Skuteczne preparaty przeciw kleszczom

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 18, 2020 11:44 Skuteczne preparaty przeciw kleszczom

Dzień dobry,
mam młodego, ruchliwego kota i ogromny problem z inwazją kleszczy. Codziennie znajduję po kilka sztuk wbitych już albo wędrujących. Kota w domu siły nie ma zamknąć, a działanie kilku preparatów oraz obroży nic nie daje. Nie za bardzo orientuję się, jakie produkty mogę jeszcze wypróbować, by były naprawdę skuteczne.
Dlatego proszę o radę.

maine_kun

 
Posty: 1
Od: Sob kwi 18, 2020 11:28

Post » Sob kwi 18, 2020 13:18 Re: Skuteczne preparaty przeciw kleszczom

można spróbować z neem -olejem z miodły indyjskiej

trzeba by kota nim codziennie troszkę posmarować , albo więcej niż troszkę
jego jedyna wada - naprawdę bardzo śmierdzi , ale można przywyknąć -ja siebie latem/wiosną smaruję jak chodzę po wysokiej trawie - w pierwszym momencie, i drugim śmierdzi strasznie,jak rozpuszczalnik, z czasem człowiek przywyka do zapachu -można go polubić; szczególnie że na rekach czy nogach wysmarowanych olejem nieem nic nie siada-nawet komary czy meszki

jest gorzki w smaku, i dobry dla sierści /skóry kota-pomaga na wypryski,sucha skórę itd

można kupić np tutaj https://zielonyklub.pl/olej-miodli-indy ... owany.html
bardzo wydajny, w lodówce jest stały, w temperaturze ok 20 stopni i wyżej ciekły

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 18, 2020 22:06 Re: Skuteczne preparaty przeciw kleszczom

Mam koty wychodzące, u mnie sprawdził się Bravecto (dostępne tylko u weterynarza). Ale pieruńsko drogie 120pln za kota. Działa ok. 3 miesiące.
Kupowałam też tablekę przeciwkleszczową dla kota, którego prawie ukradłam :oops: (przypadkiem)... koszt to 25pln, działanie 1 miesiąc. Niestety nie pamiętam nazwy, może ktoś kojarzy. Wydaje się działać, bo kocur w odwiedziny wpada bez kleszczy.

imatotachi

 
Posty: 124
Od: Śro maja 17, 2017 19:35




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 453 gości