercem jak widac dokladnie, ze przede wszystkim to cos innego (ani ona nie kaszle, ani nie ma dusznosci) to mnie po prostu tak denerwuje, bo wet nie wie co ale sobie latwy temat zastepczy wynalazl.

edit: na niski ciezar wlasciwy moczu w ogole nic nie powiedzial, choc ze 2 razy zaczynalam o tym mowic. Nie rozumiem takiego podejscia, toz to lepiej zapobiegac niz leczyc, zwlaszcza u zwierzakow, no nie?
Na cukrzyce powiedzial ze bedzie widac z tych badan idexx advanced czy mozna podejrzewac, takze nie prosilam o dodatkowa fruktozamine. Zamrazac surowicy nie zamrazaja, bo ponoc laboratorium wymaga krwi swiezej.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 15, 2020 0:36 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Trzymam mocno kciuki żeby kotkę udalo się zdiagnozować.
Przez lata opieki nad kotami nauczyłam się, ze jeśli kotu zaczyna coś dolegac, to nawet niedawno robione badania są nieważne.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lis 15, 2020 1:13 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Z badaniem ucha niby ma trochę racji. Ale mógł chociaż dać coś łagodzącego. I w ogóle zostawianie całego leczenia do otrzymania wyników może trochę denerwować, szczególnie, że masz takie doświadczenia za sobą.
Z tymi szmerami w sercu to może być przesada, ale sprawdzić trzeba. Tylko może niekoniecznie u najdroższego kardiologa w mieście. :wink:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 15, 2020 1:42 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Pisałaś, że z uszek czuć "zapach krowiego łajna". To nie jest normalny zapach dla uszu :?

Gorąco życzę, aby okazało się, że wet wcale nie guza przy nerce wyczuł.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 15, 2020 2:10 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

No z tym krowim to mi sie tak najbardziej skojarzylo, troche brzydko to ujelam, ale rzeczywiscie dosc podobnie to pachnialo, bo teraz jest troche lepiej juz.
A w ogole w czerwcu po kuracji klindamycyna byly jej uszka przez dlugi czas czyste, nie miala tej brazowo-czarnej wydzieliny. Ona jedna z wszystkich kotow ma taka wydzieline.
Tak, jak kotu cos dolega to co z niedawnych, nawet i dobrych badan? Tez sie czegos nauczylam - ze jak cos kotu dolega to trzeba dzialac szybko. Bo czlowiek to sie tam jakos przetelepie, podleczy sam itp a kot - w krotkim czasie moze byc po kocie.
Liczylam, ze moze znowu klindamycyne jej da i zanim wyniki przyjda moze byloby lepiej? Ale nie. Wyniki pojutrze, to nie tak dlugo. Ona poki co jakos tam sie ma.
Aha, przypomnialam sobie ze jak bylysmy na usg serca to nie miala wygolonej klatki piersiowej, troche to dziwne chyba? Dlatego wczesniej pytalam, czy zawsze gola do usg.
Serce byloby dobrze sprawdzic, ale kurcze, przeciez bedzie miala robione usg we wtorek przez specjaliste radiologa. To czy on nie moze spojrzec na serduszko? Bede tak chodzic z nia po wetach, a kazdy z nich ograniczy sie do obejrzenia tylko 10 cm kota? :roll: Juz nie wspominajac o tym, ze to dla niej stres ogromny te wizyty.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 15, 2020 10:43 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Oby kotkowi szło lepiej.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3717
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie lis 15, 2020 10:46 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Serce jest na tyle odmienną strukturą, że rozumiem, iż specjalista od USG jamy brzusznej może nie chcieć podejmować się robienia i oceniania USG serca.
Aczkolwiek ze względu na stres kotki...

U mnie żaden zwierzak nie był golony do echa serca u żadnego z kardiologów.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 15, 2020 13:31 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Wymyslilam, ze pojde moze lepiej do kardiologa z nia jak sie da termin szybki zalatwic i niech on wtedy sprawdzi ten guzek. Chyba z ocena nerek powinien sobie kardiolog poradzic?
Jest jeszcze druga opcja, ale tej nie jestem poki co pewna. Zamiast 2 wizyt - usg u kardiologa i usg jamy brzusznej moglabym zawiezc ja na tomografie. Koszt wyjdzie wtedy podobny i bedzie cale cialko zbadane lacznie z glowka. Ale nie wiem czy tak mozna, czy nada sie to do zdiagnozowania serca, watroby, guzka i nerek?
No i do tomografii oczywiscie usypiaja. Ale tam gdzie robia tomografie jest kardiolog na miejscu.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 15, 2020 14:55 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Wiesz, mi się wydaje, że w tej chwili najbardziej niepokojący jest ten guzek, który wymacal wet. Dobrze by było, żeby usg jamy brzusznej zrobił dobry fachowiec, na dobrej jakosci sprzęcie (choć kardiolodzy chyba mają dobry sprzęt?) Był tu taki przypadek na forum, że opiekunka sama wyczuła guz w okolicy nerki, ale kilkukrotne usg niczego nie pokazało. Dopiero usg u innego weta pokazało guz.
Aczkolwiek kardiolog, do ktorej jeżdżę z kotami, wykonuje także usg jamy brzusznej, ale ma takie badanie w ofercie, nie jest ono robione "przy okazji" echa serca.
Mam nadzieję, że. u. Twojej kotki nie będzie to nic poważnego.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lis 15, 2020 15:22 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Nie umiem doradzić - specjalista od kociego brzuszka na pewno nie poradzi sobie z oceną serca, ale może kardiolog da radę ocenić guzek. Jeśli nie, to trzeba będzie jednak pójść 2x.
Nie wiem, czy tomografia moze zastąpić usg w przypadku serca...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 15, 2020 15:53 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

jolabuk5 pisze:NNie wiem, czy tomografia moze zastąpić usg w przypadku serca...

Moim zdaniem nie, ponieważ tomograf obrazuje struktury a nie funkcjonowanie organu.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10686
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 15, 2020 21:19 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Stomachari pisze:
jolabuk5 pisze:NNie wiem, czy tomografia moze zastąpić usg w przypadku serca...

Moim zdaniem nie, ponieważ tomograf obrazuje struktury a nie funkcjonowanie organu.

No właśnie, tak mi się wydawało, że jednak nie.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 15, 2020 21:43 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

fili pisze:Wiesz, mi się wydaje, że w tej chwili najbardziej niepokojący jest ten guzek, który wymacal wet.


Na pewno jest najbardziej niepokojacy, ale zastanawiam sie czy to guzek jest przyczyna takich objawow, jak ona ma aktualnie? Widac, ze niepewnie sie czuje na lapkach, nie wskakuje nigdzie, nie chodzi duzo, a jak sie dobrze przyjrzec to czasami idac ja leciutko zarzuci, musi zlapac rownowage. I ten mocny zapach z uszek, teraz juz slabszy ale to w wyniku czyszczenia. Wetowi uszka wygladaly ok, wiec w ogole im juz wiecej uwagi nie poswiecal oprocz tego, co napisalam juz wyzej.
Jestem laikiem ale tak jakos mi sie to sklada w calosc, smierdzace uszka, lekki problem z rownowaga, slabe widzenie/utrata wzroku chwilami.

Mam nadzieje, ze wyniki tokso beda bez opoznienia jutro razem z analiza krwi, to moze jutro byloby juz cos wiecej wiadomo? Niestety w czerwcu czekalam jakos dlugo na wyniki tokso, mam nadzieje, ze to sie nie powtorzy tym razem.

Mysle, ze sprobuje zdobyc szybki termin u kardiologa w innej, dobrej klinice. Troszke niestety jest dalej, bo 45 min w jedna strone autostrada, wiec wiekszy stres dla niej ale wtedy moze wystarczylaby tylko 1 wizyta. Maja tam usg, tomografie, kardiologa.
Z poczatku pomyslalam, ze to musi byc jakas pomylka z tym szmerem serca ale po Waszych wpisach mysle, ze wlasnie moze trzeba to w tej samej kolejnosci co guzek sprawdzic. Ttutaj na miejscu jestesmy zapisane na wtorek na usg brzuszka ale to jest radiolog. Powiedziano mi, ze on decyduje, czy musi kotka do usg poddac sedacji czy nie. Jesli zdecydowalby ze jej bez sedacji nie zdola zbadac, to sedacja ze szmerem 3/6 jest niebezpieczna. To tez powiedzial wet, ktory ja badal, ale potem zapisal mnie na to usg juz bez zadnych ale. Wiec moze sie powinnam z tego wycofac i jednak zawiezc ja do kardiologa na usg najpierw. I jesli on guzek przy okazji wybada, to dobrze, jesli nie, to maja tam tez innych lekarzy na miejscu, moze uda sie w jednym posiedzeniu to zrobic. Tylko oby termin mieli szybki, no i daleko to troche ja wiezc, bedzie miala w sumie 90 min dodatkowego stresu w aucie :( Tak zle i tak niedobrze.
A ona jesc je, ale zupelnie nie jest soba. Dzisiaj w nocy budzila mnie 3 razy, szla pic do lazienki ale jak ja wolalam to szla sobie z powrotem do salonu. Nigdy wczesniej tak nie robila, zawsze przychodzila do mnie. Raz ja w nocy wzielam do lozka i lezala na mnie i mruczala ale tak cialko bezwladne, nawet nie ugniatala mnie lapkami jak ma w zwyczaju. I kladzie sie w te same miejsca, co Bobi, pod stol, pod dolny stopien drapaka, za fotel i to mnie przeraza.
Ostatnio edytowano Nie lis 15, 2020 21:48 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 15, 2020 21:48 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

Myślę, że dobrze to sama diagnozujesz, trzeba się też zastanowic, czy objawy neurologiczne nie wynikają właśnie z jakichś patologii w uchu - to przecież także narząd równowagi. Ale przede wszystkim trzeba czekać na wyniki toxo. A klinikę wybrałaś chyba bardzo dobrze, skoro mają wszystko na miejscu.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60437
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 15, 2020 21:51 Re: Niski ciezar wlasc moczu/ Traci znow wzrok/uszka smierdz

jolabuk5 pisze:Myślę, że dobrze to sama diagnozujesz, trzeba się też zastanowic, czy objawy neurologiczne nie wynikają właśnie z jakichś patologii w uchu - to przecież także narząd równowagi. Ale przede wszystkim trzeba czekać na wyniki toxo. A klinikę wybrałaś chyba bardzo dobrze, skoro mają wszystko na miejscu.

NO wlasnie, jakby to tokso bylo jutro to juz by bylo wiadomo. A tak ja sie martwie, ze ona bez leczenia zadnego chodzi.
Klinika jest dobra, bylismy tam z Bobim, maja tez okuliste i ostry duzur 24/7 takze na pewno dobra klinika. Tylko martwie sie, czy mi termin szybki dadza, do kardiologa to nie tak latwo, a wez tu czekaj z kotem, ktory nei dostal zadnego planu leczenia jak na razie.
Sorki, ze tak marudze, ale strasznie mnie to wszystko martwi. Boje sie, by nie popelnic zadnych bledow.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 285 gości