Utrata wzroku, objawy neuro- GUZ moja Mia [*]

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 27, 2020 22:52 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

pibon pisze:No wreszcie ktos zauwazyl:)

Też zauważyłam, ale jakoś w obliczu wydarzeń mi to z klawiatury nie spłynęło ;)

pibon pisze:Napisala, ze jej liczba przeciwcial jest niska i moze to oznaczac tulko ekspozycje na chorobe w ostatnim czasie, albo slaba reakcje organizmu Mii na chorobe.

Podobnie było u Małego Misia. Też niby "przechodził dawno temu".

pibon pisze: proponuje MRI i test plynu z rdzenia kregowego ( o ile wlasciwie to tlumacze - spinal fluid).

Płyn z rdzenia kręgowego?... Trochę dziwi mnie ten pomysł. Może mylnie, ale mam wrażenie, jakby próbowała Was naciągnąć na najdroższe możliwe badania. W każdym razie płyn z rdzenia wydaje mi się być zbyt obciążającym badaniem na tym etapie. Myślałabym o nim, jeśli inne badania nic nie wykażą.

pibon pisze:Mysle ze zaczniemy kuracje klindamycyna, lek zaraz dostane, mam nadzieje ze to nie bedzie mialo ujemnego wplywu na jej zdrowie (wet powiedzial ze nie) i 1 czerwca mamy termin u naszej neurolog i sie tam udamy po druga opinie. Ona tez nam zsoferuje na pewno lepsza cene za MRI.

Oby klindamycyna pomogła i było już tylko lepiej :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw maja 28, 2020 2:13 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

Na pewno chca zarobic robiac te badania za bajonskie sumy. Przynajmniej konsultacja byla w normalnej cenie. Neurolog naprawde duzo informacji mi napisala i opcji leczenia, takze bardzo to doceniam.
Mia czuje sie chyba w miare dobrze, choc to ciagle nie jest ten sam kot. Dzisiaj rano malz karmil i nie dal jej kompleksu witamin B i wydaje mi sie, ze jak tego nie dostaje to jest slabiej, ale moze to tylko przypadek. Teraz jej dalam w jedzonku witaminy B razem z klindamycyna. Dzisiaj odkad jestem w domu to wyszla z garderoby (zaciemnione pomieszczenie) tylko raz, a tak to wiekszosc czasu tam sobie lezy/spi. Nie podoba mi sie, ze czesto lezy lub pollezy pyszczkiem w strone sciany. Nie wiem czy tak robia niewidome/niedowidzace koty, czy po prostu chore koty?

Jest tez akcent humorystyczny. Padalo mocno i wybralam sie po jej leki w starych butach, ktorych juz dawno nie mialam okazji nosic. Wysiadlam, zdolalam zrobic kilka krokow w strone apteki gdy naderwala mi sie jedna podeszwa. Poszlam dalej pociagajac noga po ziemi, zeby nie bylo widac. Niestety! Po kilku dalszych krokach odkleila sie i druga 8O Oderwalam podeszwy calkiem (zostala tylko wewnetrzna wysciolka) i poszlam dalej. :smokin: Biore to za dobry omen i juz!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw maja 28, 2020 7:09 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

pibon pisze:Ewar a jak potwierdzono ze to toksoplazmoza?
Bo u nas powiedzieli tylko ze ma przeciwciala sle to nie swiadczy jeszcze o chorobie. I ze za 3-4 tyg mozna powtorzyc test.

Nie pamiętam. Kotki były w lecznicy, tam robili im badania. Krew? Kał?
pibon pisze:Rozmawialam wlasnie z wetem, ktory przyznal, ze nie ma doswiadczenia z ta choroba, ale doczytal i sie doedukowal.

Młoda wetka w mojej lecznicy też mówiła, że niewiele wie na temat tokso, że musi doczytać. Wet koleżanki też był zainteresowany historią moich kotków.
Oba kotki wyzdrowiały, mają się dobrze, ale kuracja była uciążliwa, bo dostawały słodki żel, potem się bardzo śliniły, trzeba było wszystko wycierać, myć..itd, ale udało się.
Kciuki za zdrówko kotki :ok: :ok: :ok:

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw maja 28, 2020 7:15 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

Ja myślę, że odwracanie się do ściany oznacza, że kot chce się trochę odizolować, bo np. nie najlepiej się czuje. Ale paradoksalnie uważam, że to może świadczyć o lepszym stanie oczek. Bo gdyby nic nie widziała, to byłoby jej wszystko jedno, czy jest zwrócona do ściany, czy nie. :ok:
Też bym nie próbowała od razu najdroższych badań (szczególnie tych bardzo inwazyjnych, jak pobranie szpiku), tylko sprawdziła, jak podziała klindamycyna.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 28, 2020 7:26 Re: !!!POMOCY - kotka nagle stracila wzrok - Toksoplazmoza

pibon pisze:Obrazek

Tutaj moja kochana Mia :1luvu:

Śliczna koteczka :) oby udało się utrafić we właściwą diagnozę i rozpocząć konkretne leczenie :ok: :ok:

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw maja 28, 2020 13:48 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

:1luvu:
No juz 2 dawki klindamycynki mamy przyjete.
Samopoczucie pacjentki jest dobre. Apetyt dopisuje.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw maja 28, 2020 18:05 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

Wspaniale! A jak oczka? Coś widzi?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 28, 2020 20:57 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

jolabuk5 pisze:Wspaniale! A jak oczka? Coś widzi?


Nie Jolus, niestety nie za bardzo. Tzn cos tam widzi niecos ale oczki takie patrzace w nicos ciagle.
Mam nadzieje, ze to sie odwroci jeszcze. Wtedy w niedziele na 100% widziala przez chwile, bo byla taka zadowolona i patrzyla nam prosto w oczy i od razu jak inny kot.
Musze napisac do Tabo, kiedy MM wrocil wzrok.
Mam nadzieje, ze leczymy to, co to spowodowalo.
Neurolog wymienila duzo mozliwosci. Przede wszystkim powiedziala, ze problem jest z przednia czescia prawej polkuli. Ona chodzila momentami w kolko wlasnie w prawa strone.
Neurolog wymienila mozliwe przyczyny:

- deficyty zywieniowe - chociaz tu powiedziala, ze wowczas caly mozg bylby uposledzony, ale powiedziala, ze rozne rzeczy sie zdarzaja, nie mozna i tego wykluczyc. Czyli mozliwe te braki wit. B - czytalam, ze kotki z problemami w nerkach wydalaja cale witaminy w duzej ilosci nieskondensowanego moczu - u niej jest SDMA podwyzszone wiec moze tak byc. U kotkow nerkowych warto suplementowac witaminy z grupy B wlasnie z tego wzgledu. Jednak lepiej przyswajaja sie te witaminy podane w poskornym zastrzyku. Jeszcze sie zastanawiam, czy nie poprosic o zastrzyki weta.

- pasozyty

- udar/krwawienie w obrebie mozgu

-infekcje/zapalenie w obrebie mozgu

- nowotwor mozgu

Zaproponowala tez kilka opcji leczenia symptomatycznego. Zachecala jednak oczywiscie do zrobienia MRI i ew. jesliby MRI nic nie wskazalo to wtedy od razu na tym samym uspieniu - test szpiku. Zaraz dopisze jakie opcje leczenia symptomatycznego (bez konkretnej diagnozy) podala.
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw maja 28, 2020 23:51 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

Może to leczenie symptomatyczne i klindamycyna pomogą! :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob maja 30, 2020 20:17 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

Jak koteczka?
:ok: :ok: :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Sob maja 30, 2020 22:22 Re: !!!POMOCY - kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza?dodatni

tabo10 pisze:Jak koteczka?
:ok: :ok: :ok:


LEPIEJ!!!!!!!! :1luvu: :ryk:
Cos juz zaczyna widziec na oczka! Wczoraj juz byla poprawa, przestala sie tak chowac i izolowac, chodzi sobie, jedzenia szuka. Dzisiaj jeszcze lepiej! Rano siedziala i przygladala sie wszystkiemu i wszystkim wokol z wyrazna przyjemnoscia. Na razie nie wszystko/niedokladnie chyba widzi, ale jest lepiej!! :) :) :) Wczoraj nawet kawalek sie przebiegla z ogonkiem w gorze. Tutaj ta moja kochana diwa:

Obrazek
Edit niestety do gory nogami wstawia
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4221
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Sob maja 30, 2020 23:36 Re: Kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza? - leczymy

Wspaniałe nowiny, bardzo się cieszę! Dzielna koteczka!!!
Proszę, odwróciłam :D Śliczna kocia księżniczka :1luvu:
Obrazek

Zapisz sobie to zdjęcie, będziesz miała zawsze dobrze obrócone.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59699
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 31, 2020 7:15 Re: Kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza? - leczymy

Alez ona jest piękna! Uwielbiam trikolorkę! Mam podobną,tylki krótkowłosą.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Nie maja 31, 2020 8:23 Re: Kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza? - leczymy

Świetne wieści, mam nadzieję, że będzie coraz lepiej!
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14191
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie maja 31, 2020 10:46 Re: Kotka stracila wzrok - Toksoplazmoza? - leczymy

Bardzo się cieszę. Trzymam kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55321
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 214 gości