Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 05, 2020 14:40 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Nie stosowalam feromonów, podawałam jej lizyne.
Biseptol udało się podać tylko jednego dnia...później nawet u weterynarza nie dali sobie z nią rady.
Mówiłam o tym sul-tridinie ale ona stwierdziła, że to lek który antybiogram wyklucza.

Nie,nie mówiłam bo nie znam się na tym. Mogę jej sprobowac podsunąć ten pomysł.
Gentamycyna dopiero od jutra, sprowadza ja dla nas.

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Wto maja 05, 2020 15:19 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

labouche pisze:Mówiłam o tym sul-tridinie ale ona stwierdziła, że to lek który antybiogram wyklucza.

Nie widzę w wypisie sulfadiazyny, więc gdzie antybiogram go wyklucza? Może Ci powiedzieć? Chcieliście próbować sulfonamidu (biseptol) według antybiogramu, więc jest duża szansa, że inny antybiotyk z tej samej grupy będzie aktywny.


Lizyna jest anty-herpeswirusowa, o feromonach pisałam w kontekście tego, żeby kicia się odstresowała w domu i żeby pozwoliła się obsługiwać.


Na E. coli możliwe jest też przeważnie wykonanie autoszczepionki, na pewno to dużo koszt, ale możecie się dowiedzieć.

Jesli zdecydujecie się na gentamycynę to warto rozważyć podawanie kroplówek podskórnie chociaż w niewielkich ilościach i po kilku dniach zróbcie jej kontrolne parametry nerkowe.

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 05, 2020 16:07 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Powiedziała że jest to inna substancja. Nie bedzie to wtedy zgodne z antybiogramem i trzeba podać taki zgodny z antybiogramem.

A te feromonu mogą być przy niemowlaku? Mam 2 tygodniowego synka.

Ta moja Tequilla już wygląda tak biednie że serce mi się kroi....chodzi łasi się, przytula, traci glowa...a jeść nie chce mi te charczenie....mam wrażenie że przedłużamy tylko jej cierpienia:-(

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Wto maja 05, 2020 16:20 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

labouche pisze:Powiedziała że jest to inna substancja. Nie bedzie to wtedy zgodne z antybiogramem i trzeba podać taki zgodny z antybiogramem.

Czy to jest ten sam lekarz prowadzący, który wcześniej podał około 5 innych antybiotyków w tym convenie bez wykonywania antybiogramu? :)
Oczywiście, że jest to inna substancja - ale jest duża szansa, że jeśli biseptol jest aktywny to i inny sulfonamid będzie.
A nie macie już praktycznie wyboru.
Gentamycyna jest ogromnym ryzykiem.
Gdyby była alternatywa to oczywiście należałoby się trzymać ściśle wynikow badań, ale jej w zasadzie nie macie :(

Yocia

 
Posty: 1598
Od: Sob sie 01, 2009 10:48

Post » Wto maja 05, 2020 16:56 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Nie, jest to inny weterynarz.
To co ja mam jej powiedzieć,nie chce też głupa robić z siebie. Nie jestem weterynarzem w końcu.

No a jeśli to są grzyby? Aspergillus? To te antybiotyki i tak nic nie pomogą. Wolałabym zrobić badanie też pod tym kątem, nie czekać nie wiadomo na co.
Jakoś przeczucie mi mówi że E coli to i tak nie będzie powód jej choroby....

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Wto maja 05, 2020 17:38 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Ogólnie to tak, badania krwi mogą wykazać aspergillusa,ale większość ludzi czy zwierzat ma z nim styczność. Ciężko zinterpretować takie wyniki,ilość przeciwciał może być dalej wysoki a infekcji może już nie być.
Więc pobranie wymazu z nosa, na aspergillusa i jeszcze jakaś jedna rzecz-nie zakodowalam. Jutro dostanie gentamycyna +kroplówkę. Ok 7 dni, wykonamy tez badanie nerek.

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Czw maja 07, 2020 19:36 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Dzisiaj Tequilla dostała 2x gentamycyne w odstępie 12h. Jutro już wieczorem jedną dawkę i kroplówkę. Zobaczymy....bardzo bym chciała,żeby to było to...ta cholerna e coli...

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50


Post » Pt maja 29, 2020 7:06 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Yocia pisze:Co u Was?

Cześć, można rzec że po staremu. Jeszcze ją diagnozujemy, to nie wina e coli, we wtorek będzie miała pobierany wymaz w kierunku aspergillus.

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Nie lip 05, 2020 16:26 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Po kilku miesiącach ciężkiej choroby, Tequilla dziś przeszła za tęczowy most...
Chciałam wszystkim podziękować, za dobre rady i chęci.
Ten weekend zadecydował o wszystkim. Przed wczoraj jej stan się nagle pogorszył, nie była w stanie już ustać ma nogach, jeść. Wczoraj trafiła na ostry dyżur. Miała już mocznik w krwi, problemy oddechowe. Po dzisiejszej nocy całkiem opadła z sił...
Serce się jej zatrzymało, miała mieć robiony tomograf, nie dożyła...

Tak bardzo chciałam, żeby żyła...lecz nie mogłam już patrzeć jak gaśnie...mam nadzieję, że za tęczowym mostem będzie miała się wspaniale.

Moja Kochana Tequillko, byłaś wyjątkowa, złamałaś mi serce, ale byłaś dzielna do końca...nawet dzisiaj, kiedy ostatniej sił, spojrzałaś mi w oczy i trąciłaś noskiem rękę...teraz będziesz się mieć lepiej, bez bólu i cierpienia, jakie ostatnimi czasy przezywalaś. Kocham Cię włochaty stworku,kiedyś się spotkamy. [*]

labouche

 
Posty: 37
Od: Czw kwi 02, 2020 14:50

Post » Nie lip 05, 2020 17:12 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Śpij Koteńko [']
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie lip 05, 2020 17:19 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Bardzo mi przykro, labouche :( Cieżko, gdy odchodzą koty, z którymi tak bardzo zżyci jesteśmy.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7102
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie lip 05, 2020 20:54 Re: Tequilla-8 letnia kotka z przewlekłym KK!! POMOCY!:(

Tequillko[*][*][*]
Smutno...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, włóczka i 160 gości