Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 10, 2020 20:09 Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Dziś zauważyłam u mojego niespełna rocznego wychodzącego kota białe nitki przy odbycie... Przypominało to fragmenty drobnego makaronu (około 5/7mm), nic się nie poruszało, dosłownie kawałek makaronu. Jak myślicie, czy kot po prostu zjadł coś i nie strawił (oczywiście nie podaje mu takich rzeczy, ale mam 3 letnią córkę, która nie zawsze rozumie, że kota nie wolno karmić swoim jedzeniem :) ) ubrudził się, czy to jakieś pasożyty? Nigdy nie słyszałam o żadnej kociej chorobie która objawiałaby się w ten sposób, tym bardziej, że kot nie zachowuje się inaczej niż zwykle, nie ma biegunki, nie wymiotuje, w kale też nigdy nie zaobserwowałam żadnych robali, ale przyznam, że nie analizuje jakoś wnikliwie kociej dwójeczki, więc tak jak mówię nic niepokojącego nie zauważyłam, ale i tak przestraszyłam się gdy zobaczyłam to coś... Ktoś wie co to moze być?

admainx

 
Posty: 2
Od: Pt kwi 10, 2020 20:05

Post » Pt kwi 10, 2020 22:57 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Najprawdopodobniej tasiemiec
Nie panikuj
Poproś weta tabl
Może uda się pokazać te nitki wetowi ?

anka1515

 
Posty: 4103
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob kwi 11, 2020 0:42 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Nawet grzebanie w kale nie daje gwarancji, że znajdzie się pasożyty.
Czy kot jest wychodzący?
Czy był kiedyś odrobaczany?

Zgadzam się, że opis najbardziej pasuje do tasiemca. Od siebie polecam Quanifen (od weta). Powtórka po 10-14 dniach. W razie potrzeby trzeci raz po takim samym odstępie czasu.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob kwi 11, 2020 12:44 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Kot był odrobaczany, ale już kilka miesięcy temu. Jest wychodzący i ma kontakt z innymi kotami. O tasiemcu też pomyślałam, tyle, że z tego co czytałam to jego człony się ruszają i przypominają bardziej ryż. W tym przypadku to całkowicie się nie ruszało, a gdy dotknęłam to przez rękawiczkę to nawet w dotyku było jak kawałek makaronu. Poza tym nie zauważyłam żadnej większej zmiany w zachowaniu kota, je tyle co zwykle, nie ma biegunek (chociaż nie moge tego powiedzieć na 100 % bo jest to kot wychodzący więc załatwia się nie tylko do kuwety) nie jest osowiały, futro ma ładne. Zaobserwowałam jedynie, że od jakiegoś miesiąca częściej wylizuje sobie okolice intymne, ale podejrzewam, że ma to związek z pęcherzem bo miał juz z nim problemy.

admainx

 
Posty: 2
Od: Pt kwi 10, 2020 20:05

Post » Nie kwi 12, 2020 7:26 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Najlepiej jak włożysz to "coś" do słoiczka i pokażesz wetowi. Inaczej to trochę wróżenie z fusów. Odrobaczanie nie zawsze jest skuteczne, trzeba powtarzać, ale nie robi się tego w ciemno, tylko daje kał do badania.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55004
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie kwi 12, 2020 7:45 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Czym kot był wcześniej odrobaczany? W jakim schemacie?
Tasiemiec nie musi się ruszać i nie musi wyglądać jak ryż. Może jak makaron.
Jakie problemy z pęcherzem miał kot? Jak był diagnozowany i leczony? Złap mocz i daj do zbadania.
Czy kot jest kastrowany?
Co dokładnie dostaje do jedzenia?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon kwi 13, 2020 19:19 Re: Białe nitki w kale kotki, czy to pasożyty?

Czy ten makaron wyglądał tak ? Obrazek Jeśli kot jest wychodzący to może mieć robaki już kilka dni po podaniu tabletki na odrobaczenie po kilku miesiącach ma robaki na 99% .

agga80

Avatar użytkownika
 
Posty: 237
Od: Czw mar 12, 2015 13:09




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 533 gości