Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 31, 2020 16:50 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

pibon pisze:Moze ma dobre rady na jakies leczenie przewleklych, nie jakis powaznych chorob ale to na tyle.

Homeopatia nie jest udowodniona naukowo. Ziołolecznictwo tak, homeopatia nie.
Nawet do prostych czy błahych spraw całkowicie ją odradzam.
Zacytuję fragment książki weterynarza patologa dotyczący nienaukowych metod, który mi się przypomniał:
Pewien pies niemal całkiem wyłysiał, zanikły mu jądra (…)
Moja mikroskopowa diagnoza na podstawie badania wycinka skóry brzmiała: „Zaburzenia metaboliczne w naskórku i mieszkach włosowych wraz ze zwłóknieniem cebulek włosowych jak przy poważnych zaburzeniach hormonalnych”. (…)
A może przyczyna pochodziła z zewnątrz? (…)
Spytana o zdanie astrolożka podejrzewała, że przyczyną może być konstelacja Wenus, natomiast specjalistka od komunikacji zwierzęcej stawiała raczej na nieszczęśliwą miłość. Z tym z kolei nie zgodził się homeopata zwierzęcy, lecz niestety jego granulki D14 również nie doprowadziły do powiększenia atroficznych jąder. Nawet uzdrowicielka duchowa nie potrafiła doradzić nic więcej poza pogodzeniem się z faktem, że zwierzęciu przypadła taka karma i trzeba wyciągnąć z tego naukę.
Jak sprawy potoczyły się dalej? Otóż okazało się, że przyczyną wypadania sierści i zaniku jąder psa była sama właścicielka. Pies sypiał z nią w łóżku, oboje lubili głaskanie i przytulanie przed snem. Tymczasem aby złagodzić dokuczliwość objawów towarzyszących menopauzie, takich jak uderzenia gorąca, zlewne poty, zaburzenia snu i huśtawki nastrojów, pani smarowała się regularnie maścią estrogenową. I to właśnie zmieniło jej psa w eunucha.

Gruber A. "Dramat zwierząt domowych"; JK Wydawnictwo sp. z o.o. sp. k. Łódź 2019.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw gru 31, 2020 17:38 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Moim zdaniem homeopatię można stosować przy mniej poważnych schorzeniach, np. przy chorobie lokomocyjnej, ale w ciężkich stanach już nie. I skoro wet taki stan rozpoznał (zaburzenia neurologiczne), powinien był odesłać Cię z Mią do neurologa.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 31, 2020 20:14 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Miau, ja tylko cichutko miauknę miauserdeczne życzenia :201428 :201428 Noworoczne dla mojej Cioci pibon i jej Kotków :kotek: :kotek: :kotek:
Zazulka

Anna2016

 
Posty: 10471
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw gru 31, 2020 20:49 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Dziekuje bardzo Zazulko! I ja tez dla Ciebie i Twojej Duzej, Joli i Kasi i wszystkch, ktorzy tu czytaja watek chce przekazac najserdeczniejsze zyczenia! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, przede wszystkim Duzym i Kotkom zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Zeby 2021 byl dobrym rokiem. Wielu milych chwil, wielu radosci, spelnienia marzen! :1luvu:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw gru 31, 2020 20:58 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 31, 2020 21:19 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25562
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 31, 2020 21:36 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Pibon, moc serdeczności dla Ciebie i Twoich bliskich, tych ludzkich i tych futrzanych. Dobra, spokoju, wytchnienia i radości!
Przesyłam dużo pluszowych głasków.

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 31, 2020 22:15 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Fhranka, piekne zyczenia! Dziekuje serdecznie i zycze Tobie i Twojej calej rodzinie ludzkiej i futrzastej zdrowia, spokoju, szczescia i spelnienia marzen w 2021! :1luvu:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw gru 31, 2020 23:06 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Pibon, najlepszości wszelakiej. Spokoju ducha, śmiechu i uśmiechu, i zdrowia przede wszystkim.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw gru 31, 2020 23:22 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Pibon, w Nowym Roku życzę Ci spełnienia wszelkich marzeń, spokoju i przede wszystkim zdrówka dla Dużych i dla Kotków :kotek:

inezka70

 
Posty: 201
Od: Nie lip 21, 2019 12:40

Post » Pt sty 01, 2021 0:25 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Dzieki Dziewczyny! Naprawde zeby nie Wasze wsparcie to nie wiem...
Zycze Wam wszystkiego naj naj najlepszego w 2021 i przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych rodzin (oczywiscie piszac rodzina mam zawsze na mysli ludzi i futrzaki).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt sty 01, 2021 13:30 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Szczęśliwego Nowego Roku, spokoju, radości i dużo zdrowia dla Ciebie, Twoich bliskich i zwierzowatych :)
Obrazek Obrazek
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10682
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob sty 02, 2021 23:29 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Przyszly wyniki biopsji. Nowotwor zlosliwy, bardzo agresywny, o szybkim wzroscie. Powiedzial, ze musiala go miec od 4-6 tygodni (nie miesiecy). Wedlug niego w maju, gdy byla tak bardzo chora, mozliwe ze byl to wtedy "tylko" udar. Majac juz wtedy ten nowotwor Mia nie przezylaby tyle czasu. Powiedzial, ze na pewno miala bole glowki. Zapytany o kroplowke, nie byl przekonany ze to wlasnie kroplowka pogarszala jej stan. Jednak ja widzialam na wlasne oczy, ze kroplowka nie przynosila poprawy a wrecz przeciwnie. Czytalam na stronie jednej z lecznic neurologicznych chyba w UK informacje, ze podaja wraz z innymi lekami furosemid zeby obnizyc cisnienie wewnatrzczaszkowe no wiec wniosek jest chyba oczywisty. :cry:
Etiologia nowotworow nie jest znana, ale gdzies wyczytalam w jakiejs publikacji, ze moze sie rozwijac nowotwor w wyniku niedotlenienia mozgu. Jesli Mia miala udar w maju, to mogl on spowodowac niedotlenienie tego obszaru mozgu, w ktorym potem rozwinal sie nowotwor? Stad podobne symptomy. Tak moglo byc ale moglo byc tez inaczej.
Nie bylo ratunku dla mojej najukochanszej Dziewczynki nawet jesli by sie udalo usunac troche nowotworu podczas operacji to bardzo szybko by on odrosl :cry: Moj czas z Mia dobiegal konca, chocbym nie wiem co robila. :placz:
To takie niesprawiedliwe, nie mialysmy nawet 6 calych lat. Mialam takie okropne przeczucie po smierci Bobiego, ze w rok po nim odejdzie Ona :cry: I tak pamietam, ze pomyslaam sobie jeszcze w poczatkach grudnia, ze co za glupie neurotyczne przeczucie, ten okropny rok sie konczy, Mia go przezyje, bo juz zostalo do konca roku tylko kilko dni... A tu nagle w ciagu kilku dni doslownie sytuacja stala sie tak beznadziejna!
Choc to nie jest prawda, sytuacja nie stala sie tak nagle beznadziejna, tylko sa mechanizmy kompensacji i po prostu organizm walczy i kompensuje szkody wyrzadzane przez nowotwor ale w pewnym momencie juz nie ma jak kompensowac. Nowotwor osiaga za duze rozmiary i juz nie ma jak kompensowac i nastepuje zalamanie.

[i]Diagnosis: Undifferentiated sarcoma
Comments: Two pathologists reviewed this case. The two main differential diagnoses are histiocytic sarcoma or high grade meningioma (meningeal sarcoma).

Histopathology: Three samples of an intra-axial mass on the right caudal parietal lobe are submitted for microscopic evaluation.
There is a neoplastic proliferation of ill-defined bundles and sheets of spindle to epithelioid cells with indistinct cell limits, variable amount of eosinophilic cytoplasm and nucleus with irregular nucleolus. Eccentric nuclei are common in the epithelioid/round cell population. Anisokaryosis is marked with rare meganuclei, particularly in the epithelioid population. There are 0-3 mitotic figures/hpf. Small foci of mineralization are also observed. There is a very small of collagenous stroma within this mass.
Immunohistochemistry : (12/31/2020 )
A21-8637 Page 1 of 2
Immunohistochemistry for CD18 and S100 protein was performed. Neoplastic cells are negative for CD18 although large numbers of CD18-positive histiocytic/dendritic cells are observed scattered throughout the sections. Approximately 80% of neoplastic cells exhibit immunoreactivity to S100 protein (nuclear and/or cytoplasmic staining). The immunohistochemistry results indicate that meningioma (high grade meningioma/meningeal sarcoma) is the most likely diagnosis.[/i]


Mam jeszcze pytania, na ktore szukam odpowiedzi. Moze ktos z Was wie:
1) Jak na wizycie weterynarz sprawdza prawidlowe funkcjonowanie ukladu pokarmowego? Jak mozna to stwierdzic czy jedzenie nie zalega juz w ukladzie pokarmowym bo przestaje on dzialac jak nalezy. I jesli przestaje dzialac, to znaczy ze organizm zaczyna umierac?
Bardzo mnie to niepokoi bo specjalnie jechalam do polozonej dalej calodobowej kliniki z nadzieja, ze tam Mia dostanie lepsze leczenie niz w tej lezacej blizej. Droga wtedy do tej kliniki to byl koszmar. Nie bylam pewna czy ja zywa dowioze. A w tej klinice najpierw mi powiedziala techcniczka ze na usg zobaczyli duzo jedzenia w brzuszku, a potem w wypisie mi napisano: uklad pokarmowy funkcjonuje dobrze, kontynuowac karmienie strzykawka.

2) Dlaczego ona miala potas ponizej normy po tych kroplowkach? Czy to dlatego, ze w kroplowkach jest duzo sodu i wowczas potas spada? Czy to jest normalna reakcja na kroplowke? W takim razie przeciez kroplowki dla nerkowcow nie bylyby wskazane, bo one maja czesto za niski potas. Nie rozumiem tego.
I czy potas duzo ponizej dolnej granicy moze spowodowac takie drobne skurcze miesni?
Zaluje ze nie postawilam na swoim bo mialam poczucie ze te kroplowki nie pomagaja ale sie posluchalam szarlatana i malza, ktory uwazal, ze skoro wet tak usilnie mi je zaleca w kazdym mailu i rozmowie, to nalezy robic.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4250
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie sty 03, 2021 2:59 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Jak konkretnie wygląda sprawdzanie działania przewodu pokarmowego to chyba tylko wet potrafi powiedzieć. Ale może będzie gdzieś w literaturze. Może podczas usg widać ruch?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60405
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 03, 2021 5:57 Re: Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Wydaje mi się że pierwsza czynnością przy ukl pokarmowym jest osluchanie perystaltyki przez stetoskop, tak zwyczajnie, przykłada słuchawki do brzuszka i słucha. Potem obmacanie ręczne tu podobno można sprawdzić czy jelita są zagazowane
Potem jest usg - pokaże np masy w jelitach. No i rtg ale chyba nic nie jest w stanie wykazać polknietego kawałka folii bo go nie widać . No i zostaje gastroskopia, endoskopia ale to już nieprzyjemne......
U Zuni młoda wet postawiła diagnozę IBD po usg jelit a 3mce później, po ponownym USG jelit wycofała ta diagnozę....wiec ta pierwsza była błędna.

Anna2016

 
Posty: 10471
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: agatela, Chanelka, Google [Bot], Halina50, kasiek1510, misiulka, ryniek, Vi i 570 gości