Jak odzyskać zaufanie kota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 09, 2020 9:02 Jak odzyskać zaufanie kota?

Witam wszystkich,

zacznę może od początku. Niechcący doprowadziłam mojego kota do furii. Sąsiadowi uciekł kot po rusztowaniu. Zatrzymał się na moim balkonie, nie myśląc o konsekwencjach wzięłam go, aby podać właścicielowi przez drzwi wejściowe. Pech chciał, że mój kot Timo to widział. Dostał ataku furii. Zamknęłam go w sypialni, żeby oddać uciekiniera ( niestety w międzyczasie mój rzucił się na moje nogi dotkliwie raniąc... kilka szwów mi dobyło). Po oddaniu kota szybko się przebrałam i wykąpałam, nawet popsikałam miezkanie odświeżaczem. Przez cały następny dzień mój kot syczał na mnie i warczał, traktował mnie jak wroga najgorszego. Po 2 dniach jest o tyle lepiej, że nie syczy i nie atakuje mnie. Jest bardzo smutny :cry: i sprawia wrażenie jakby się mnie panicznie bał... serce mi pęka jak to widzę bo do akcji ratunkowej obcego kota był to super kochający i oddany kot. A teraz nawet nie mogę go pogłaskać. Podpowiedzcie proszę jak mogę przeprosić kota i odbudować jego zaufanie, proszę.

Timo89

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 09, 2020 8:50

Post » Czw kwi 09, 2020 12:18 Re: Jak odzyskać zaufanie kota?

Odstresować zabawą na odległość (wędka, laserek).
Dawać ulubione jedzenie, smakołyki.
Powodzenia!
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw kwi 09, 2020 14:11 Re: Jak odzyskać zaufanie kota?

Moze dyfuzor feliway pomoglby mu odzyskac rownowage?
Lepiej nie uzywac odswiezaczy powietrza ani zadnych chemicznych zapachow (np swiec zapachowych) w domu. Koty maja bardzo wrazliwy wech. Raz ze wdychanie chemii jest niezdrowe i dla ludzi i dla zwierzat, a dwa ze moze to byc tez udreka dla kota, bo wyczuwa taki zapach mocniej.
Powodzenia
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Czw kwi 09, 2020 18:10 Re: Jak odzyskać zaufanie kota?

Dziękuję za porady. Podczas zabawy wędką i laserkiem widzę jedyne przejawy akceptowania mojej obecności w mieszkaniu... zawsze to coś. Smakołykami też próbuję go przekupić. Mieszkanie popsikałam odświeżaczem tylko po wizycie tamtego kota. i Wyszorowałam podłogi żeby go nie czół mój sierściuszek. Zrobię wszystko, żeby odzyskać jego zaufanie i żeby się mnie nie bał.

Timo89

 
Posty: 2
Od: Czw kwi 09, 2020 8:50




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 545 gości