b.dobre rokowania/nagłe osowienie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 01, 2020 7:31 b.dobre rokowania/nagłe osowienie

Dzień dobry,
piszę w sprawie mojej 3,5letniej koci.

W poniedziałek 20 kwietnie była z wizytą u swojego veta (Kanzawa we Wrocławiu) i okazało się, że ma zapalenie trzustki. Zrobiono morfologię krwi:

Hematokryt 52%
Leukocyty 5,50 tyś/mm3
ALT (GPT) 71,40 U/l
Białko całkowite: 7 g/dl
Kreatynina 0,51 mg/dl

Otrzymała kroplówkę
Convenia 80 mg roztwór 0,4 ml
Carenia 20 ml jw.
Catosal 0.5 ml
Solutio ringeri LZ 1 szt.

Nazajutrz była znów kroplówka:
Solutio ringeri 1 szt.
Catosal 0,5 ml
Carenia 0,4

Przez 48 godzin była bez jedzenia. Wymiotowała, choć coraz rzadziej. Potem zgodnie z zaleceniem veta podałam jedzenie (RC moderate calorie). Od tego momentu wymioty kompletnie ustały, kot wrócił do normalnego życia. Był aktywny i radosny. Do wczoraj...
Od wczorajszego poranka jest osowiała. Ma apetyt choć głównie sucha karma, poję ją strzykawką ponieważ wody nie chce pić (choć wcześniej nie było z tym problemu). Robi normalnie kupę 2x dziennie. Wyraźnie rzadziej sika.

Normalnie dzisiaj już byłybyśmy u veta ale jest wolne, dlatego proszę o rady, sugestie i pomoc.

Od dwóch dni może podjadać także suchą karmę (także weterynaryjną, moderate calorie). Bardzo jej smakowała i wolała ją od mokrej, która stała w miseczce obok. Dostaje raz dziennie startego buraka gotowanego ponieważ nie mogę jej teraz dawać pasty na kłaczki. Podaję jej też wodę w strzykawce. Dzisiaj odstawiam jej suchą karmę bo to jedyna zmiana, którą ostatnio wprowadziłam do jej życia. I jednocześnie to mój jedyny podejrzany. Ale czy słuszny?

Będę niezmiernie wdzięczna za rady i refleksje.

Pozdrawiam,
Ada z Brumką

Brumka

Avatar użytkownika
 
Posty: 215
Od: Śro kwi 05, 2017 8:25

Post » Pt maja 01, 2020 19:31 Re: b.dobre rokowania/nagłe osowienie

Możesz wszystkie wyniki wkleić? Z jakiego powodu była u weta?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14698
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka2009, Google [Bot], magnificent tree, ryniek i 508 gości