Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 27, 2020 16:40 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Mam porównanie z moimi lekami na chorobę lokomocyjną. Cocculina (homeopatyczna) działa, ale słabo. A Kwells (bromowodorek hioscyny) działa naprawdę silnie, dużo silniej od cocculiny.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2020 16:47 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Bardzo się cieszę, że Szarlotek wraca do sił. :1luvu: Ja bym jeszcze dziś dała mu normalną dawkę tego opioidu, w końcu to dopiero pierwszy dzień poczuł się lepiej. A zmniejszenie dawki może jutro albo raczej pojutrze?

A u Mii tak jak piszesz - przeleczyć ucho chemicznie, może JEDNOCZEŚNIE podać klindamycynę i zobaczymy. Potem można spróbować leków homeopatycznych.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2020 17:50 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Na mnie nigdy nuc homeopatycznego nie podzialalo ale chwytam sie czego sie da i co nie zaszkodzi.
Kurcze ale ta klindamycyne mam tylko krople strasznie gorzkie, niemozliwosc jej to podawac.
Zadzwonilam do neurolozki u ktorej ostatnio bylysmy skonsultowac co robic ale tutaj dlugi weekend, wszyscy pibrali wolne:-(
Pewno dopiero w poniedzialek do mnie oddzwoni az ta pierwsza lecznica gdzie mi dali te krople to nie bardzo mi sie chce z nimi znow miec do czynienia.
Moglabym poprosic by mi dali klindamycyne w kapsulkach 75 mg i bede dawac 1 i 1/2, chyba mozna podzielic kapsulke bez szkody dla jakosci? Ale sie boje znowu dawac sama klindamycyne, bo moze neurolozka przepisze nizsza dawke niz ostatnio gdzie byly silniejsze duzo symptomy?
Edit: aha i tez mozliwe ze dawkowanie byloby nizsze jesli braloby sie pod uwage zapalenie ucha wew. I wtedy tez jest dluzsza kuracja.
Ostatnio edytowano Pt lis 27, 2020 18:02 przez pibon, łącznie edytowano 1 raz
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 27, 2020 18:00 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

A nie lepiej tę klindamycynę w zastrzykach dać?
Ja bym sprawdziła dawkę w internecie, na wszelki wypadek. Ale też pomyśl, że antybiotyk ma wyniknąć do ucha środkowego/wewnętrznego i ewentualnie do mózgu, więc dawka musi być odpowiednio duża.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 27, 2020 20:01 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Jyz zalatwiam klindamycyne Jolu!
Malz dzwonil, Szarlotek niestety zwymiotowal :(
Czy to moze sie zdarzyc? Czy to bardzo zly znak?
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pt lis 27, 2020 23:59 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Zalatwilam klindamycyne w tabletkach z wielkim trudem, niewazne, mam, podalam jej juz. Mam nadzieje, ze za kilka dni bedzie poprawa. Obecnie jest kiepska, siedzi albo z glowka w strone sciany albo tak jak teraz, za fotelem.
Zastanawiam sie, czy podawac razem z klindamycyna doustna dalej kropelki do ucha, bo to troche duzo chemii, a klindamycyna doustnie chyba zastapi kropelki? MOZE KTOS COS DORADZI?

Szarlotek - zle sie ma. Niestety, musialam dzis isc do pracy, a malz go w sumie zaniedbal, w tym sensie ze nie dal mu strzykawka jesc, a ona sam - tyle co tam polizal rano i w ciagu dnia nic nie zjadl. Za to wylizal futerko w nocy - to moj blad, bo nie interesowal sie rana i nie zalozylam mu kolnierza na noc. No i zwymiotowal sierscia co nie pomoglo. I po przyjsciu z pracy znowu zobaczylam go w stanie zlym.
Podalam mu swiezego gluta, potem 20 ml kurczaka gotowanego z odrobina dyni i z puszka RC digestive i probiotykiem.
Bede mu podawac strzykawka jedzenie co kilka godzin tylko nie bardzo wiem, jak czesto byloby najlepiej. Poniewaz przyjal tylko 20 ml to po godzinie dam mu jeszcze 20ml.
Kupy niestety nie bylo jeszcze, robi tylko siusiu. Jedzenie, ktore dostaje strzykawka jest polplynne, taki mus.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob lis 28, 2020 4:59 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Iza, jabym dawała klinda i kropelki, one są nie tylko na bakterie, także na grzyby i pasożyty.

Szarlotek powinien jeszcze dostawać przeciwbólowy. A że zwrócił kłaki to może dobrze? :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lis 28, 2020 15:44 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

inezka70 pisze:Pibon, o gabapentynie pisała kiedyś Blue, to nie jest lek przeciwbólowy tylko przeciwdrgawkowy i może jedynie nasilać działanie leków przeciwbólowych. Sam nie działa przeciwbólowo :(

Nieprawda. Gaba jest lekiem przeciwbólowym, jak najbardziej. Ale w sytuacji takiej operacji powinien być bunondol. Kot moze być osowiały z bólu lub po gabie przez pierwszych kilka dni.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie lis 29, 2020 1:31 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Na jakiejs stronie dla kotow czytalam to byla gaba wymieniona wsrod lekow przeciwbolowych. Ale znowu jak sie wpisze: gabapentyna, to wlasnie tylko wyskakuje, ze to lek przeciwdrgawkowy itp.

Mia dostaje od wczoraj klindamycyne, to dopiero 3 dawki byly, nie ma na razie poprawy. Daje jej 11 mg na kg, wazy 5.14 wiec daje jej 80% kapsulki 75 mg. W poniedzialek mam nadzieje oddzwoni do mnie neurolozka, u ktorej bylysmy w maju i cos moze pomoze.

Kropelki rowniez jej podaje.

Je, wyszla dzisiaj sama z kryjowki, zeby jej pozny lunch podac, takze to dobrze. Ale chowa sie, teraz lezy za wersalka, takze no wiadomo, martwie sie.
Chcialabym zeby to "tylko" zapalenie ucha wewnetrznego bylo a nie cos gorszego, bo sa oprocz tego same okropne mozliwosci.
Przeczytalam jeszcze raz opis z jej badania w maju przez neurolozke i jest tam napisane, ze ma lekkie oznaki demencji. Poczytalam o demencji i troche rzeczy by sie nam teraz zgadzalo, np chodzenie jakby zapomniala, gdzie miala isc, zdezorientowanie, wokalizacja czesta (gdy idzie pic, gdy sie obudzi, przed kuwetowaniem).
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Nie lis 29, 2020 1:37 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Nie wiedziałam, że koty mają demencję :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 29, 2020 11:48 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Demencja jest możliwa, ale takie nagłe pogorszenie sugeruje, że jest jakaś przyczyna. Gdyby to było stopniowo, to można by było zrzucić na wiek.

Gabapentyna jest jednym z leków wspomagających (oprócz tego, że przeciwdrgawkowych). To znaczy, że podaje się ją razem z lekiem przeciwbólowym po to, aby zmniejszyć jego dawkę przy zachowaniu równie silnego działania. Stabilizuje pracę mózgu, może działać uspokajająco. Wykazuje również działanie przeciwbólowe, ale w dość określonych sytuacjach: https://www.cochrane.org/pl/CD007938/SY ... -doroslych (jakość danych naukowych określono na umiarkowaną), http://31.186.81.235:8080/api/files/view/35622.pdf Duży nacisk położony jest na ból neuropatyczny.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 29, 2020 11:58 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Co do sytuacji Mii, to według mnie w dużym skrócie wygląda to tak:
- jeśli przyczyną jest zapalenie ucha wewnętrznego, to należy wybić mikroorganizmy. Jako antybiotyk pierwszego wyboru wymieniona jest enrofloksacyna a także trimetoprim-sulfadiazyna i cefaleksyna. Jeżeli kropelki do ucha nie są antybiotykiem ani sterydem a jedynie wodnym roztworem srebra koloidalnego z jakimś środkiem, to bym je odpuściła. Woda może powodować jatrogenne zapalenie, więc moim zdaniem warto zakraplać tylko coś o silnym działaniu. Antybiotykoterapia powinna trwać 6-8 tygodni (!). Jest szansa, że zapalenie będzie widoczne na MRI.
- jeśli przyczyną jest nowotwór, to zależy, gdzie jest umiejscowiony. Jeśli jest operowalny, to można kotce przedłużyć życie o parę lat. Jeśli nieoperowalny, to można tylko poprawiać komfort życia. Stosuje się sterydy, które z kolei są w konflikcie z nerkami. Innymi słowy brak leczenia być może wydłuży życie, ale uczyni je pełnym cierpienia (gdy dojdzie do poważnych zaburzeń), natomiast sterydoterapia poprawi samopoczucie, kotka być może znów będzie sobą, ale pożyje krócej. Niektóre z nowotworów będą widoczne na MRI.
- jeśli przyczyną jest choroba autoimmunologiczna i organizm zaatakował mózg, to jedynym leczeniem w przypadku kotów jest stosowanie sterydów. I tu jak wyżej. Tego MRI nie wykryje.
- jeśli przyczyną bodaj części objawów jest niedoczynność tarczycy, to należy rozpocząć dostarczanie hormonów. A wpierw zrobić komplet badań w kierunku tarczycy. Tego MRI nie wykryje.

Informacje na podstawie książki: "Neurologia małych zwierząt dla praktykujących lekarzy weterynarii" C. Chrisman, C. Mariani, S. Platt, R. Clemmons
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lis 29, 2020 20:58 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Kropelki które teraz dostaje Mia to antybiotyk (2 skladniki - na bakterie i na grzyby). I klindamycyna, która pomogła poprzednio, jak objawy były ostrzejsze.
A jak dziś się Mia czuje?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 29, 2020 21:49 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

Dzieki Jolu ze pytasz :1luvu: Przyszla domagac sie lunchu wiec to fajnie, choc niewiele w koncu zjadla. Chowa sie dalej za wersalka, ale jak sie ja wola na posilek to skuszona talerzykiem wychodzi. Mysle, ze warto bylo ta klindamycyne zaczac, a to dzieki Tobie!!! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Ty mnie zmotywowalas, bo ja po tym jak 1) krople okazaly sie strasznie gorzkie i tak duza ilosc (1.5ml) podac zwierzakowi, ktory i tak mniej je to nie jest w porzadku, 2) tokso wyszly negatywne, 3) parametry nerkowe bardzo pogorszone i zaczelam mimo wszystko podejrzewac dluga antybiotykoterapie w maju/czerwcu, 4) po tym gadaniu czesci wetow ze jej samopoczucie to od nerek a homeopaty ze to neurologiczne i zeby chemii nie dawac
to po tym wszystkim tej klindamycyny nie dawalam, bo wychodzilo, ze to nic nie da.
Ale dzieki przeczytaniu Twojej opinii i Stomachari :1luvu: , zeby dac i ze jednak chemia ostatnio pomogla to mam nadzieje, ze pomoze i tym razem! :ok: :ok: :ok:

edti: dopiero 4 dawki przyjela takze to dopiero poczatek i tez sie boje zapeszyc, bo jak Szarlotka pochwalilam to zaraz bylo pogorszenie.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4235
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon lis 30, 2020 1:02 Re: POMOCY! Utrata wechu i wzroku? Wyniki testow str. 19

To nie chwalimy. Ale cieszę się z tych postępów, bo wydaje mi się, że troszkę lepiej Mia się czuje :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Oby tak dalej :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60189
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 271 gości