Karmienie kota kartuskiego

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 14, 2020 10:20 Karmienie kota kartuskiego

Proszę o informację ile powinien dostawać jeść 9,5 miesięczny kot kartuski. Ile mokrej karmy i ile suchej?
Ja swojemu daję dziennie puszkę Animody Carny Kitten i ma cały czas wystawioną miskę z suchą karmą Purizon dla kociąt. Pytam, bo zastanawiam się, czy nie daję mu za dużo, gdyż w ciągu doby opróżnia się on 3 razy. Czy to jest normalne?
Proszę o poradę. Wczoraj go ważyłem i waży około 3,5 kg.

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Wto kwi 14, 2020 13:56 Re: Karmienie kota kartuskiego

Moim zdaniem wagę ma dobrą. U mnie Purizon też stoi cały czas do poczęstunku + oczywiście woda. Rano koty dostają miski z mokrą karmą i po południu lub wieczorem drugi raz, zależy kiedy zaczynają być aktywne po dziennej drzemce. Kupale się unormują. Masz zdrowego kota. I pięknego. Surowe dostaje?

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10246
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto kwi 14, 2020 15:15 Re: Karmienie kota kartuskiego

Od czasu do czasu jak żona coś szykuje to kawałek kurczaczka(piersi), schabiku lub wołowinki dostanie kawałek

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Wto kwi 14, 2020 16:15 Re: Karmienie kota kartuskiego

Surowe jest bardzo ważne, to najbardziej naturalne kocie jedzenie. Moje dostają codziennie, nie musi być dużo, ale troszkę powinien zjeść.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60356
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto kwi 14, 2020 16:38 Re: Karmienie kota kartuskiego

Jacekk pisze:Od czasu do czasu jak żona coś szykuje to kawałek kurczaczka(piersi), schabiku lub wołowinki dostanie kawałek


dla kota lepsze byłyby takie bardziej tłuste części- z kurczaka udko, część skrzydełka ( ja daję albo mięso okrojone z tej najgrubszej części, albo tym, które lubią się pomęczyć nawet tę część z kością ), z wieprzowiny karczek, łopatka, z wołowiny też karczek, pręga, coś gulaszowego. Chude mięso ma najwięcej fosforu i nie jest najbardziej korzystne.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7116
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Śro kwi 15, 2020 10:24 Re: Karmienie kota kartuskiego

A pytałeś hodowcę kota o to? Tak podstawowe informacje są przekazywane od hodowcy...
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 15, 2020 19:03 Re: Karmienie kota kartuskiego

Pytałem i daję tyle ile sugerował hodowca. Ale dziwi mnie ilość kupek wydalanych na dobę. Czytam na forach, że koty zazwyczaj robią 1 na dobę.

Jacekk

 
Posty: 8
Od: Wto lut 04, 2020 22:03

Post » Czw kwi 16, 2020 14:29 Re: Karmienie kota kartuskiego

Samo zestawienie i dostepnosc jednoczesnie suchego i mokrego jedzenia moze powodowac rozne rewolucje zoladkowe. Inny czas trawienia, przyswajalnosc moga kolidowac ze soba i mocno obciazac uklad trawienny. Czeste wyproznianie oznacza, ze jedzenie przez kota przelatuje.
Przy jednym kocie warto zainwestowac w dobra karme mokra i mieso, badz mieso z suplementacja. Do tego urozmaicenie w nabial (zoltko, twarog, mleko kozie, gotowana ryba itp.)

FuterNiemyty

 
Posty: 3640
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Pt kwi 24, 2020 9:45 Re: Karmienie kota kartuskiego

Prawie 10 miesięcy to już prawie dorosły kot więc powoli powinien zacząć robić 1 max 2 kupy na dobę. Kociaki jedzą więcej to i więcej wydalają. Powodem też może być Animonda bo jest to karma z dużą ilością podrobów a to czasem powoduje u kotów problemy w kuwecie. Suchy Purizon... Proponuję zacząć kontrolować wagę bo po Purizonie koty szybko tyją. Generalnie im jedzenie jest mniej odpadowe tym kup będzie mniej. Dobra, mokra, mięsna karma powinna kota wyregulować. Polecam Gussto, Catz finefood. Jeśli kot zacznie tyć to lepiej jest odstawić suchą albo zmienić na karmę z mniejszą ilością węglowodanów np. Thrive, Power of nature. Moje koty robią małe kupy raz na dzień lub czasem na dwa dni.
Co do surowego mięsa, można podawać ale w formie przysmaku. Częste podawanie niesuplementowanego mięsa może prowadzić do problemów z układem moczowym. Mięso to dodatkowe białko, dodatkowe białko to dodatkowy fosfor w diecie, który nie jest równoważony wapniem. Surowe, tak. ale np skrzydełko, szyjka. Kot przy okazji oczyści sobie nalot na zębach, będzie miał zabawę ale i dostarczy do organizmu białko, tłuszcz, wapń.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 933
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 532 gości