Jak oduczyć kota załatwiania się w ogródku?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 07, 2020 12:36 Jak oduczyć kota załatwiania się w ogródku?

Sprawa wygląda tak że mieszkam wraz z 6 letnią kotką w bloku na parterze. Do mieszkania przynależny dosyć duzy ogródek, który został dla kota osiatkowany.
Do momentu osiatkowania kotka wychodziła tam sporadycznie na smyczy i grzecznie korzystała z kuwety. W momencie osiatkowania zaczęła spędzać w ogródku większość czasu (uwielbia to nawet jak jest zimno). Kilka msc było ok, siedziała na ogródku ale załatwiała sie w kuwecie w mieszkania. W pewnym momecie chyba w lecie zaprzestała korzystania z kuwety i zaczela zalatwiać się w ogródku. Probowałam wystawić jej kuwete w ogródka - nie skutkuje. Rozrzucam tam skórki pomaranczy czy cytryny ale ogródek jest dosyc duzy i nie mam mozliwości pokrycia go całego cytrusami :(

Codziennie rano jak wstane to bardzo głosno miauczy pod drzwiami zeby ja wypuścic bo chce sie załatwić w ogródku. Zaczełam stosowac metode ze rano jest wypuszczana dopiero jak skorzysta z kuwety co odbywa sie po jakejs godzinie żałosnego miauczenia pod drzwiami balkonowymi. Natomiast nie przeszkadza jej to jednak później dalej sie tam załatwić.

Cały ogródek wygląda masakrycznie - kotka go całego przekopała i zamiast ładnej trawki sa łyse placki i bardzo często można niespodziewanie wdepnąć w kocią kupę :( Żeby to jeszcze było 1 miejsce to mogłabym na to przymknąć oko - jednak nie, za każdym razem jest inne :(

Nie mam pojecia co robić - nie chce jej zabraniać wychodzenia bo to uwielbia ale nie chce miec też tak zdewastowanego ogródka. Może ktoś ma jakieś rady?

Dodam że kotka zawsze wzorowo korzystała z kuwety mimo ze jest przygarnięta z podwórka. Nigdy jej się nie zdazyło załatwić poza kuwetą w mieszkaniu.

magda7777

 
Posty: 79
Od: Pon mar 03, 2014 22:09

Post » Wto kwi 07, 2020 12:49 Re: Jak oduczyć kota załatwiania się w ogródku?

Moje mają w ogrodzie dużą odkrytą kuwetę i z niej korzystają. Twoja była duża i odkryta? Musi być atrakcyjna dla kota. Możesz też dać tam ziemię ogrodową zamiast żwirku. Próbowałaś?

Fhranka

 
Posty: 496
Od: Czw lis 15, 2018 13:28
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 07, 2020 12:50 Re: Jak oduczyć kota załatwiania się w ogródku?

Zostaw jej w ogródku kawałek gołej ziemi, który będzie służył jako kuweta. Sprzątaj z niego kupy i często przekopuj, żeby ziemia była pulchna i zachęcała kota do grzebania właśnie tam.
Resztę zagospodaruj tak, żeby gleba była czymś okryta, np. ścinkami trawy.

Nasze działkowce tak mają i chętnie korzystają, a my mamy dzięki temu działkę czystą.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23800
Od: Śro lut 20, 2002 21:56




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aassiiaa, Google [Bot], qumka, Zeeni i 519 gości